9ab23fe2-803b-4edf-afdf-ed6c4f0a6abe-810x500.jpeg

Trumpov šéf pre hranice kritizuje pokrytectvo pápeža Františka v otázke nelegálneho prisťahovalectva

0
Kultúra smrti

Šéf pohraničnej stráže prezidenta Donalda Trumpa’Tom Homan označil pápeža Františka za pokrytca, ktorý kritizuje Trumpov’plán na deportáciu nelegálnych prisťahovalcov.

Vystúpení 19. januára v relácii “Che Tempo Che Fa” František povedal, že U.USA deportácie nelegálnych migrantov by boli “hanbou.”V piatok Homan poukázal na to, že politika USA je v súlade s“presadzovaním vlastných hraníc Vatikánu.

“Okolo Vatikánu majú múr. Ak ilegálne vstúpite do Vatikánu, ide o závažný trestný čin,” povedal Homan počas vystúpenia v Newsmaxe a dodal, že každý, kto tam vstúpi ilegálne, strávi nejaký čas vo väzení.

V skutočnosti práve v decembri tohto roku Vatikán zvýšilatresty pre tých, ktorí nelegálne vstúpia do jej zakázaných oblastí, ktoré teraz zahŕňajú pokuty vo výške približne 10 000 až 25 000 eur alebo 10 200 až 25 700 dolárov a väzenie od jedného do štyroch rokov. Osoby usvedčené z nelegálneho vstupu do Vatikánu majú zákaz vstupu do mestského štátu až na 15 rokov.

Veľká časť Vatikánu vrátane palácov, záhrad a úradov je obohnaná múrmi vysokými asi 40 metrov a jeho brány obsluhuje švajčiarska garda, ktorá chráni mesto pred narušiteľmi.

Homan na adresu Františka poznamenal: “Môže chrániť Vatikán tam, kde žije. Môže postaviť múr tam, kde žije. Američanom to nie je dovolené?" ”

“Zabezpečenie hraníc zachraňuje životy,” zdôraznil Homan. “Keď príde menej ľudí, menej žien znásilní kartel. Menej detí zomiera v rieke. Menej Američanov zomiera na predávkovanie fentanylom.” 

V októbri zverejnená správa zistila, že len obchodovanie s deťmi v sexbiznise sa za Bidenovej-Harrisovej’politiky otvorených hraníc strojnásobilo.

“Som celoživotný katolík. Narodil som sa ako katolík. Prešiel som’katolíckou doktrínou. Pozrite, mal by sa sústrediť na nápravu Katolíckej cirkvi … má tam’veľké problémy,” povedal Homan. 

“Mal by sa držať Katolíckej cirkvi a napraviť to. Je to neporiadok,”uzavrel. Pod Františkovým’ vedením sa totiž primárna pápežská povinnosť objasňovať a obhajovať cirkevnú náuku bola zanedbaná v prospech množstva nejednoznačných a zavádzajúcich dokumentov a vyhlásení, ktoré vyvolávali dojem, že schvaľujú hriech, ako napríklad Amoris Laetitia a Fiducia Supplicans, ktoré naznačujú, že cudzoložné “páry” môžu prijímať sväté prijímanie bez spovede a že homosexuálne “páry” môžu byť “blahorečené.”

František opakovane tvrdil, že odpor voči imigrácii je “ťažký hriech.” Avšak Katechizmus Katolíckej cirkvi uznávaprávo politických predstaviteľov regulovať prisťahovalectvo:

“…politické autority môžu v záujme spoločného dobra, za ktoré sú zodpovedné, podriadiť výkon práva na prisťahovanie rôznym právnym podmienkam, najmä pokiaľ ide o povinnosti prisťahovalcov’ voči krajine, ktorú prijali.”

Katechizmus ďalej načrtáva, že “prisťahovalci sú povinní s vďačnosťou rešpektovať materiálne a duchovné dedičstvo krajiny, ktorá ich prijíma, dodržiavať jej zákony a pomáhať pri nesení občianskych bremien.”

Túto náuku vyložil v roku 2011 pápež Benedikt XVI. vo svojom posolstve k 97. svetovému dňu migrantov a utečencov. Benedikt síce citoval pápeža Jána Pavla II. a obhajoval “možnosť” ľudí “vstúpiť do inej krajiny, aby hľadali lepšie životné podmienky”, ale zároveň obhajoval právo domovských krajín obmedziť takýto vstup:

Státy majú zároveň právo regulovať migračné toky a brániť svoje vlastné hranice, pričom vždy zaručujú rešpektovanie dôstojnosti každej ľudskej osoby. Prisťahovalci majú navyše povinnosť integrovať sa do hostiteľskej krajiny a rešpektovať jej zákony a národnú identitu.