tmp_1736791503053-810x500.jpg

Biden udelil pápežovi Františkovi Medailu slobody a nazval ho "ľudovým pápežom

19
Kultúra života

Odchádzajúci americký prezident Joe Biden udelil v sobotu pápežovi Františkovi najvyššie civilné vyznamenanie krajiny a uviedol, že pápež je “svetlom viery, nádeje a lásky, ktoré jasne žiari po celom svete”

V sobotu zverejnenom vyhlásení Bieleho domu Biden’udelil pápežovi Františkovi Prezidentskú medailu slobody. Vo vyhlásení sa uvádza:

Prezident Biden dnes hovoril s Jeho Svätosťou pápežom Františkom a vymenoval ho za nositeľa Prezidentskej medaily slobody s vyznamenaním. Prezidentská medaila slobody je najvyššie civilné vyznamenanie národa’udeľované jednotlivcom, ktorí príkladným spôsobom prispeli k prosperite, hodnotám alebo bezpečnosti Spojených štátov, k svetovému mieru alebo k iným významným spoločenským, verejným alebo súkromným aktivitám. Prezident Biden udelil Prezidentskú medailu slobody s vyznamenaním po prvýkrát.

Biden’v pochvalnom posolstve, v ktorom zhrnul aspekty Františkovho’ života, ktoré boli zohľadnené pri udeľovaní, uviedol pápežov’aktivizmus “slúžiť chudobným” a jeho výzvy na mier a opatrenia v oblasti klimatických zmien.

Prezident tiež spomenul Františkov’ vzťah k “rôznym vierovyznaniam” a štylizoval ho do “ľudového’ pápeža”:

Jako mladík sa Jorge Bergoglio usiloval o vedeckú kariéru, než ho viera priviedla k životu u jezuitov. Celé desaťročia slúžil ľuďom bez hlasu a zraniteľným v celej Argentíne. Ako pápež František sa jeho poslanie slúžiť chudobným nikdy nezastavilo. Ako milujúci pastier s radosťou odpovedá na otázky detí o Bohu. Ako náročný učiteľ nám prikazuje bojovať za mier a chrániť planétu.

Jako ústretový vodca oslovuje rôzne vierovyznania. Pápež František, prvý pápež z južnej pologule, sa nepodobá na nikoho, kto prišiel predtým. Predovšetkým je to ľudový pápež – svetlo viery, nádeje a lásky, ktoré jasne žiari po celom svete.

Pár dní predtým Biden udelil Prezidentskú medailu slobody viacerým ľuďom vrátane Georgea Sorosa a Hillary Clintonovej.

Čítajte: Biden udelil Sorosovi, Hillary Clintonovej ‘jedny z najhorších ľudí na Zemi’ Prezidentskú medailu slobody

“Týchto devätnásť jednotlivcov sú veľkí vodcovia, ktorí urobili Ameriku a svet lepším miestom,” uvádza sa vo vyhlásení Bieleho domu. “Sú to veľkí lídri, pretože sú to dobrí ľudia, ktorí mimoriadne prispeli svojej krajine a svetu.”

Takéto rozhodnutie však bolo široko kritizované, pričom komentátori osočovali Bidenov’výber nositeľov ocenenia.

odkaz Františkovo’ prijatie ocenenia Clintonovej a Sorosa bývalý americký nuncius arcibiskup Carlo Maria Viganò porovnal s týmito tromi:

Spolu s týmito exponentmi radikálnej ľavice Joe Biden podporuje antikristovský a zločinecký plán Agenda 2030, prívržencov ideológie woke a LGBTQ+, genderovej teórie, hystérie klimatických zmien, masového očkovania, potratov a infanticíd a etnickej výmeny prostredníctvom nekontrolovanej imigrácie.

Ako sa možno čudovať, ak je medzi touto veľmi vybranou skupinou medailérov aj Jorge Mario Bergoglio, ktorého hlboký štát zariadil, aby bol zvolený za hlavu hlbokej cirkvi práve na podporu rovnakého zločineckého globalistického prevratu?

Súčasný nuncius v USA a Viganò’nástupca – kardinál Christophe Pierre – bol v prítomnosti v Bielom dome na fotení s Bidenom, aby pápežovi na diaľku odovzdal ocenenie.

Biden mal mal koncom minulého týždňa navštíviť Rím a Mestský štát Vatikán, ale oznámil 8. januára, že svoju návštevu zrušil. V krátkom vyhlásení sa ako dôvod Bidenovho zotrvania v USA uvádzali nedávne ničivé požiare v Kalifornii.

Cesta mala byť labuťou piesňou Bidenovho’prezidentovania, keďže politik sa chcel naposledy odvolávať na svoju identitu “katolíckeho prezidenta” a korunovať svoju kariéru poslednou pápežskou audienciou.

Biden sa s Františkom naposledy krátko stretol v júni minulého roka počas talianskeho’hosťovania stretnutia G7. Najväčšiu pozornosť však vzbudila súkromná audiencia dvojice v októbri 2021.

Čítajte: Pro-potratový Joe Biden tvrdí, že pápež František mu povedal, aby ‘naďalej prijímal sväté prijímanie’

Po stretnutí Biden tvrdil, že pápež “bol rád, že som’dobrý katolík” a povedal mu, aby “naďalej prijímal sväté prijímanie.” Súhrnné tlačové správy z oboch Bieleho domu a tlačovej kancelárie Svätej stolice stručne poznamenali, že rozhovor sa odhaľuje okolo “chudobných vo svete”, ako aj “klimatickej krízy” a otázok týkajúcich sa COVID-19 a utečencov.

Napriek tomu, že Biden’plodne politicky obhajuje potraty a otázky LGBT, téma potratov na stretnutí zjavne nebola nastolená. Niektorí pozorovatelia naznačili, že ak Bidenovi povedali, aby “pokračoval” v prijímaní, potom sa o téme potratov muselo diskutovať.

ČÍTAJTE: Pápež František: Bidenova’podpora potratov je vecou jeho ‘svedomia’ a ‘pastiera’

Katolícka cirkev učí že potrat je vždy nesprávny, pretože zabíja nevinnú ľudskú bytosť, čím porušuje cirkevný’zákaz vraždy, učenie, ktoré “zostáva nemenné.”

“Formálna spolupráca na potrate predstavuje ťažké previnenie,” uvádza sa v Katechizme Katolíckej cirkvi. “Cirkev spája s týmto zločinom proti ľudskému životu kanonický trest exkomunikácie.”

Naďalej, Církevné’kanonické právo stanovuje, že za žiadnych okolností nesmú prijímať svätú Eucharistiu tí, ktorí zotrvávajú v zjavnom ťažkom hriechu. “Tí, ktorí boli exkomunikovaní alebo interdikovaní po uložení alebo vyhlásení trestu, a iní, ktorí tvrdohlavo zotrvávajú v zjavnom ťažkom hriechu, nemajú byť pripustení k svätému prijímaniu.”