Pápež František dnes v príhovore na konferencii COP29 o zmene klímy vyzval medzinárodné spoločenstvo, aby urýchlene reagovalo na zmenu klímy a realizovalo plány financovania zamerané na klímu.
“Vedecké údaje, ktoré máme k dispozícii, nedovoľujú žiadne ďalšie odklady a jasne ukazujú, že zachovanie stvorenstva je jednou z najnaliehavejších otázok našej doby,” začal pápež František” posolstvo na dnešnej konferencii OSN” o klíme COP29. “Musíme si tiež uvedomiť, že je úzko prepojená so zachovaním mieru.”
Františkov’ list, ktorý doručil jeho štátny sekretár kardinál Pietro Parolin, sa zameral na jeho výzvu k finančným plánom v oblasti klímy, keďže pápežova’pravidelná klimatická rétorika sa týkala praktického aspektu, o ktorom diskutujú účastníci COP29.
Pápež podporuje globálny cieľ OSN’v oblasti klimatického financovania
Pápež kritizoval “ekonomický rozvoj” za to, že “uprednostnil uprednostňovanie zisku a špeciálnych záujmov na úkor ochrany najslabších” a “prispel k postupnému zhoršovaniu environmentálnych problémov.”
V záujme boja proti tomu a podpory “kultúry úcty k životu a dôstojnosti ľudskej osoby,” František vyzval prítomných svetových lídrov a filantropov, aby urýchlene prijali “nový kolektívny kvantifikovaný cieľ financovania opatrení v oblasti klímy.”
Tento cieľ František označil za “jeden z najnaliehavejších na tejto konferencii.”
ČÍTAJTE: Čo pápež František nebezpečne mýli vo svojom novom klimatickom manifeste ‘Laudate Deum’
Pápež tiež vyzval “bohaté krajiny”, aby “uznali závažnosť mnohých svojich minulých rozhodnutí a rozhodli sa odpustiť dlhy krajinám, ktoré ich nikdy nebudú schopné splatiť.”Je to podľa neho “vec spravodlivosti”v reakcii na “ekologický dlh.”
“Je nevyhnutné hľadať novú medzinárodnú finančnú architektúru, ktorá bude zameraná na človeka, bude odvážna, tvorivá a založená na princípoch rovnosti, spravodlivosti a solidarity,” napísal František. Nová “medzinárodná finančná architektúra” musí zabezpečiť, aby “všetky krajiny” dosiahli svoj “plný potenciál”, dodal.
Pápež tiež zdôraznil, že podujatie COP29 musí ovplyvniť “politickú vôľu” v súlade s týmto výsledkom a “nasmerovať tieto zdroje na tento ušľachtilý cieľ pre spoločné dobro ľudstva dnes i zajtra.”
Aký je nový cieľ OSN’
COP29’“Nový kolektívny kvantifikovaný cieľ financovania opatrení v oblasti klímy” (NCQG) sa skutočne stane dominantnou témou stretnutí. OSN uvádza, že nový cieľ – zrodený na základe Parížskej dohody z roku 2015 a odsúhlasený v roku 2021 členmi COP – bude vychádzať z operačného základu 100 miliárd USD “ročne pred rokom 2025.”
Podľa správy OSN z roku 2021 je však potrebná oveľa vyššia suma. Podľa nej bude na “realizáciu akčných plánov v oblasti klímy v rozvojových krajinách’ do roku 2030 potrebných takmer 6 biliónov USD.”
Zameria sa na “zmysluplné opatrenia na zmiernenie zmeny klímy a transparentnosť ich vykonávania, pričom sa zohľadnia potreby a priority rozvojových krajín” s ohľadom na “vplyv klímy” a cieľ Parížskej dohody”udržať globálnu priemernú teplotu výrazne pod 2 ℃ nad predindustriálnou úrovňou a pokračovať v úsilí obmedziť nárast teploty na 1.5 ℃ nad predindustriálnu úroveň.”
NZ ďalej uvádza, že cieľom NKV je posilniť svoju “reakciu na zmenu klímy” prostredníctvom “udržateľného rozvoja a úsilia o odstránenie chudoby, a to aj tým, že finančné toky budú v súlade s cestou k nízkym emisiám skleníkových plynov a rozvoju odolnému voči zmene klímy.”
ČÍTAŤ: Pápež František vyzýva na ‘povinné a ľahko monitorované’ klimatické opatrenia v posolstve COP28
Predchádzajúce ročníky výročných konferencií COP v tichosti pracovali na formulovaní takejto finančnej dohody a teraz sa na podujatí COP29 bude diskutovať o rámci “návrhu rokovacieho textu” o tom, ako riadiť globálnu finančnú sféru v súlade s klimaticky orientovanými cieľmi OSN.N.
