covid-shot-e1705939042223-810x500.jpg

Neočkovaní policajti v Austrálii boli prepustení dva roky po skončení mandátu COVID

22
Neutral
  • Najvyšší súd zamietol právnu námietku policajta a zamestnanca voči mandátu na očkovanie.
  • Policajný zbor prepustil 17 zamestnancov za odmietnutie očkovania proti COVID.
  • Prepustený policajt považuje odmietnutie očkovania za najlepšie rozhodnutie svojho života.
  • Policajný zbor Západnej Austrálie má nedostatok personálu kvôli odchodu zamestnancov.

Občania USA:

Rozhodnutím Najvyššieho súdu, ktoré bolo vydané v apríli, bola zamietnutá právna námietka policajta zo Západnej Austrálie (WA) Bena Falconera a zamestnanca Lesa Finlaya proti teraz už prepadnutému mandátu na očkovanie COVID. 

Falconerovi a Finlayovi sa pôvodne podarilo získať súdny príkaz proti mandátu, ktorý fakticky zabránil policajnému zboru prepustiť ich a ďalších neočkovaných zamestnancov, kým sa táto otázka nevyrieši súdnou cestou. Zaujímavé je, že súd’rozhodol v ich neprospech napriek tomu, že mandát bol v júni 2022 policajným zborom zrušený, informoval denník The Daily Declaration. 

Po aprílovom rozsudku polícia WA vyhlásila, že napriek tomu, že mandát už neplatí, okamžite obnoví disciplinárne konanie proti 17 dotknutým zamestnancom a prepustí 12 policajtov a piatich zamestnancov, ktorí sa nenechali experimentálne očkovať COVID.

28. júna bol Falconer ako posledný oficiálne informovaný o svojom prepustení za to, že odmietol podstúpiť očkovanie COVID, ktoré kedysi požadoval komisár. Falconer mal obavy o bezpečnosť a účinnosť injekcií, ktoré boli spojené s mnohými vedľajšími účinkami.  

V apríli Falconer, starší strážnik, oplakal nelichotivé rozhodnutie Najvyššieho súdu ako “sklamanie,” a dodal, že bude pôsobiť ako “varovný príbeh” toho, čo sa môže stať Austrálčanom, ktorí “sa usilujú o spravodlivosť a telesnú nezávislosť.”

“Účelom súdneho sporu bolo zistiť, aké práva máme nad svojimi telami na pracovisku, a súdnictvo a vláda dnes na to poskytli svoj pohľad,” Falconer povedal Dystopian Down Under po zverejnení súdneho rozhodnutia. 

V príspevku na X prepustený policajt vyhlásil:

Falconer samostatne zverejnil dôvody zástupcu komisára’na jeho prepustenie v ďalšom poste na X.

V reakcii na Falconerove’príspevky rôzni používatelia zatĺkali rozhodnutie súdu’

“V roku 2021 som dostal sekeru za to, že som odmietol smrtiacu injekciu. Najlepšie rozhodnutie, aké som kedy urobil, a jedna z mála vecí, ktoré som v živote urobil a na ktoré som’hrdý. Som’si istý, že to cítite rovnako, napriek finančným nákladom a zničeniu kariéry. Stojí to za to!!!,” napísal jeden používateľ.  

“Si šikovný človek! Zostaň silný!”dodala prominentná používateľka Dr. Anastasia Maria Loupisová.

Aj keď zástupca komisára Allan Adams priznal, že prepustenie Falconera’bolo “poľutovaniahodné,”Falconer zopakoval, že odmietnutie injekcií COVID bolo “najlepším rozhodnutím, aké som kedy urobil.”Falconer, ktorý slúžil v policajnom zbore 15 rokov, prezradil, že prepustení policajti mali spolu viac ako 150 rokov policajnej praxe.

Falconerovo’prepustenie prišlo v dôsledku nízkej morálky a personálnych nedostatkov v policajnom zbore WA, čo prinútilo zbor uchýliť sa k náboru v zahraničí na zvýšiť počet svojich zamestnancov. 

ABC News v apríli 2024 informoval, že polícia štátu WA ani zďaleka nesplnila svoj cieľ prijať do polovice roka 2024 950 nových príslušníkov prvého kontaktu, pričom nastúpilo len 450-500 nových policajtov. 

Policejný komisár plukovník Blanch priznal, že po vypuknutí COVID došlo k “výraznému” zníženiu počtu policajtov, pričom v roku 2022 odišlo z polície 570 príslušníkov, z ktorých 473 podalo výpoveď a 97 odišlo do dôchodku.  

Na základe výsledkov prieskumu zbieraného v roku 2022 odišlo z polície WA 77 % zamestnancov z dôvodu údajne zlého pracovného prostredia a nespokojnosti s vedením.

Občania USA: Žiadajte, aby Kongres vyšetril prudko rastúcu mieru nadbytočných úmrtí