GettyImages-1399036718-810x500.jpg

Kardinál Zen kritizuje Michaela Loftona, obhajuje odmietanie homosexuálnych "požehnaní

22
Kultúra smrti
  • Michael Lofton kritizuje tradičného katolíka za kritiku Fiducia supplicans.
  • Kardinál Zen varuje pred chybou v Fiducia supplicans a vyzýva kdp. Fernándeza k odstúpeniu.
  • Lofton nevie rozlíšiť hodnotu výrokov z Ríma a má menej porozumenia ako katechét.
  • Vyhlásenie Fiducia supplicans je dielom Najvyššieho Tucha, aj keď pápež František ho podpísal.

Musím sa priznať, že som často strácal čas sledovaním programu “Rozum a teológia” Michaela Loftona, tohto veľkého muža s malou bradou (ktorý by si mal schovať tetovanie, keď hovorí ako teológ). Hnala ma zvedavosť, aby som si vypočul tie zábavné nezmysly, ktoré hovorí. Tentoraz som však videl, že kritizuje mňa. S veľkou vážnosťou sa pohoršuje nad tým, že ja, ktorý tak veľmi trvám na hermeneutike kontinuity, sa teraz odvažujem kritizovať Fiducia supplicans (26. 6. 2024).

Čítajte: Kardinál Zen varuje pred ‘omylom’ vo Fiducia supplicans, vyzýva kdp. Fernándeza, aby odstúpil

To znamená, že P. Lofton ani nevie rozlíšiť rôznu hodnotu výrokov, ktoré prichádzajú z Ríma. Ak si dobre pamätám, pán Lofton sa niekedy priznal, že nie je teológ, ale zdá sa mi, že diferencovanej autorite vatikánskych dokumentov rozumie menej ako ktorýkoľvek z mojich katechétov. Ja hovorím o hermeneutike kontinuity, keď hovorím o ekumenických konciloch, teda o najvyššom stupni autority Magistéria.

Vyhlásenie Fiducia supplicans je naopak zjavne dielom Najvyššieho Tucha, aj keď vygumovaným pápežom Františkom. Odvažujem sa povedať "vygumovaný", pretože pred niekoľkými rokmi na tú istú otázku o zákonnosti “požehnania” homosexuálnych “párov” pápež podpísal vyhlásenie Kongregácie pre náuku viery a tam bola odpoveď “nie”, zatiaľ čo teraz je odpoveď “áno.”Odvážim sa povedať “vygumovaný” aj preto, že v Fiducia supplicans, ako aj už v odpovedi na našu “Dubiu” pred začiatkom synody necítim vôňu pápeža Františka. Namiesto toho cítim pero najvýznamnejšieho Tucha, ktorý by urobil lepšie, keby sa venoval inej kariére (myslím v tom inom rode literatúry).

Povie sa, že pán Lofton obhajuje pápeža, a nikto mu to nemôže mať za zlé, ale som si istý, že jeho nezmysly Svätému Otcovi nijako nepomôžu.

Tieto minúty času nestrácam preto, aby som sa bránil pred obvineniami pána Loftona’ale preto, aby som vyzval tých, ktorí navštevujú jeho stránku, aby prestali mrhať svojím časom a možno aj peniazmi.

Publikované so súhlasom oldyosef.hkdavc.com