Screen-Shot-2024-07-02-at-5.37.52-PM-810x500.png

Federálny sudca odmietol pustiť médiá do súdnej siene pri vynesení rozsudku nad kresťanskými zástancami života v Nashville

12
Kultúra života
  • Federálny sudca odmieta pustiť médiá a verejnosť do súdnej siene.
  • Šesť pro-life záchranárov bolo odsúdených za účasť na záchrannej akcii.
  • Maximálny trest pre každého pro-lifera je 11 rokov a pokuta 350 000 dolárov.
  • Ministerstvo spravodlivosti používa zastrašovanie kresťanov, ktorí sú za život.

Federálny sudca odmieta pustiť médiá a verejnosť do súdnej siene pri vynášaní rozsudku nad kresťanskými záchrancami života v procese s nashvillským FACE Act. Rozsudky pre štyroch zástancov života sa vynášajú 2. a 3. júla, pričom ďalší dvaja zástancovia života budú odsúdení koncom septembra.

Dnes, 2. júla, si Paul Vaughn z Centerville v štáte Tennessee, kresťanský manžel a otec 11 detí, ktorý bol v roku 2022 zatknutý so zbraňou v ruke vo svojom rodinnom dome, vypočul o&nbsp14.00 hod. Zajtra, 3. júla, bude odsúdený Calvin Zastrow o&nbsp13.00 h, Coleman Boyd o&nbsp14.00 h a Dennis Green o&nbsp15.00 h. Chester Gallagher a Heather Idoniová budú odsúdení v tom istom prípade koncom septembra.

Šesť pro-life záchranárov bolo odsúdených v januári 2024 za účasť na záchrannej akcii v marci 2021&nbspna klinike Carafem Health Center v meste Mt Joliet v štáte Tennessee, na predmestí Nashvillu. Verdikt o vine padol napriek tomu, že len o rok a pol neskôr bolo to isté zariadenie nútené prestať vykonávať potraty, aby vyhovelo pro-life legislatíve Tennessee’po zrušení rozsudku Roe v. Wade v júni 2022.

Obžalovaný Calvin Zastro upozornil LifeSiteNews na to, že federálna sudkyňa Aleta Traugerová’tento týždeň odmietla pripustiť médiá a širšiu verejnosť do súdnej siene na vynesenie rozsudku. Na otázku, prečo si myslí, že je to tak, Zastro pre LifeSiteNews povedal: “Pretože nechcú, aby sa o ich zlých činoch vedelo.”

Zástancovia pro-life odsúdili vylúčenie zo súdnej siene ako “nezákonné” a vyzvali ostatných pro-life Američanov, aby sa so sťažnosťou obrátili na sudkyňu. “To by bol čas na rýchlu reakciu, aby 100 ľudí zavolalo sudcovi a povedalo, že to nie je’správne,” povedal. “Zriadia inú súdnu sieň, kde”pustia ľudí, aby sa mohli pozerať. Možno budeme mať video, ale budeme tam mať aj zvukový prenos. Ale aj tak to’nie je zákonné súdne konanie, ak zabránia verejnosti, aby sa tam mohla pozerať na vynesenie rozsudku."”

Zastraší taktiku ministerstva spravodlivosti’zastrašovania kresťanov, ktorí sú za život, Zastro povedal: “Urobia na vás nálet a potom vám hrozia 11 rokmi väzenia, aby sa vás pokúsili vystrašiť a prinútiť vás podriadiť sa. A potom si myslia, že sú milí, keď vám nedajú maximum. No to si’normálni Američania nemyslia.”

Maximálny trest pre každého pro-lifera je 11 rokov a pokuta 350 000 dolárov. Potenciálny desaťročný trest odňatia slobody vyplýva z kombinovaných obvinení z porušenia neslávne známeho pro-potratového zákona FACE Act a “konšpirácie proti právam,” taktiky, ktorú ministerstvo spravodlivosti použilo vo Washingtone, D.C., FACE Act, ktoré sa práve v máji skončilo tým, že všetci obžalovaní dostali trest odňatia slobody, a to napriek naliehavým zdravotným potrebám niekoľkých starších kresťanských pro-life babičiek a žien, ktoré už za mrežami trpeli hrubým týraním a mučením.

Čítajte: Staršia pro-liferka Jean Marshallová odsúdená na 24 mesiacov, napriek zdravotným problémom jej odopreli domáce väzenie

V súčasnom prípade FACE Act v Nashville ministerstvo spravodlivosti odporučilo väčšine pro-liferov za ich pokojnú ochranu života nenarodených detí minimálne 15 mesiacov.

