pope-video-810x500.jpg

Pápež František vyzýva katolíkov, aby sa "modlili za plač Zeme", hovorí, že "má horúčku

69
Kultúra smrti

Pápež František v septembri tohto roku vyzval členov Katolíckej cirkvi, aby sa “modlili za plač Zeme” a “za obete environmentálnych katastrof a klimatickej krízy.”

“Modlíme sa, aby každý z nás srdcom načúval volaniu Zeme a obetiam ekologických katastrof a klimatickej krízy a osobne sa zaviazal chrániť svet, v ktorom žijeme,”začína sa pápežov’modlitebný úmysel na september.

Čítajte: Pľuvnutie do tváre ugandským mučeníkom: Pápež František masívne tlačí na LGBTQ v Afrike

Každý mesiac zverejňuje pápežská videosieť modlitebný úmysel a sprievodné video, v ktorom pápež František vydáva konkrétny modlitebný úmysel na najbližšie týždne.

Pri príležitosti mesačného obdobia označeného ako “obdobie stvorenia,” ktoré trvá od 1. septembra do 4. októbra, František’ septembrový úmysel zameriava na ekologické otázky.

Pápežské posolstvo s názvom “pre plač Zeme”poznamenáva, že “ak by sme zmerali teplotu planéty’, povedalo by nám to, že Zem má horúčku. A je chorá, tak ako každý, kto’je chorý.”

“Počúvame však túto bolesť? Počujeme bolesť miliónov obetí environmentálnych katastrof?"” dodáva.

Však mnohí vedeckí odborníci, ako napríklad nositeľ Nobelovej ceny Dr. John Clauser z CO2 Coalition, vyvrátili mainstreamové alarmistické klimatické tvrdenia, ako napríklad tie, ktoré presadzuje pápež František, a popreli, že existuje “klimatická kríza.”

Čítajte: Nositeľ Nobelovej ceny odsudzuje alarmistické klimatické predpovede: ‘neverím, že existuje klimatická kríza’

Potom František vyzval, aby sa ľudia “angažovali v boji proti chudobe a ochrane prírody, zmenili svoje osobné a spoločenské zvyky.”

V podrobnostiach tlačovej správy, ktorá sprevádza pápežovo’video, sa uvádza Svetové ekonomické fórum’klimatické štatistiky boli citované, aby vyzdvihli Františkovo’ekologické posolstvo.

Ohlasom Františkovho’posolstva bol kardinál Michael Czerny SJ, prefekt Dikastéria pre podporu integrálneho ľudského rozvoja, ktoré pápež zriadil v januári 2017. “Stvorenie vzdychá,” povedal Czerny.

Pápežovu výzvu k ekologickej pozornosti spojil s osobnou slobodou, keď uviedol, že “len oslobodením Zeme z otrockého stavu, ktorému sme ju vystavili, môžeme oslobodiť aj seba samých, očakávajúc radosť z našej spásy v Kristovi.”

František urobil z témy “klimatických zmien” ústrednú tému počas 11 rokov svojho pontifikátu. Často sa odvolával aj na termín “ekologický dlh”, pričom si bral na mušku bohaté alebo západné krajiny za to, že údajne neúmerne ovplyvňujú “klimatické zmeny”

ČÍTAJ: Pápež František podriaďuje vieru všepohlcujúcej ideológii ‘klimatických zmien’

Podporujú jeho pravidelné vyjadrenia na túto tému dva rozsiahle texty. Prvým bol Laudato Si’ vydaný v roku 2015, ktorý dal vzniknúť Hnutiu Laudato Si’  skupine, ktorej cieľom je “zmeniť encyklický list pápeža Františka na Laudato Si’ do akcie za klimatickú a ekologickú spravodlivosť, keďže masový odpredaj od “fosílnych palív je inšpirovaný pápežovými environmentálnymi spismi.

Druhým pápežským textom bol Laudate Deum v roku 2023, v ktorom František vydal ostré výzvy na “povinné”opatrenia na celom svete na riešenie problému “klimatických zmien.”

Pápež tiež viackrát vyzval svetových lídrov na prijatie opatrení na implementáciu protiklimatickej Parížskej klimatickej dohody, pričom uvádzal “negatívne účinky klimatických zmien” a “ekologický dlh”, ktorý si vyžaduje “financovanie opatrení v oblasti klímy, dekarbonizáciu ekonomického systému a života ľudí”.”

Čítajte: Ako sa alarmizmus globálneho otepľovania využíva na podporu kontroly populácie a potratov

V rozhovore pre televíziu CBS začiatkom tohto roka František zašiel tak ďaleko, že vyhlásil, že svet sa nachádza v “bode, z ktorého niet návratu.”

“Globálne otepľovanie je vážny problém. Klimatické zmeny sú v tejto chvíli cestou k smrti. Cesta na smrť, eh,” povedal.

Pápeža však už skôr opravili vedci, ktorí potvrdili, že “dostáva strašné rady od niektorých exaltovaných cirkevníkov, ktorí majú vážne nedostatky vo vedeckých znalostiach.” Aj keď zopakovali Františkove’ obavy, že s prírodou by sa nemalo zaobchádzať bezohľadne, nezávislí klimatickí výskumníci Tomas Sheahen a Hal Doiron varovali, že Vatikán sa mieša do diskusie, na ktorú nemá potrebné odborné znalosti.

“Správna odpoveď zjavne nie je ustálenou vedeckou otázkou, o ktorú by sa pápež František mohol s istotou oprieť pri definovaní toho, kedy sa emisie CO2 stávajú hriechom,” Doiron v roku 2016 pre LifeSiteNews povedal.

Po mnohých rokoch klimatickej panikárskej rétoriky zo strany pápeža sa Vatikán v roku 2022 oficiálne pripojil k Rámcovému dohovoru OSN o zmene klímy (UNFCCC) a k protiklimatickej Parížskej klimatickej dohode. 

RELATÍVNE

Klimatológovia sú zmätení, prečo sa Antarktída za 70 rokov neoteplila napriek rastúcej hladine CO2

Pápež František: ‘Klimatické zmeny’ sú teraz ‘cestou k smrti

Neexistujú žiadne vedecké dôkazy o tom, že by ‘klimatické zmeny’ spôsobené človekom’ spôsobovali silnejšie hurikány