image-9-810x500.png

"Boh mal pre môj život plán:" Osoba, ktorá prežila potrat, sa podelila o silný príbeh

38
Kultúra života
  • Hope prežila pokus o potrat v 10. týždni a bola adoptovaná.
  • Biologická matka sa rozhodla dať Hope na adopciu po zistení, že žije.
  • Hope prežila zákrok, ale utrpela vážne zranenie hlavy.
  • Hope dúfa, že jej príbeh povzbudí ľudí k voľbe života a proti potratu.

Nové pro-life video predstavuje silný príbeh Hope Hoffmanovej, 32-ročnej ženy, ktorá prežila pokus o potrat v desiatom týždni a neskôr bola adoptovaná do milujúcej rodiny.   

Ve videu z 28. júna, ktoré pripravila organizácia Students for Life, sa matka a adoptívna dcéra Terri a Hope Hoffmanové podelili o to, ako Hope prežila potrat len v 10. týždni a teraz, po 32 rokoch, sa jej darí v milujúcej rodine.   

“Bola najkrajším dieťaťom, aké som kedy videla,” spomína Terri. “Miluje celým svojím srdcom. Jej život má veľký zmysel, jej príbeh zachraňuje životy a mení srdcia.” 

Keď mala Hope len desať týždňov, pokúsila sa jej biologická matka Hope’zabiť potratom. Keď biologická matka Hope’odišla z potratovej kliniky, verila, že zabila svoje dieťa.   

O niekoľko týždňov neskôr si však uvedomila, že jej dieťa stále žije, a našťastie sa rozhodla, že sa nevráti na potratovú kliniku, ale dá Hope na adopciu.  

Aj keď Hope zákrok ako zázrakom prežila, zostalo jej vážne zranenie hlavy. Potratový nástroj rozrezal skalp a lebku od čela Hope’späť k pravému uchu, pričom jej zostali obnažené zubaté okraje a časti mozgu.  

“Hope sa narodila o dva mesiace skôr a ako väčšina predčasne narodených detí bola veľmi malá, vážila 3 libry a 6 uncí,” spomína Terri. “Ale čo bolo pri príchode Hope’mimoriadne nezvyčajné, bolo značné poranenie jej hlavičky.”  

“Toľko ľudí sa pozerá na stav Hope’a používa ho ako dôvod na presadzovanie ďalších potratov, ale to nemôže byť ďalej od posolstva, ktoré rodiny potrebujú,” trvala na tom Terri.  

“Každý život je cenný a všetci ľudia sú stvorení rovnako,” povedala.   

Terri vysvetlila, že jazvu na hlave Hope’vníma ako pripomienku zla potratov a že Hope prežila to, čo “v našej krajine každý deň neprežije 2 363 detí’.”  

“Hope prežila potrat. Sme vďační za život Hope’za dar adopcie a za to, že jej biologická matka jej dala druhú šancu,” vyhlásila.   

Podobne Hope prezradila, že dúfa, že jej príbeh povzbudí ostatných, aby si vybrali život a uvedomili si dôsledky potratu.  

“Chcem, aby ľudia videli živý dôkaz, že potrat bolí,” vysvetlila. “Mojej mame ublížil emocionálne a mne ublížil fyzicky, ale nemusíme sa s tým stále uspokojiť.”  

“Povzbudzujem viac tých, ktorí prežili, aby prehovorili a podelili sa o svoj príbeh,” pokračovala Hope.   

“Boh mal pre môj život plán a vždy sa o mňa postaral. V srdci mám radosť, ktorú mi nikto nemôže vziať,” sprostredkovala.