Na otázku, čo by mohol povedať sudcovi a súdnej sieni pri zajtrajšom’rozsudku, Zastro pre LifeSiteNews povedal, že bude “dôverovať Duchu Svätému, aby mi dal slovo v danom okamihu.”

“Ale moje srdce je ohlasovať slávu Krista a ľudskosť nenarodených detí,” zdôraznil. “Nebudem žiadať o milosť pre seba. Nebudem fňukať, rozčuľovať sa a plakať. To’nie som ja.”

Zastro povedal, že naňho tlačil aj jeho právnik, ktorého mu určil súd, aby prijal dohodu o vine a treste, čo on rázne odmietol ako “neprijateľné.”

“Ponúkli nám dohodu o priznaní viny, ktorá bola neprijateľná pre právny štát alebo moje svedomie,” povedal. “A tak túto dohodu nikto neprijal.”

Čítajte: Pro-life leaders demand Congress cancelal FACE Act after new convictions in Tennessee

Súhlas so súčasným Bidenovým potratovým režimom, povedal Zastro, by znamenal podľahnutie vláde’taktike “strachu a zastrašovania a ‘my’máme všetko pod kontrolou’ a ‘vy sa nám budete klaňať’.” “Pre mňa by to znamenalo povedať, že cisár je pán. To’je to, čo chcú,” povedal.

Takisto potvrdil, že LifeSite’informoval o zneužívaní, ktorému bola vystavená Heather Idoni zo strany amerických maršalov a Federálneho úradu pre väzenstvo”, ktorých Kongres vyzval, aby hrubé zanedbanie zdravotnej starostlivostibol účinný pri náprave jej naliehavej situácie, v ktorej jej po aprílovej mŕtvici odopierali potrebné lieky na cukrovku a predpísané lieky na srdce. K mŕtvici došlo po dlhšej samotke s nepretržite zapnutým svetlom niekoľko mesiacov predtým.

“Informovanosť, ktorú ste vniesli do prípadu Heather’keď bola vo väznici v D.C., pokračovala. Je to však’trpké, pretože sa vždy postarali o jej lieky, ale dievčatá, s ktorými ju prevážali, sa o svoje lieky nestarajú. Takže nechcú zlú tlač zo zneužívania Heather, ale budú zneužívať iných ľudí, ktorí nemajú konexie, ktorí sa nedostanú do médií. Budú ich zneužívať.”

ČÍTAJTE: LifeSite list Kongresu: Ministerstvo spravodlivosti mučí pro-liferov uväznených v procesoch podľa zákona FACE v DC

Zastro tiež povedal, že si je istý, že ho hneď nevhodia za mreže, pretože ministerstvo spravodlivosti ho chce ďalej stíhať v niekoľkých ďalších procesoch podľa zákona FACE za účasť na iných pro-life záchranných akciách.

“Chcú ma udržať vonku,” povedal. “V skutočnosti mi prokuratúra odporučila, aby som nešiel rovno do väzenia, aby ma mohli dostať v Detroite a v Little Rock. A potom ma tiež“žalujú podľa FACE za záchranu vo Fort Myers. Takže sa ma’budú snažiť na nejaký čas zamestnať.”

Kontaktné údaje na Sudkyňa Aleta Trauger, ktorá vynáša rozsudok nad nashvillskými pro-life záchranármi na Federálnom okresnom súde pre Stredný okres Tennessee, je uvedený nižšie:

Okresná sudkyňa Aleta A. Traugerová

Súdna sieň 6C

Chambers, Suite 6325

 

Informácie o zamestnancoch:

Súdna sieň 6C

Chambers, Suite 6325

:

Zástupca predsedu súdu (615) 736-7157

Súdny spravodajca [email protected]

Chambers (615) 736-7143 (hlas)

Chambers (615) 736-7156 (fax)

 

PREHLIADKA

EXKLUZÍVNE: Uväznená pro-liferka pred súdnym procesom s michiganským FACE Act defilovala do súdnej siene úplne spútaná

Bidenovo DOJ’zaobchádzanie s uväznenými pro-lifermi spĺňa medzinárodné definície mučenia

7 republikánov cituje LifeSite v liste, v ktorom žiadajú odpovede na zlé zaobchádzanie s uväznenými pro-lifermi