Španielsky kňaz rezignoval z výboru Katolíckej nemocnice kvôli potratom.

4,170
Kultúra smrti
BARCELONA, 16. Marec 16, 2011 (LifeSiteNews.com) - Podľa španielskeho denníka ABC, kňaz z oblasti Barcelony rezignoval na svoje miesto viceprezidenta nemocničného výboru po tom ako táto inštitúcia odmietla prestať poskytovať pacientom liek vyvolávajúci potrat - RU-486.

Navyše, ako protest proti nečinnosti Terrsskej diecézy, otec Ignasi Fuster rezignoval aj na miesto pastora vo farnosti Sant Celoni, ktorá nesie rovnaký názov ako nemocnica.

Ako už LifeSiteNews v septembri minulého roka ohlásil, nemocnica Sant Celoni (Svätý Celedonius) v Barcelone bola obvinená z poskytovania potratovej medicíny RU-486 pacientom, rovnako ako nemocnica Sant Joan de Déu de Espluges de Llobregat.

Okram toho, ABC minulý rok uviedlo, že ďalšie dve katolícke nemocnice v Barcelónskej oblasti, pod priamou jurisdikciou Barcelónskej arcidiecézy - Sant Pau a Hospital of Granollers, vykonávajú chirurgické potraty.

Barcelónska arcidiecéza, pod vedením kardinála Lluísa Martinéza Sistacha, poprela tieto obvinenia a nepodnikla žiadne kroky proti inštitúciám. Tento istý kardinál povolil kňazovi, ktorý sa priznal, že platil za potraty, otcovi Manuelovi Pousovi, aby naďalej slúžil ako pastor jeho farnosti po ďalšie tri roky (http://www.lifesitenews.com/news/catholic-priest-who-finances-abortions-remains-unpunished-by-bishop). Až v súčasnosti kardinál začal exkomunikačný proces s menovaným, na základe novej knihy, v ktorej sa nachádzajú detaily jeho už potvrdených činov.

Hoci Terrasská diecéza vydala vyhlásenie, v ktorom odsudzuje konanie nemocnice Sant Celoni - poskytovanie liekov RU-486, nepodnikla žiadne disciplinárne opatrenia proti nemocnici alebo cirkevným zástupcom v nemocničnom výbore, tvrdí ABC. Ten istý denník informoval, že traja ďalší zástupcovia cirkvi vo výbore nepodporili protest otca Fustera a majú v úmysle zotrvať na svojich postoch.

DISKUSIA k článku