Návrhy, o ktorých sa bude diskutovať zahŕňajú povinný finančný príspevok členských štátov COP pre “rozvojové krajiny,” týkajúci sa boja proti “klimatickým” problémom.
Takýto finančný príspevok by sa poskytoval v súlade s “významnými opatreniami a ambíciami”, čo znamená zosúladenie prijímajúcich krajín” s programom OSN v oblasti klímy. Ak sa členovia COP29 dohodnú na spôsobe implementácie NKV, potom sa jej pokrok vyhodnotí na ich budúcich výročných zasadnutiach.
Francúzsko’ zosúladenie s klimatickými financiami OSN
Ak sa medzinárodný tlak na implementáciu rôznych cieľov súvisiacich s klímou, ako napríklad pro-abortion 2015 Paris Climate Accord, tak aj rétorika zahŕňajúca požiadavku zosúladenia globálnej finančnej sféry s takouto klimatickou politikou – na čo už skôr upozornil tento korešpondent na LifeSite.
Čítajte: Secretive international banking group may enforce Great Reset ‘green’ agenda on the world
Pápež František sa tiež pridal k svetským, globálnym lídrom v tejto výzve: naposledy vyzval na “povinné a ľahko monitorovateľné” klimatické opatrenia v jeho posolstve z COP28; na “povinné” klimatické opatrenia v jeho Laudate Deum z roku 2023; a za “globálnu finančnú chartu” na na vatikánskej konferencii o “klimatických zmenách” v máji tohto roku.
František’ často opakované riadky na túto tému sa opakovane rodia podobne ako názory kľúčového globalistu a zakladateľa Svetového ekonomického fóra (WEF) Klausa Schwaba, ktorého návrh protikatolícky “Veľký-reset” sa opiera o zameranie na “zelený” finančný program, ako spomína “zrušenie dotácií na fosílne palivá” a nový finančný systém založený na “investíciách”, ktoré podporujú “rovnosť a udržateľnosť” a budovanie “‘zelenej mestskej infraštruktúry.”
Parížska dohoda o klíme (známa aj ako Parížska dohoda) – ktorú podpísali mnohí členovia a pozorovatelia U.N. vrátane Svätej stolice, súhlasili – stanovuje, že budúcnosť globálnych financií je priamo spojená s rôznymi snahami o zmenu klímy stanovenými v Parížskej dohode. V ňom sa čítame: “Zabezpečenie súladu finančných tokov s cestou k nízkym emisiám skleníkových plynov a rozvoju odolnému voči zmene klímy.”
V budúcnosti, ktorú predpokladajú nadnárodné orgány, ako napr.N. a WEF, bude finančná budúcnosť na všetkých úrovniach závisieť od dodržiavania klimatických politík, podľa architekta Veľkého resetovania Klausa Schwaba, ktorý povedal:
“Vlády vedené osvietenými lídrami budú svoje stimulačné balíky podmieňovať ekologickými záväzkami. Poskytnú napríklad veľkorysejšie finančné podmienky pre spoločnosti s nízkouhlíkovými obchodnými modelmi.”
Aj keď sa takéto návrhy môžu zdať nepravdepodobné, nie sú pritiahnuté za vlasy; mnohí členovia svetového finančného spoločenstva sa k realizácii takýchto politík prihlásili. Takmer neznáma Sieť centrálnych bánk a orgánov dohľadu pre ekologizáciu finančného systému (NGFS) vznikla na parížskom “Summite o jednej planéte” v decembri 2017 s cieľom transformovať globálnu ekonomiku v súlade s “ekologickými” politikami v oblasti klimatických zmien.
PREČÍTAJTE: Secretive international banking group may-enforce Great Reset ‘green’ agenda on world
NGFS už člení 141 členov a ďalších 21 pozorovateľských organizácií vrátane popredných národných a medzinárodných bánk, ako sú “Bank of Canada; Bank of England; Banque de France; Dubai Financial Services Authority; European Central Bank; Japan FSA; People’Bank of China; Swiss National Bank; U.Federálny rezervný systém USA.
Posolstvo Františka’ na klimatickej konferencii OSN ’COP29 tak vyjadruje oficiálnu podporu Svätej stolice nadnárodnému orgánu’s cieľom prepracovať svet a jeho financie v súlade so “zelenou” politikou.