Herec Mark Wahlberg pozýva všetkých veriacich ku modlitbe na čas pôstu

284
AltKAT

Dlhoročná hollywoodska hviezda a oddaný katolík, Mark Wahlberg, zaželal na svojom Instagrame šťastnú Popolcovú stredu a vyzval veriacich, aby sa v tomto období modlili. Mark Wahlberg s veľkým popolcovým krížom na čele stručne vyhlásil:

Šťastnú Popolcovú stredu pre všetkých, nech vás Boh žehná a šťastný začiatok obdobia pôstu!“ Pokračoval: „Prosím, nezabudnite šíriť lásku a modliť sa za všetkých po celom svete. Nech vás Boh žehná!

Mark je známy svojimi prokatolíckymi postojmi a s pomazaným čelom necháva nahrávať svoje odkazy každý rok, a bez okolkov sa dá nazvať jednou z najvplyvnejších oddane katolíckych celebrít dneška.

Už za mesiac „vtrhne“ do amerických kín film Otec Stu, v ktorom Wahlberg stvárni nevyspytateľného muža menom Stuart Long, ktorý sa z agnostika a problémového občana dopracoval až na katolíckeho kňaza. Film je nakrútený podľa skutočných udalostí a Mark na ňom spolupracoval s ešte väčšou hollywoodskou legendou – Melom Gibsonom. Wahlberg film financoval z vlastného vrecka, čím, podľa svojich vlastných slov pre katolícku stanicu EWTN, „porušil zásadu“, pretože výroba filmu je vždy riskantný podnik, ktorý už neraz položil celé korporácie. Pre moderátora Raymonda Arraoyoa vtedy povedal:

Sám mám veľa životných skúseností. Urobil som množstvo chýb, no pokračujem vo svojej práci a nehľadím na lacný potlesk. Mojou misiou je sadiť rastlinné semienka, aby rozkvitli a činili Božiu prácu.“

Podľa vlastných slov sa Mark pri realizácii projektu stretol s niekoľkými prekážkami a tak sa často obracal k Panne Márii, aj samotnému otcovi Stuartovi a žiadal ich o pomoc. Nakoniec sa film podarilo šťastne dokončiť. Pokračuje:

„… modlil som sa za to. A povedal som si: „Nie, toto musím zvládnuť. Toto je moje povolanie. Existuje veľmi špecifický dôvod, prečo som bol povolaný do tohto celého. Prosil som teda o Stuov zásah, prosil som o pomoc nášho Pána v Márii. A modlil som sa za to každý deň.“ Herec ďalej vysvetlil:

„(Boh) neudeľuje dary a talent až do času, kedy ich nepoužijete tým správnym spôsobom – a pre Neho, nie pre vás. Takže vždy som sa zvykol pýtať niečo v tom zmysle: „Ok, čo je moja misia? Čo je mojím zmyslom? Zasadzovať semienka, nechávať ich rozkvitnúť a potom to využiť na pokračovanie v šírení Jeho slova – tomu som bol povolaný.

V nedávnej minulosti Wahlberg zaujal predovšetkým bulvárne médiá inou svojou „spoveďou“ – a síce, tvrdým každodenným režimom – keď o svojom bežnom dni vyhlásil, že: „Raňajkujem o 3:45, do štvrtej som v posilňovni, o piatej na modlitbách a o 6:00 na golfe.“ O pol šiestej večer prichádza čas pre rodinu a do postele Mark zalieza… o 19:30!