GettyImages-1615638002-810x500.jpg

Trumpov prokurátor Fani Willis obvinený z vytvorenia "úplného ústavného kolapsu

0
Kultúra smrti

Tento článok pôvodne uverejnilo spravodajské centrum WND.

Fani Willisová, prokurátorka z Georgie, ktorá sa pokúša uväzniť prezidenta Donalda Trumpa a viac ako desiatku ďalších osôb za “myšlienkový zločin” vyvolanie otázok o prezidentských voľbách v roku 2020, čelí obvineniam, že v tomto prípade vytvorila nielen ústavnú krízu, ale “úplný ústavný kolaps”.

Willisová v obvineniach proti viacerým osobám, ktoré sa podieľali na rôznych častiach sporov o výsledky volieb v roku 2020, ktoré, ako teraz potvrdzujú dôkazy, boli výsledkom vonkajších a neprimeraných vplyvov, tvrdí, že sa spolčili s cieľom zvrhnúť voľby.

Využíva štátny zákon o organizovanom zločine, aby obžalovaným pohrozila niekoľkomesačným súdnym procesom, ktorý by väčšinu z nich mohol poslať do bankrotu, ak sa nepriznajú, a viacerí z nich sa už priznali.

Všetkých prípadoch, ktoré sa už vyriešili prostredníctvom dohôd o vine a treste, sa však Willisovej nepodarilo získať ani jedno priznanie k agende sprisahania, na ktorej trvá, pričom obžalovaní sa väčšinou priznali k priestupkom.

report na The Federalist teraz uvádza obvinenia proti Willisovej, ktoré vzniesol právny tím Jeffreyho Clarka, úradníka Trumpovho ministerstva spravodlivosti.

Čítajte: Trump’s opposition to 6-week-abortion-ban out-of-sync with Iowa’s GOP voters: V správe sa vysvetľuje, že jeho tím podal 39-stranovú osobitnú žalobu na okresnom súde vo Fultone, v ktorej požaduje, aby Willisová zrušila svoje “masívne a groteskné zneužitie prokurátorskej moci” obvinenie proti Clarkovi v súvislosti s jeho právom na spochybňovanie volieb v roku 2020 podľa prvého dodatku z dôvodu nedostatku osobnej príslušnosti.

“Neexistuje žiadne tvrdenie ani dôkaz, že by pán Clark riadil akúkoľvek účelovú činnosť do štátu Georgia. Tým by sa malo vyšetrovanie skončiť. Ale je to ešte horšie: existuje nula konkrétnych obvinení alebo dôkazov, že sa pán Clark dohodol s niektorým obžalovaným rezidentom, aby niečo urobil. Všeobecné a konkludentné tvrdenie, že všetci obžalovaní sa spolčili s cieľom nezákonne zvrátiť voľby v roku 2020, nestačí na splnenie prahových procesných požiadaviek na určenie osobnej príslušnosti.”

Advokáti obviňujú Willisa, ktorého zjavná agenda zahŕňala konkrétne zameranie sa na Trumpa a jeho známych, zo snahy “potrestať myšlienkový zločin plnou trestnou a donucovacou mocou štátu.”

Napísali: “Takže sme tu: táto okresná prokurátorka sa snaží uväzniť hlavného prezidentského kandidáta svojej opačnej politickej strany, a to za pochvaly tých, ktorí sa dožadujú jeho zničenia. Vtiahla nás všetkých nielen na okraj nebezpečného ústavného územia, ale do víru úplného ústavného kolapsu." ”

V správe sa vysvetľuje, že Clark’sa “spojil” s Trumpom, ktorý ho nominoval do viacerých funkcií počas svojho prezidentského mandátu, “ho urobil jedným z 19 ‘spoluspiklencov” cieľov” Willisa.

“Obžaloba vychádza z dogmatického predpokladu, že zvolenie prezidenta Bidena bolo bez podstatných nezrovnalostí a že akákoľvek myšlienka, prejav alebo konanie obžalovaných v opačnom smere bolo nevyhnutne protiprávne a zločinné, a teda predstavovalo rozsiahle (ale na prvý pohľad absurdné) sprisahanie Georgia RICO,” napísali advokáti.

Dôkazy totiž potvrdili, že viac ako 400 miliónov dolárov, ktoré Mark Zuckerberg rozdal prostredníctvom nadácií, bolo použitých na nábor voličov z demokratických obvodov, čo pomohlo Joeovi Bidenovi vo voľbách. Ešte nikdy predtým neboli americké voľby vystavené takémuto finančnému vplyvu zvonku.

