Obamova administratíva predstavuje v OSN deklaráciu práv homosexuálov

4,301
Kultúra smrti

Washington D.C., 22. marca, 2011 (LifeSiteNews.com) - Deklarácia pripravovaná Obamovou administratívou po prvýkrát v OSN označí Spojené štáty americké ako podporovateľa homosexualistickej politiky.

Oficiálne vyhlásenie, ktoré odsudzuje každé potrestanie homosexuálnej činnosti a vyzývajúce k venovaniu väčšej pozornosti právam, týkajúcich sa sexuálnej orientácie bolo naplánované na príchod v utorok do Rady pre ľudské práva pri OSN v Ženeve, oznámil v pondelok Associated Press.

Dokument, ktorý získal podporu od ďalších 80 krajín taktiež žiada OSN o preskúmanie ako krajiny na celom svete zaobchádzajú s homosexuálmi.

Zatiaľ, čo dokument priznáva, že „toto sú chúlostivé otázky pre mnohých,” nalieha aj na hľadanie „spoločného základu” a píše sa v ňom, že „Rada musí byť pri zaoberaní sa chúlostivými otázkami vedená zásadami všeobecnosti a nediskriminácie.”

Potvrdzuje taktiež vyhlásenie OSN 2008 v podpore homosexualistickej agendy, ktorá naliehala na skončenie diskriminácie založenej na „sexuálnej orientácii alebo pohlavnej identite,” a chváli „pokračujúcu pozornosť venovanú otázkam ľudských práv týkajúcich sa sexuálnej orientácie a pohlavnej identite v kontexte systému univerzálneho periodického hodnotenia stavu ľudských práv (Universal Periodic Review - UPR).”

Veľvyslanec Eileen Chamberlain Donahoe povedal, že vláda Spojených štátov amerických je „hrdá”, že prebrala vedúcu pozíciu v presadzovaní tohto vyhlásenia.

„Ľudské práva sú neodcudziteľné práva každej osoby, bez ohľadu na to, o koho sa jedná a koho táto osoba miluje,” povedala. „Vláda Spojených štátov amerických je pevne zaviazaná podpore práv pre lesby, homosexuálov, bisexuálov a transsexuálov, vedúcich k produktívnemu a dôstojnému životu oslobodeného od strachu a násilia. Tešíme sa na spoluprácu s vládami a občanmi zo všetkých oblastí a na pokračovanie dialógu nad týmito otázkami v Rade.“

Hoci mal prezident Obama v predvolebnej kampani, že manželstvo existuje iba medzi jedným mužom a jednou ženou, po tom, čo prevzal úrad sa uchádzal o priazeň v homosexualistickej lobby. Nedávno oznámil, že jeho vláda nebude na súde brániť zákon na ochranu rodiny (Defense of Marriage Act). Parlamentní republikáni neskôr potvrdili, že zintenzívnia ochranu federálneho zákona, čo bude pravdepodobne viesť k odvolaniu sa na Najvyšší súd Spojených štátov.

Keď medzinárodné homosexualistické hnutie naberalo na sile na začiatku 21. storočia, Spojené štáty americké odmietali pod administratívou Georga Busha podpísanie podobných dokumentov.