Jednou z hlavných charakteristík transrodových aktivistov a ich podporovateľov je úplné a kruté pohŕdanie skúsenosťami dievčat a žien. Za posledné približne pol desaťročie som sa na tomto mieste venovala nespočetným príkladom a takmer vždy je to podobné: dievčatá sa ozývajú proti mužom v ich priestore, trans aktivisti ich okrikujú, nazývajú ich “privilegovanými”, rasisticky obviňujú “biele dievčatá” a zosmiešňujú ich obavy zo sexuálneho útoku. V mnohých prípadoch sa dokonca opovrhuje aj ich skutočnými citovanými skúsenosťami so sexuálnym napadnutím.
Nie som’len “orechový, ktorý tu vyberá” príklady najhoršieho správania. Raz som zverejnil video tínedžerky, ktorá bojovala, aby zadržala slzy po tom, čo jej školská rada odhlasovala povolenie vstupu transrodových mužov do šatne. Vysvetlila, že nie je bigotná. Len’nechcela, aby ju nejaký muž videl nahú.
Video (zverejnené na Twitteri) malo milióny pozretí a trans aktivisti sa ponáhľali, aby sa vysmievali jej strachu a slzám a nadávali jej do hnusných ľudí. Jediné, čo bolo na tomto škaredom kupčení dobré, bolo to, že na verejnosti nechali skĺznuť svoje masky a všetci sme mohli vidieť, kto sú.
Ale väčšine progresívnych ľudí na ničom z toho zrejme nezáleží. Zoberte si tento nedávny príbeh z Reduxx:
Spoločenstvo na Wyomingskej univerzite bude nútené prijať 6’transidentifikovaného muža po tom, čo štátny’okresný súd zamietol žalobu podanú šiestimi členkami. Ženy z Kappa Kappa Gamma (KKG) zažalovali národné vedenie svojho sesterstva po tom, ako vyjadrili nespokojnosť s prítomnosťou Artemisa Langforda.
Pres vypočutie svedectiev žien, z ktorých niektoré uviedli, že Langford ich ‘sledoval’, ako sa vyzliekajú s erekciou, sudca Alan Johnson 25. augusta zamietol žalobu Westenbroek v. Kappa Kappa Gamma Fraternity . Johnson uviedol, že zmena definície ‘ženy’ tak, aby zahŕňala aj mužov, je ‘základným právom Kappa Kappa Gamma’ako súkromnej, dobrovoľnej organizácie – a do ktorého tento súd nesmie zasahovať.’
Vo svojom rozhodnutí Johnson napísal: ‘Univerzitná pobočka vo Wyomingu odhlasovala prijatie – a v širšom zmysle aj státisícové sesterstvo schválilo – Langfordovú. Svojím vyšetrovaním, ktoré sa tam začalo a skončilo, súd dnes nebude definovať ‘ženu’. Delegát súkromnej, dobrovoľnej organizácie vyložil ‘žena,’ inak v stanovách neziskovej organizácie’nedefinovaný pojem, extenzívne; tento sudca nemôže zasahovať do slobody vyjadrovania Kappa Kappa Gamma’a vnucovať obmedzenú definíciu, na ktorú naliehajú žalobcovia.’
V 90. rokoch 20. storočia by chlapec z bratstva, ktorý si hovorí dievča, aby získal prístup k nahým dievčatám zo sesterstva, bol zápletkou predvídateľnej, chlípnej komédie z univerzitného prostredia. Teraz sa do tohto vtipu nezapája ani sudca. Spolok, nanešťastie pre dievčatá, vo svojej “Príručke pre podporu našich LGBTQIA+ členov” z roku 2018 uvádza, že nemôže dochádzať k diskriminácii “osôb, ktoré sa identifikujú ako ženy,” a Langfordová do tejto kategórie zapadá. Langford váži 260 kíl a má prístup do domu sesterstva KKG, kde môže spať až päťdesiat žien (a pravdepodobne aj Langford).
Predvídateľne ho členky spozorovali, ako na ne číha a pozoruje ich. Inokedy im kládol otázky o veľkosti ich pŕs. Jeho profil na Tinderi naznačuje, že sa “sexuálne zaujíma o ženy,” čo sa, žiaľ, prejavovalo často.
Je vlastne prekvapujúce, že sa žaloba vôbec rozbehla. V máji sudca zakázal ženám podať anonymnú žalobu a jedno dievča od nej odstúpilo, pravdepodobne v obave z odvety, ktorej mladé ženy vždy čelia, keď hovoria o zasahovaní do ich súkromia mužmi s transidentifikáciou. Na druhej strane, Langfordovej bola pôvodne udelená anonymita. V tomto prevrátenom svete musí byť vysoký, zavalitý muž chránený pred mladými ženami, ktoré majú námietky proti tomu, aby ich sledoval pri prezliekaní a vzrušoval sa. Ako povedala jedna členka sesterstva Megyn Kellyovej: “Je to naozaj nepríjemné. Niektoré dievčatá boli sexuálne napadnuté alebo obťažované. Niektoré dievčatá žijú v našom dome v neustálom strachu.” Vedenie sesterstva označilo tento strach za “neseriózny” a uviedlo, že žaloba bola podaná na “politické účely.”
Na to nestačilo ani toplynovanie. V snahe obhájiť Langforda sa miestny portál Wyofile “sympaticky vyprofiloval na Langforda a pokúsil sa vykresliť námietky žien“v spolkovom dome ako homofóbne, tvrdiac, že jeho deklarovaný sexuálny záujem o ženy ho kvalifikuje ako ‘homosexuála.’”Langfordov’právnik uviedol, že obavy dievčat’spôsobujú “Artemisovi a ďalším trans ľuďom škodu.”
Transgenderové hnutie je mnoho vecí. Ale aj po hnutí #MeToo a desaťročiach pokroku v otázkach sexuálneho násilia je hlavnou charakteristikou týchto aktivistov ich mizogýnna krutosť.