PERVERZNÝ detský KATECHIZMUS na cirkevnych ŠKOLÁCH?! Belgickí biskupi mlčia... Vatikán je poburený!!!

7,435
Kultúra smrti

BELGICKO, Brusel, júl 2010 (LifeSiteNews.com) – Už dvanásť rokov bojujú belgickí rodičia za stiahnutie šokujúceho detského „katechizmu" z katolíckych škôl - neúspešne. Je zarážajúce, že materíal propragujúci masturbáciu, pedofíliu a iné zvrátenosti, je vôbec v obehu. Nepochopitelné je aj to, že tento „katechizmus" bol napísaný a schválený najvyššími hodnostármi belgickej katolíckej cirkvi. Má prípad spojitosť so škandálom sexuálneho zneužívania maloletých kňazmi a biskupmi a následnou nespoluprácou belgickej cirkvi pri vyšetrovaní? Čo sa deje v belgickej Cirvi?

Katolícka členka belgického parlamentu, Alexandra Colenová, vyhlásila, že vďaka „zvrátenému malému katechizmu boli počas hodín náboženstva stovky detí, hoci nie fyzicky znásilnené, zato sexuálne zneužívané po duchovnej stránke."

Texty určené na vyučovanie náboženskej výchovy na katolíckych školách, znázorňovali napríklad malé nahé dievčatko, ktoré hovorí, že „dotyky na genitáliách sú jej príjemné", že sa jej páči „dávať si dole nohavičky pred kamarátmi" a že „chce byť pri tom, ako sa mama s otcom milujú."  Iný obrázok zas ukazuje nahé detičky, dievča a chlapca, ako sa hrajú „na doktora." Chlapček pri tom hovorí: „ Pozri, aký je môj pinďúr veľký."

Colenová tvrdí, že odhliadnuc od obrázkov je väčšina textov učebnice vzhľadom na katolícke učenie buď dvojzmyselná alebo podvratná (usilujúca sa o rozvrat, pozn. red.). „Katechizmus" podľa nej používa Desatoro ako východiskový bod pre objasnenie masturbácie a deti presviedča, že sa za to „nemusia cítiť previnilo."

„Predstavuje deťom orálny sex a pojmy či výrazy, ktoré sme pred deťmi nikdy doma nepoužívali. Najhoršie je," tvrdí Colenová, „že učebnica predstiera, že je katolíckym učením, hoci sa žiaci o katolíckom náboženstve počas vyučovania vôbec nič neučia."

Colenová spustila kampaň za odstránenie tohto „katechizmu" z katolíckych škôl v roku 1997, po tom, ako ho našla medzi učebnicami svojej 13-ročnej dcéry. Poslala list kardinálovi Danneelsovi a žiadala o jeho stiahnutie s tvrdením, že takáto učebnica „vychováva pedofilov."

Keď vidím tie obrázky a čítam jednotlivé texty, mám dojem, že učebnicu zámerne napísali tak, aby sa 13- a 14-ročné deti domnievali, že batoľatá si užívajú stimuláciu pohlavných orgánov," napísala Colenová.

Kardinál Danneels ignoroval početné listy a žiadosti o stretnutie a dokonca odmietol prijať delegáciu rodičov, ktorí sa nakoniec uchýlili k demonštrácii pred jeho rezidenciou. „Mňa nemôžete nútiť," vyjadril sa neskôr pre tlač.

Avšak pôsobením médií sa Colenovej ozvalo veľa rodičov, ktorých sa podobné prípady na katolíckych školách osobne dotýkali. Podľa ich slov, ktoré Colenová neskôr zverejnila v novinách, „existujú školy, kde deti učia nasadzovať na umelé penisy kondómy a kde musia sledovať videá zobrazujúce techniky masturbácie či súloženia."

Colenová sa vyjadrila, že až po tom jej i ostatným rodičom začalo byť jasné, že táto skazenosť nahlodáva celý systém katolíckeho školstva v Belgicku.

Úsilie skupiny dostať tento katechizmus do pozornosti ostatných členov belgickej hierarchie zostali neúspešné. Antverpský biskup, Paul Van den Berghe, biskupský inšpektor pre výchovu, najprv prisľúbil, že celú záležitosť prešetrí, avšak o päť dní neskôr tento sľub verejne odvolal. Snaha kontaktovať pápežského nuncia, veľvyslanca Vatikánu a Danneelsovho blízkeho priateľa, sa taktiež nezdarila. V júni, keď polícia prehľadávala úrady bruselskej arcidiecézy a dom kardinála Godfreeda Danneelsa, objavil sa v bruselskom denníku článok,ktorý podrobne mapoval kardinálov odmietavý postoj k snahám rodičov stiahnuť spomínaný katechizmus.

„Keď som už vyčerpala všetky možnosti a bolo jasné, že belgická cirkev nemá záujem vypočuť rodičov, rozhodla som sa pretrhnúť všetky zväzky s katolíckym školstvom," napísala Colenová. Ona i ďalší rodičia začali svoje deti vyučovať doma a Colenová poslala podrobné listy o svojich skúsenostiach všetkým kardinálom a aj do Vatikánu. Tie boli prijaté priaznivejšie.

Mgr. Clemens, osobný tajomník kardinála Ratzingera pri Kongregácii pre náuku viery v Ríme, Colenovej odpovedal: „Uisťujeme Vás, že náš súdny úrad sa bude Vašou správou podrobne zaoberať." Kardinál Arinze z Ríma odpísal, že „prednesená záležitosť je veľmi vážna a dôležitá." Aj kanadský kardinál Gagnon vo svojej odpovedi ocenil tento boj belgických rodičov.

Colenová dostala podobne priaznivé odpovede od kardinálov Meisnera z Kolína, Wamalu z Ugandy, Vidala z Filipín, Williamsa z Nového Zélandu, Lopeza Rodrigueza zo Santo Dominga, O'Connora z New Yorku a od Pia Laghiho, prefekta Kongregácie pre katolícku výchovu. Mnohí z nich prisľúbili napísať Danneelsovi či pomôcť iným spôsobom.

Colenová poukázala aj na to, že zdiskreditovaný biskup Roger Vangheluwe mal na starosti Katolícku univerzituv Leuvene a seminár v Bruges. V tomto seminári pôsobili autori spomenutého katechizmu ako profesori. V apríli Vangheluwe odstúpil z postu biskupa po tom, ako sa priznal k sexuálnemu zneužívaniu svojho vlastného synovca počas svojej duchovnej kariéry.

Vo svetle správ pod štátom vedeným vyšetrovaním cirkevného zakrývania zneužívania maloletých „dostáva celý tento prípad, ktorý začal pred 12 rokmi, nový a zlovestnejší význam," tvrdí Colenová. „Keď to začalo, nechápali sme, ako je možné, že biskupi čosi také tolerujú. Ale teraz sme počuli o Msgr. Vangheluwem a uvedomujeme si, že to nebolo o ‚tolerancii‛. Celá skazenosť začína na vrchole systému."

Hoci v Belgicku štát podporuje verejné i katolícke školy, približne 80% detí navštevuje práve cirkevné. Na belgických deťoch a celej spoločnosti preto týmto spôsobom vyučovania vznikli „obrovské morálne škody".

Hilary White

DISKUSIA k článku