HOMOSEXUÁLNI KŇAZI, ukážte sa a ODÍDŤE! - vyhlásil VATIKÁN

7,713
Kultúra života

TALIANSKO, Rím, júl 2010 (LifeSiteNews.com) - Počas obdobia, v ktorom sa Vatikán spamätáva z ďalšieho sexuálneho škandálu, tentokrát v srdci Svätého mesta, rímsky námestník jasne odkazuje homosexuálnym kňazom: vylezte zo svojich skrýš a opustite kňazstvo!

Kardinál Agostino Vallini, prelát administratívy rímskej diecézy biskupstva pápeža Benedikta XVI, reagoval na odhalenie časopisu Panorama. Časopis tvrdí, že tajne vyšetroval a sledoval niekoľkých katolíckych kňazov, ktorí sa zapájali do homosexuálnej subkultúry: cez deň slávili omše, po nociach navštevovali gay bary.

„Nikto ich nenúti byť kňazmi, len získavajú benefity,“ povedal Vallini, ktorý karhá dvojitý život týchto kňazov. „Súdržnosť požaduje, aby s tým vyšli na denné svetlo.“

Nikdy sa nemali stať kňazmi,“ dodal.

Vallini však venoval pár slov aj časopisu Panorama, ktorý patrí pod mediálne impérium premiéra Silvia Berlusconiho. Obviňuje časopis zo senzácie chtivosti a snahy „očierňovať kňazov.“ Tvrdí, že „väčšina kňazov rímskej diecézy predstavuje morálny vzor pre každého.“

Proti tomu editor Panoramy Giorgio Mule namieta. Tvrdí, že časopis neškandalizuje a nesnaží sa očierňovať katolícku cirkev. „Bolo to dvojtýždenné vyšetrovanie a nebolo zamerané na hľadanie škandálu. Chceli sme poukázať na fakt, že niektorí klerici sa správajú aj úplne inak,“ povedal Mule pre noviny UK Daily Mail.

Talianske homosexuálne hnutie tiež nie je nadšené tým, čo časopis odhalil. Odhalenie kňazov zapájajúcich sa do voľného anonymného sexu v homosexuálnej komunite totiž podkopáva ich snahu o rodinný imidž homosexuálnych vzťahov. A ten sa už roky snaží v očiach verejnosti hnutie vybudovať.

Čestný predseda homosexuálnej lobistickej skupiny Arcigay Aurelio Mancuso článok zverejnený v Panorame odsúdil. Viní ho z ignorácie kňazov, ktorí žijú ako pár v oddanom milujúcom vzťahu.

Vyšetrovanie Panoramy sa zameralo na život troch kňazov – dvoch Talianov a jedného Francúza. Nafilmovali ich pri návšteve gay klubu v Ríme, ako aj pri zapájaní sa do príležitostných sexuálnych aktivít. Správa ukázala, ako jeden z kňazov slúžil svätú omšu ráno po svojich nočných eskapádach. Kňaz Carlo sa tajnému reportérovi Panoramy priznal, že 98% jeho známych spolukňazov je homosexuálnych. Panorama označila správu ako „hlboko pohoršujúcu“.

V roku 2005 Vatikán vydal dokument, v ktorom jasne stanovil, že záujemcovia s hlbokými homosexuálnymi sklonmi nemajú byť pripustení k sviatosti kňazstva.

Peter J. Smith

DISKUSIA k článku