Naďalej sa FBI rozhodla ovplyvniť voľby aj tým, že povedala mediálnym organizáciám, aby potlačili presné spravodajstvo o škandáloch rodiny Bidenovcov, ktoré boli odhalené v prenosnom počítači, ktorý Hunter Biden nechal v opravovni.

Následný prieskum ukázal, že ak by sa o týchto správach bežne informovalo, pravdepodobne by dostatočný počet voličov upustil od podpory Joea Bidena, aby dal Trumpovi druhé funkčné obdobie po sebe.

Čítajte: V Colorade sa začína súdny proces s cieľom zabrániť Trumpovi v hlasovaní v štáte’2024

The Federalist vysvetlil, že Clark sa stal terčom Willisa zo strany “vypracovaním listu úradníkom štátu Georgia krátko po voľbách v roku 2020, v ktorom sa tvrdilo, že ministerstvo spravodlivosti ‘identifikovalo významné obavy, ktoré mohli ovplyvniť výsledok volieb vo viacerých štátoch vrátane štátu Georgia.’”

List neposlal, keď jeho nadriadení z ministerstva spravodlivosti tvrdili, že občianske oddelenie by nemalo zohrávať žiadnu úlohu vo volebných otázkach.

The Federalist uviedol: “Za zločin spochybnenia ‘prevládajúceho kréda Demokratickej strany’že vo voľbách v roku 2020 v Georgii alebo najmä v okrese Fulton neexistovali absolútne žiadne významné alebo potenciálne rozhodujúce problémy pre výsledok volieb’Willis obvinil Clarka z viacerých trestných činov, napríklad z ‘údajného povolebného zasahovania do prezidentských volieb v roku 2020 v Georgii’, hoci jeho list nikdy nebol doručený.”

V správe sa uvádza, že bývalý generálny prokurátor Ed Meese v prísažnom vyhlásení vysvetlil, že názory, ktoré sa týkali akcií po voľbách v roku 2020, “presne zapadajú do vyššie uvedených výsad, ktoré uznali prezidenti, Kongres a rôzne súdy v priebehu našej histórie.”

Písal: “Taktiež to plne zapadá do ochrany klauzuly o stanovisku v ústave.”

Willis je obviňovaný z toho, že sa vzďaľuje od demokracie alebo republiky, ktorou USA v skutočnosti sú.

“Používanie trestného práva na trestanie názorov alebo inak legálnych politických aktivít, ktoré sa odchyľujú od ortodoxie štátu”alebo vlastne jedného okresu”je charakteristickou črtou diktatúr a teraz vystihuje a poznačuje tento úrad okresného prokurátora”- povedali právnici.

Právnici nastoľujú práve túto otázku a uvádzajú: “Žiadna zložka alebo oddelenie akejkoľvek vlády, ktoré je viazané prvým dodatkom, nemôže diktovať, že názory týkajúce sa volieb sú trestne ‘nepravdivé.’ Takéto záležitosti nemôžu byť v našej ústavnej republike stíhané. Otázkou je, či v takejto republike skutočne ešte žijeme.’

V prípade tých, ktorí už uzavreli dohody o priznaní viny, obviňujú: “Neexistoval žiadny skutočný dôkaz, že by sa niekto z nich dopustil niečoho zlého. Každému z nich však hrozilo dlhé väzenie a finančný krach, ak by si stáli za svojím vyhlásením o nevine. Štát totiž uviedol, že by trvalo štyri mesiace, kým by sa celá jeho teória sprisahania so 180 svedkami preskúmala. Proti tejto pekelnej vyhliadke štát ponúkol najmenej štyrom obžalovaným výmenou za priznanie viny nulový trest odňatia slobody, štatút prvopáchateľa a pokuty v hodnote menej ako dvoch dní času ich advokátov’.”

A v podaní sa uvádza, že Willis’ požaduje, aby obžalovaní napísali “ospravedlňujúce” listy, ako tie “priznania” “ktoré od nešťastných väzňov vynútil neslávne známy generálny prokurátor Andrej Vyšinskij počas moskovských ukážkových procesov v 30. rokoch minulého storočia, alebo tie, ktoré vynútili Červené gardy počas bojových zasadnutí tyranskej kultúrnej revolúcie v Čínskej ľudovej’republike v 60. a 70. rokoch minulého storočia.”

WND už skôr informoval o analýze Willisovho’ prípadu, ktorá odhalila obrovskú dieru, ktorá vzniká.

