Paul-Vaughn-810x500.png

Pro-lifer Paul Vaughn sa vyhol väzeniu, o ktoré usilovalo Bidenovo ministerstvo spravodlivosti po odsúdení podľa zákona FACE Act

0
Kultúra života
  • Paul Vaughn bol odsúdený na tri roky pod dohľadom za obranu života.
  • Vaughn bol obvinený z porušenia zákona FACE a konšpirácie proti právam.
  • Bidenovo ministerstvo spravodlivosti stíhalo Vaughna za pokojné svedectvo o živote.
  • Zástancovia života sú neúnavne obhajovaní, aby sa zákon FACE Act nezneužíval.

Pro-life aktivista Paul Vaughn bol odsúdený na tri roky prepustenia pod dohľadom, čím sa vyhol väzeniu za svoje pokojné svedectvo na obranu života napriek horlivému stíhaniu a odsúdeniu Bidenovým ministerstvom spravodlivosti.

Vaughnovi, otcovi 11 detí, navyše hrozilo maximálne 10 a pol roka väzenia a pokuta až do výšky 260 000 dolárov po tom, ako bol v januári usvedčený z porušenia zákona FACE (Freedom of Access to Clinic Entrances) a účasti na “Konšpirácii proti právam.”

“Sme radi, že sudca na dnešnom”pojednávaní o treste prejavil voči Paulovi zhovievavosť, a viem, že Paul je nesmierne vďačný za to, že bude môcť osláviť Deň nezávislosti so svojou rodinou,” uviedol vo vyhlásení Steve Crampton, hlavný právny zástupca Spoločnosti Thomasa Mora a Vaughnov”advokát.

“Stále však platí, že jeho odsúdenie je hlbokou nespravodlivosťou,” povedal Crampton. “Deklarácia nezávislosti, oficiálne prijatá v tento deň pred 248 rokmi, slávne uvádza: ‘Považujeme tieto pravdy za samozrejmé, že všetci ľudia sú stvorení rovní, že sú obdarení Stvoriteľom určitými neodňateľnými právami, že medzi ne patrí život, sloboda a snaha o dosiahnutie šťastia.’”

Pokračoval:

V deň výročia prijatia Charty nášho národa, v ktorej sa vyhlasuje, že tieto práva sú ‘neodňateľné’, stojí Paul Vaughn a jeho spoluobžalovaní pred súdom za obranu neodňateľného práva na život. Obvinenia bez zbraní a dôkazov, ktoré tu vznieslo Bidenovo ministerstvo spravodlivosti proti pokojným zástancom života, nemali byť nikdy vznesené.

Udalosť, pre ktorú sa Bidenovo ministerstvo spravodlivosti zameralo na Paula a jeho kolegov z radov zástancov života, bola pokojnou demonštráciou úplne pokojných občanov — naplnenou modlitbami, spevom piesní a bohoslužbami — a zameranou na presvedčenie budúcich matiek, aby nepotratili svoje deti.

Pre jeho svedectvo o živote FBI pred očami jeho manželky a detí vykonala na Paulov dom raziu so zbraňou v ruke a potom sa na neho vrhla celá vláda Spojených štátov, aby ho stíhala. Budeme naďalej neúnavne obhajovať zástancov života, ako je Paul, aby sme sa uistili, že zákon FACE Act už nikdy nebude ministerstvom spravodlivosti použitý ako zbraň proti jeho ideologickým odporcom.”

Vaughnovo’odsúdenie vyplynulo z jeho účasti na pokojnom zhromaždení za život v potratovom zariadení v oblasti Nashvillu v marci 2021, kde sa modlil, spieval piesne a komunikoval s orgánmi činnými v trestnom konaní.

USA. Okresná sudkyňa Aleta Traugerová odmietla pustiť médiá a širšiu verejnosť do súdnej siene na Vaughnov’rozsudok, čo spoluobžalovaný Cal Zastro povedal pre LifeSiteNews’ Louis Knuffke”, pretože nechcú, aby sa o ich zlých skutkoch vedelo.”

Vaughn a ďalší zástancovia života boli postavení pred súd pre federálne obvinenia vznesené Bidenovým ministerstvom spravodlivosti (DOJ). Celkovo 10 zástancov pro-life bolo obvinených z porušenia zákona FACE za “záchranu”, ktorá sa uskutočnila v marci 2021 v potratovom centre v meste Mt. Juliet v štáte Tennessee. Dňa 30. januára 2024 boli Paul a piati spoluobžalovaní uznaní vinnými vo všetkých bodoch obžaloby.

‘Duchovný boj zúri po celej našej krajine’

Po vypočutí rozsudku Vaughn povedal: “Radujeme sa z Božích’plánov. Keďže v jadre ide o duchovný boj, sme vďační, že máme silného obhajcu v Spoločnosti Thomasa Mora. Nielenže sú odborníkmi na právo, ale hlboko rozumejú duchovnému boju, ktorý zúri v našej krajine.”

“Odvoláme sa, aby sme toto nezákonné použitie zákona zrušili,” vyhlásil Vaughn. “Musíme stáť a bojovať za to, čo je správne, nemôžeme sa skloniť pred lžou. Zákony musia byť založené na pravde, musia byť v súlade s najvyšším zákonodarcom, ktorým je Kristus, náš Pán. Falošné príbehy, ktoré sužujú náš národ, padnú, keď sa im postavíme. O tom je tento prípad a ja’som vždy vďačný za to, že mám právny tím, ktorý túto pravdu chápe a ktorý je ochotný za ňu bojovať až na najvyššom súde, ak to bude potrebné."”

V októbri 2022 — viac ako rok a pol po pokojnom proteste — FBI vykonala na Vaughna’doma záťah so zbraňou v ruke pred očami jeho manželky a malých detí, z ktorých niektoré práve odchádzali do školy.

“Zatknutie Paula Vaughna’pred očami jeho manželky a siedmich jeho detí, vrátane 18-mesačného dieťaťa, ktoré držala v náručí, a následné obvinenie z federálnych obvinení, je ďalším pokusom Bidenovho ministerstva spravodlivosti zastrašiť a zastrašiť kresťanov a zástancov oddaného života,” vysvetlil už skôr Crampton.

Jedná sa o ‘úplne absurdný pokus (ministerstva spravodlivosti) kriminalizovať akcie kresťanského presvedčenia’

Bidenovo ministerstvo spravodlivosti tvrdilo, že Vaughn, prezident organizácie Personhood Tennessee, sa zúčastnil na “sprisahaní proti právam zabezpečeným zákonom FACE”, ako aj z porušenia samotného zákona FACE, hoci nikdy nikomu neprekážal a správal sa úplne pokojne. Podľa policajného vyjednávača, ktorý vypovedal počas súdneho procesu, bol Paul počas celého zhromaždenia za život pokojný a ústretový.

Podľa TMS:

“Ide o úplne smiešny pokus (ministerstva spravodlivosti) kriminalizovať kresťanské presvedčenie a kresťanské konanie v našej kultúre, “Vaughn povedal Fox News’ Laure Ingraham v čase jeho odsúdenia.

Vaughnovi’spoluobžalovaní, ktorí budú odsúdení koncom tohto týždňa, sú okrem Zastra aj Chester Gallagher, Heather Idoni, Coleman Boyd a Dennis Green, pričom každému z nich hrozí maximálne 10 a pol roka väzenia, tri roky prepustenia pod dohľadom a pokuta až do výšky 260 000 dolárov.