Príbeh s úspešným koncom: Štyri bábätká počas týždňa zachránené v krízovom centre

3,645
Kultúra života

TORONTO, Ontario, 24. február, 2011 (LifeSiteNews.com) – Zanietení pracovníci v krízovom centre na pomoc ženám v Toronte zažili veľmi úspešný týždeň. Do neďalekého potratového centra prišli tri ženy (jedna z nich čakala dvojičky) a po rozhovore s pracovníčkami organizácie na Pomoc ženám sa Boh dotkol ich srdca a zmenili svoje zmýšľanie. 

Po tom, ako sa jedna zo žien dozvedela, že čaká dvojičky, odišla z potratového centra s plačom. Pracovníčkam povedala: "Nemôžem to urobiť!".

Pomoc ženám (PŽ) je kresťanská dobrovoľnícka organizácia, ktorá sa nachádza v bezprostrednej blízkosti potratového centra v meste Cabbagetown v Toronte. Od roku 1984 s láskou a súcitom povzbudzuje a podporuje tehotné ženy vo všetkých oblastiach.

Poradkyňa z tejto organizácie povedala pre LifeSiteNews.com, že za posledné mesiace sa neudial žiadny významný prevrat- až do nedávna. Dvanásť žien prišlo do potratového centra počas dopoludnia. Pracovníci z PŽ boli pripravení, ako každé ráno, rozdávali im brožúry, kde by mohli nájsť pomoc. 

Žena, ktorá čakala dvojičky, prišla do potratového centra s kamarátkou a dvoma deťmi. Zamestnanci sa s ňou snažili nadviazať kontakt, no odignorovala ich mávnutím ruky. Dotyčnej kamarátka neskôr budovu opustila a bola oslovená pracovníčkou PŽ, Mariou Nolanovou. "Musíte jej dať druhú šancu," povedala jej Maria. Tá nakoniec súhlasila, že sa s dotyčnou ešte porozpráva.

Neskôr sa sama žena čakajúca dvojičky, ktorá vyzerala byť veľmi rozrušená otrasená prišla sama porozprávať s Mariou. "O ostatné dve (deti) sa starám veľmi dobre. Lenže teraz čakám dvojičky a nechcem to celé pokaziť." Žena okrem iného fajčila a pila. 

Napočítala veľa znamení, ktoré jej hovorili, aby na potrat nešla. Keď vystupovala z metra cestou do centra, zle odbočila a pocítila obrovskú intenzívnu bolesť brucha. "Bolo to znamenie," povedala.

Súvisí to tiež s istou príhodou, ktorá sa stala týždeň predtým, ako zistila, že čaká dieťa. Jej štvorročná dcéra prišla a povedala: "Mami, budeš mať bábätko? Mami, chcem, aby sme mali bábätko. Dve bábätká." Keď zistila, že čaká dvojičky, rozplakala sa a spomenula si na tieto slová.

"Úžasné je, že tá žena má vieru v Boha. Bola schopná rozpoznať všetky Jeho znamenia," povedala pre LSN Julie Abernethyová, pracovníčka pre zhromažďovanie financií PŽ.

Ženina kamarátka jej poradila, aby nad tým ešte dobre porozmýšľala. "Na základe toho sa neskôr prišla so mnou porozprávať. Bola strašne šťastná a mala 100% istotu, že si deti nechá," povedala Nolanová.

Abernethyová však zažila v ten istý týždeň ešte iný príbeh. "Jedno z dievčat, s ktorými som sa rozprávala povedalo, že si zabudla svoju zdravotnú kartu a keď sa po ňu vracala domov, mala som možnosť sa s ňou porozprávať. Sama prišla na to, že zabudnutá karta bola znamenie. Bol to dôvod nášho stretnutia a dôvod, aby ma vypočula. Odišla a viac sa už na potrat nevrátila."

"Sme naozaj nástrojmi v Božích rukách a najdôležitejšie je, že On sám môže konať prostredníctvom nás. Mnohokrát nám ženy povedia, že naša prítomnosť v takýchto chvíľach je pre ne znamením," dodala Abernethyová.

"Strašne sa z týchto príbehov teším!" povedala pre LSN Alissa Golobová, mladá koordinátorka istej kampane združenia života. "Je veľkou inšpiráciou vidieť zanietených mladých ľudí, ktorí sa odhodlali pomáhať matkám a zachraňovať tak nenarodené deti!"

Mladé ženy, ktorá pracujú ako dobrovoľníčky pre PŽ majú priemerne okolo dvadsiatky, čo je vek veľmi blízky ženám, ktorým vlastne pomáhajú. Generálna riaditeľka Frances Keetová sa nezmohla na slovo, keď si brala voľno kvôli tomu, že je tehotná.

Tretia žena, ktorej srdca sa nedávno dotkol Boh a zmenil tak jej príbeh, sa blížila k zariadeniu na potraty a prechádzala okolo Frances Keetovej. "Nechcem o tom nič počuť," adresovala jej.

Avšak tínedžerka sa pomýlila a odbočila rovno k budove PŽ. Keď sa dozvedela, že tam potraty nevykonávajú, otočila sa a chela odísť. Bola v devätnástom týždni tehotenstva. "Môžeme vám aj vášmu dieťaťu pomôcť," povedala jej Nolanová.

"V ten deň ráno som sa cítila veľmi znechutená," vyjadrila sa Nolenová. Domnievala sa, že po ženinom odchode totálne zlyhala.

"Neskôr sa však žena vrátila. Vyšla hore schodmi, vyzerala byť dosť otrasená, a povedala, že to jednoducho nedokáže."

"Po tomto rozhodnutí vyzerala taká šťastná. Má ešte jednu dcéru a priateľa, ktorý ju podporuje. Chce s nami ostať v spojení a informovať nás o pohlaví dieťaťa, len čo jej to ultrazvuk ukáže."

"Je veľmi povzbudivé počuť tak inšpirujúce príbehy žien, ktoré sa rozhodli zmeniť svoj život. Je to úžasné hlavne pre nás, ľudí z kampane," povedala Golobová, ktorá úzko spolupracuje s organizáciou PŽ. "Tieto príbehy sú dôkazom toho, že časy sa menia a hnutie za chranu práv života sa dostáva stále viac a viac na vrchol. Ženy si v skutočnosti nechcú zvoliť potrat. Potrebujú cítiť, že im niekto pomáha a vystiera k nim ochrannú ruku. Práca, ktorú denne vykonávajú pracovníci krízového centra je skutočne hrdinská."

"Je to pre mňa česť pracovať pre hnutie na záchranu života," povedala Nolanová. "Byť v popredí a dokázať zmenu. Je to pre mňa veľké požehnanie!"

"Nedá sa ani vypovedať, aké dôležité je mať prítomnosť niekoho milujúceho mimo týchto kliník- dovoliť Bohu, aby sa ženám prihováral prostredníctvom nás," povedala Abernethyová. "Chcela by som vyzvať každého z nás, aby sme venovali aspoň krátku modlitbu všetkým otcom a matkám, ktorí to skutočne veľmi potrebujú."