Čítajte: DeSantis tvrdí, že Trumpova administratíva ho dotlačila k zavedeniu výluk, mandátov v januári 2021

Doteraz spomedzi štyroch obžalovaných, ktorí uzavreli dohody o vine a treste, ani jeden neskončil rozsudkom o vine v prípade hlavného nároku, teda obvinenia z organizovaného zločinu RICO.

Willis familiárne tvrdí, že Trump’naliehanie na štátnych úradníkov, aby hľadali ďalšie hlasovacie lístky, bolo potvrdením trestného činu, hoci podobné vyjadrenia sú pre politikov v zápale volebného boja rutinou.

Podľa analýzy v American Patriot Daily, “demokrati a členovia médií si to rozdali o Trumpovho právnika Kena Chesebra, ktorý sa priznal k vine v prípade Willis’ovho zasahovania do volieb v roku 2020.”

Vysvetľuje: “Členovia médií tvrdili, že Chesebro, ktorý prijal priznanie viny, znamená, že spieval Willisovi, ktorý Donalda Trumpa zapojil do širšieho prípadu RICO, v ktorom sa tvrdí, že Trump sa zapojil do zločineckého sprisahania s cieľom zvrátiť voľby v roku 2020.”

Analýza však potvrdila, “Chesebrov’právnik Scott Grubman v priamom prenose CNN vypustil balónik moderátorky Abby Phillip’”

Odpovedajúc na tvrdenie Phillip’o tom, že Chesebro do toho zatiahol Trumpa, povedal: “Budem s vami úctivo nesúhlasiť v jednej veci. Nemyslím si, že do toho zatiahol niekoho iného ako seba."“

Grubman poznamenal, že Chesebro sa nepriznal k obvineniu z RICO, z ktorého Willisová pôvodne obvinila Chesebra, Trumpa a ďalších 17 osôb, “čo znamená, že Willisová opäť priznala, že jej ústredné obvinenie bolo bunkrové.”

Grubman povedal: “A chcem len poukázať na dve dôležité skutočnosti, ktoré sa podľa mňa dostanú presne k vašej otázke. Nielenže sa vyhol väzeniu, ale toto je najdôležitejšie. Nepriznal sa k obvineniu zo zločinu RICO. Pán Chesebro sa priznal k vine a ja som si to vytlačil, aby som sa uistil, že mám presné slová… sprisahanie s cieľom spáchať podávanie falošných dokumentov. Obvinenie z RICO bolo zrušené.”

Povedal, že nevidí, že by svedectvo Chesebra”v iných prípadoch bolo pre štát užitočné.

Takisto odmietol tvrdenia demokratov”, že skupina pracovala na zozname “falošných” voličov, a vysvetlil, že išlo o alternatívnych voličov, ak by sa výsledky volieb zvrátili.

Čítajte: Elon Musk povedal Joeovi Roganovi, že stále verí, že George Soros ‘zásadne nenávidí ľudstvo’

“Chesebro si nemyslí’že existoval plán falošných voliteľov a Abby, prosím ťa ešte raz, viem, že sa’opakujem, ale sprisahanie falošných voliteľov bolo súčasťou sprisahania RICO a Fani Willis odmietol obvinenie z RICO. A obvinenie, ku ktorému sa priznal, nemá nič spoločné s tým, že bol architektom sprisahania falošných voličov,”povedal Grubman.

Tiež sa otvorene čudoval, prečo, ak Willisová mohla dokázať prípad RICO, dovolila Chesebrovi uzavrieť dohodu o priznaní v nesúvisiacom prípade.

V správe sa uvádzalo: “Keďže Willisová naďalej vymáha od Trumpových stúpencov priznanie viny na základe obvinení, ktoré nemajú’nič spoločné s obžalobou RICO – Chesebro bol tretím takýmto priznaním viny –, začína byť ľahko zrejmé, že Willisová podala príliš rozsiahlu, politicky motivovanú fiktívnu obžalobu, aby vytvorila negatívne politické titulky pre Trumpa.”

Ďalší, vrátane Sidneyho Powella a Scotta Halla, sa tiež priznali k menším obvineniam, za ktoré im nehrozí väzenie “pretože Willis vie, že bežní občania nemajú dostatok finančných prostriedkov na to, aby mohli bojovať aj proti falošným obvineniam,” určila analýza.

Jenna Ellisová sa totiž priznala k napomáhaniu pri nepravdivých výpovediach, Chesebro’sa priznal k podávaniu falošných dokumentov, Powell sa priznal k dvom šiestim priestupkom a Hall sa priznal k sprisahaniu s cieľom zasahovať.

Prepísané so súhlasom WND News Center.