Germany_School_Scare012094444979.jpg

Polícia v nemeckom Lipsku po znásilnení v parku: Ženy by radšej mali chodiť vo dvojiciach

336
Kultúra smrti

Starosta Lipska odsúdil policajné sily za to, že navrhli, aby ženy chodili vo dvojiciach po tom, čo bola v piatok znásilnená žena v jednom z mestských parkov.

50-ročná žena uviedla, že sa v piatok ráno prechádzala v obľúbenom parku Rosental. Útočník ju potom vtiahol na pole a znásilnil ju. Počas útoku ženu kopol a udrel ju do tváre tak silno, že sa musela podrobiť operácii.

Lipská polícia v súvislosti so zločinom pre miestne noviny uviedla: “bolo by lepšie, ak by ženy chodili v pároch, alebo prinajmenšom sa ubezpečili, že v ich okolí je niekto nablízku”

“Keď prejdú okolo niekoho, mali by sa vždy obzerať za seba, či ich ten niekto nechce napadnúť,” upozornil policajný hovorca.

Bolo to prvýkrát, čo došlo k takémuto brutálnemu sexuálnemu útoku v Lipsku, dodala polícia. Odpoveď polície na znásilnenie sa v nemeckých médiách stretla s okamžitým hnevom. Bild sa pýtal v pondelok, prečo polícia nabáda ženy, aby obmedzovali svoju osobnú slobodu, než aby ich ubezpečila, že budú ochránené.

V pondelok sa starosta Lipska Burkhard Jung pripojil ku kritike a povedal, že “odpoveď polície na tento strašný incident a na predchádzajúce takéto incidenty musí byť viac policajtov v uliciach a v parkoch – požadujem to už roky.”

“Všetci chceme žiť v meste, v ktorom je samozrejmé, že ženy môžu chodiť samy v parku alebo v meste a budú v bezpečí,” povedal pre Bild. “Potrebujeme viac policajnej sily.”

Polícia stále hľadá podozrivého násilníka, ktorého označila za “južana” (politicky korektný výraz používaný v Nemecku, keď ide o moslima alebo Araba), s tmavými vlasmi, krátkymi fúzami a vo veku 25 až 35 rokov. Mal na sebe šedé nohavice a modrozelenú károvanú košeľu. Polícia tiež vyšetruje, či je spojený s dvoma sexuálnymi útokmi, ktoré sa nedávno stali v tej istej oblasti.