Exkomunikujte katolíckych politikov, ktorí podporujú IPPF: Americká Liga pre život

4,460
Kultúra života

http://www.youtube.com/watch?v=MLUJm6ESV_M&feature=player_embedded

WASHINGTON, DC, 6. apríla 2011 (LifeSiteNews.com) - Najväčšia americká katolícka pro-life organizácia dnes požiadala o exkomunikáciu všetkých 62 katolíckych kongresmanov, ktorí vo februári hlasovali proti zrušeniu federálneho financovania Plánovaného rodičovstva, najväčšieho poskytovateľa potratov v krajine.


"Práve teraz máme veľmi reálnu šancu na ukončenie federálneho financovania Plánovaného rodičovstva a katolícki politici, ktorí hlasovali pre pokračovanie financovania Plánovaného rodičovstva pomáhajú a podporujú samozvaného nepriateľa katolíckej cirkvi," hovorí Michael Hichborn v správe Americkej ligy pre život.


Vo štvorminútovom videu na Youtube, VŠETKO poukazuje na to, že katolícka cirkev v histórii exkomunikovala tých, ktorí podporujú jej najväčších nepriateľov, vrátane priaznivcov slobodomurárstva, nacizmu a komunizmus. Plánované rodičovstvo je rovnaký nepriateľ katolíckej cirkviako tieto tri inštitúcie,“ hovorí Hichborn.

 

Pápež Benedikt XVI sám podporoval exkomunikáciu pro-potratových politikov, keď sa ho na to opýtali, potom čo mexickí biskupi varovali pred takouto akciou v roku 2007.


"Áno, táto exkomunikácia nebola svojvoľná, ale je povolená kanonickým právom, ktoré hovorí, že zabíjanie nevinných detí  je nezlučiteľné s prijímaním spoločenstva, ktoré prijíma Kristovo telo," povedal.

 

Táto otázka je sporná v Severnej Amerike aj po celom svete. Mnoho biskupov váha alebo priamo odmieta nasledovať Vatikánske smernice popierajúce prijímanie s pro-potratovými politikmi.

 

VŠETKY videá dokumentujú históriu  anti-katolicizmu Plánovaného rodičovstva od zakladateľky Margaret Sangerovej po súčasnú prezidentku Cecile Richardsovú. Okrem zamerania na potrat je organizácia hlavným propagátorom promiskuity, antikoncepcie a homosexuálneho správania.


"Sangerová označila Cirkev za svoju hlavnú opozíciu, Richardsová oficiálne tvrdo kritizovala katolíckych biskupov pre pro-life učenie a katolícki biskupi  v minulosti exkomunikovali členov Plánovaného rodičovstva," povedal Hichborn.


Najmä biskup Fabian Bruskewitz z Lincoln v Nebraske exkomunikoval všetkých členov Plánovaného rodičovstva vo svojej diecéze.

 

„Plánované rodičovstvo je nepriateľom nenarodeného dieťaťa, našich detí a katolíkov. Podpora financovania Plánovaného rodičovstva je najväčšie pokrytectvo, ktoré zrádza všetky prejavy toho, že človek je katolíckom v prospech najväčšieho súkromného poskytovateľa potratov vo svete,“  uzavrel Hichborn.


Americká Liga pre život žiada katolíkov, aby kontaktovali týchto katolíckych predstaviteľov a ich miestnych biskupov, aby im vyjadrili svoj názor o katolíckej podpore Plánovaného rodičovstva.

DISKUSIA k článku