image-2-2-810x500.png

Bill O'Reilly predpovedá, že Biden "čoskoro" odstúpi z prezidentských pretekov

14
Neutral
  • Prezident Joe Biden bude pravdepodobne odstúpiť z prezidentských volieb v roku 2024.
  • Demokrati hľadajú náhradné mená pre Bidena a obávajú sa jeho neúspechu vo voľbách.
  • Bidenova kandidatúra je ohrozená kvôli jeho výkonu a kognitívnemu zdraviu.
  • Podpora Bidena klesá a mnohí voliči dôverujú viac Trumpovi.

Prezident Joe Biden čoskoro odstúpi z prezidentských volieb v roku 2024, naznačil nedávno dlhoročný konzervatívny komentátor Bill O’Reilly.

“Očakávajte to. Niekedy v blízkej dobe prezident Biden odstúpi, ako to urobil prezident Johnson v roku 1968. Dostal ho Vietnam. Najskôr však musia demokrati z K Street vo Washingtone potichu vyrukovať s náhradnými menami u popredných liberálnych mediálnych magnátov,“uviedol v pondelok O’Reilly na svojej webovej stránke. “Niečo také monumentálne sa nerobí spontánne. Liberálne médiá a hollywoodski finančníci do toho budú vstupovať.”

“Absolútne isté je, že Joe Biden ako vplyvný muž skončil,” dodal O’Reilly. “Čoskoro bude musieť potichu odísť do noci a v podstate so sebou stiahne aj Jill Bidenovú.”

O’Reilly, ktorý bol viac ako dve desaťročia moderátorom populárneho The O’Reilly Factor na Fox News a teraz komentuje na vlastnej webovej stránke a pre NewsNation, vyslovil túto predpoveď po nezabudnuteľný výkon Bidena v minulotýždňovej’debate proti Donaldovi Trumpovi.

Jeho predpoveď odráža túžbu a špekulácie významných liberálnych hlasov a médií vrátane redakčnej rady The New York Times , ktorá požiadala Bidena, aby odstúpil už deň po prezidentskej debate.

Radnica napísala:

Mal problém vysvetliť, čo by dosiahol v druhom funkčnom období. Ťažko reagoval na provokácie pána Trumpa’. Ťažko sa snažil hnať pána Trumpa k zodpovednosti za jeho klamstvá, zlyhania a chladné plány. Viackrát sa snažil dostať na koniec vety.

Biden sa v súčasnosti venuje “bezohľadnému hazardu,” podľa Times, pretože ak bude pokračovať v tejto ceste, Trump pravdepodobne zvíťazí.

“Existujú demokratickí lídri, ktorí sú lepšie vybavení na to, aby predstavili jasné, presvedčivé a energické alternatívy voči druhému Trumpovmu prezidentstvu,” tvrdí redakcia. “Nie je dôvod, aby strana riskovala stabilitu a bezpečnosť krajiny tým, že bude voličov nútiť, aby si vybrali medzi nedostatkami pána Trumpa’a pánom Bidenom.”

“Je príliš veľkou stávkou jednoducho dúfať, že Američania budú pána Trumpa prehliadať alebo podceňovať. Bidena’vek a nemohúcnosť, ktoré vidia na vlastné oči,” podľa liberálnych novín.

Po tom, ako redakčný článok zopakoval, ako veľmi pohŕda Trumpom, prosil demokratických stratégov, aby presvedčili Bidena, aby sa vzdal kandidatúry.

“Demokrati, ktorí sa priklonili k pánovi Bidenovi, by sa mali vzdať kandidatúry. Bidenovi, musia teraz nájsť odvahu povedať lídrovi strany jasnú pravdu,”napísal úvodník. “Dôverníci a pomocníci, ktorí podporovali prezidentovu’kandidatúru a ktorí ho chránili pred nepísanými vystúpeniami na verejnosti, by si mali uvedomiť poškodenie postavenia pána Bidena’a nepravdepodobnosť, že ho dokáže napraviť.”

Biden stratil podporu aj The Atlanta Journal-Constitution. Georgia je považovaná za rozhodujúci štát v prezidentských voľbách v roku 2024. “81-ročný prezident preukázal väčšiu schopnosť hovoriť pravdu ako jeho súper, bývalý prezident Donald Trump,” napísala redakcia v sobotu 29. júna. “Nešťastnou pravdou však je, že Biden by mal z boja odstúpiť, a to pre dobro národa, ktorému tak obdivuhodne slúžil pol storočia.”

Niektorí demokratickí aktivisti a asistenti vyjadrili v posledných dňoch obavy o Bidena.

“Práve sa snažili”dokorčuľovať do všeobecných volieb s čo najmenším vystavením sa verejnosti. A teraz to’na nich vybuchlo,” bývalý delegát Národného výboru Demokratickej strany Thomas Kennedy povedal The Intercept. Spravodajský portál informoval, že šance, že Biden z boja odstúpi, sú nízke.

Obavy však pretrvávajú.

“Biden je na prípitok,” jeden demokratický aktivista povedal Politico po skončení debaty.

“V textových správach s POLITICO demokrati vyjadrili zmätok a obavy, keď sledovali prvé minúty podujatia,” uviedol spravodajský portál. “Jeden z bývalých Bidenových asistentov v Bielom dome a v kampani to označil za ‘strašné,’ a dodal, že sa museli sami seba stále dokola pýtať: ‘Čo práve povedal? To je šialené." ”

Niektorí členovia rodiny obviňujú Bidenových asistentov zo zlého výkonu prezidenta’podľa nedeľňajšieho článku v Politico. “Prvá dáma Jill Bidenová a jeho syn Hunter Biden boli najhlasnejšími hlasmi, ktoré vyzývali prezidenta, aby zostal v súťaži v roku 2024,” výstup reportovali, pričom vychádzali z nemenovaných zdrojov.

Bidenovo’kognitívne zdravie”zostáva pre mnohých voličov otázkou.

“Už mesiace pred prvou debatou národ“voličov opakovane vyjadroval pochybnosti o tom, či má prezident Biden dostatočné kognitívne zdravie na to, aby mohol vykonávať svoju funkciu,” CBS News dnes informovala. “Dnes tieto pochybnosti ešte vzrástli: teraz sú to takmer tri štvrtiny voličov, a to vrátane mnohých v jeho vlastnej strane.”

Z registrovaných voličov si len 27 % myslí, že Biden má “mentálne & kognitívne zdravie na to, aby mohol vykonávať funkciu prezidenta.” Približne 50 % registrovaných voličov, teda dvakrát viac, tvrdí, že Trump áno.

Podľa prieskumu po skončení debaty registrovaní voliči vo všeobecnosti viac dôverujú Trumpovi. Napríklad 18 % respondentov uviedlo, že Biden “vzbudzuje dôveru,” zatiaľ čo 44 % uviedlo, že Trump áno. Podobne 21 % respondentov uviedlo, že Biden “jasne prezentoval myšlienky”, zatiaľ čo 47 % respondentov uviedlo, že to robil Trump.

Rozdiely neboli také veľké, keď išlo o otázku schopnosti kandidáta”vysvetliť “plány & politiky”, pričom 35 % respondentov uviedlo, že to robil Biden a 43 %, že to robil Trump.

Za registrovaných voličov Demokratickej strany sa 55 % vyjadrilo, že by mal pokračovať v kandidatúre, zatiaľ čo 45 % uviedlo, že by nemal.

Národný zjazd Demokratickej strany je plánovaný na 19. až 22. augusta.