Screenshot-2024-04-22-at-9.08.06-AM-810x500.png

Maxime Bernier varuje Kanaďanov pred Trudeauovým plánom zaviesť globálny daňový režim WEF

19
Neutral
  • Maxime Bernier varuje pred globálnou daňou od WEF.
  • Kanada sa zaviazala k minimálnej dani 15% pre nadnárodné spoločnosti.
  • Globálna daň ohrozuje suverenitu štátov a zvyšuje náklady pre spotrebiteľov.
  • Trudeau podporuje plány WEF a environmentálne ciele sú v súlade s UN Agenda 2030.

Povedzte svojmu poslancovi a senátorom, aby upustili od uhlíkovej dane Pošlite správu TÝŽDEŇ

Líder Ľudovej strany Kanady Maxime Bernier varoval, že liberálna vláda by mala byť znepokojená snahou Svetového ekonomického fóra (WEF) “Globálna daň”. 

Premiér Justin Trudeau sa podľa kanadského&nbsprozpočtu na rok 2024 usiluje o prijatie zákona o&nbspglobálnej minimálnej dani WEF, ktorý nariadi nadnárodným spoločnostiam platiť minimálnu sadzbu dane vo výške 15 percent.

“Kanaďania by mali byť veľmi znepokojení, a to z viacerých dôvodov, povedal pre LifeSiteNews v reakcii na tento návrh líder Ľudovej&nbspstrany Maxime Bernier. 

“Po prvé, WEF je globalistická inštitúcia, ktorá aktívne vedie kampaň za vytvorenie svetovej vlády a za prijatie socialistických, autoritárskych a reakčných protirastových politík na celom svete,” vysvetlil. “Akýkoľvek ich návrh veľmi pravdepodobne nie je v záujme Kanaďanov.” 

“Po druhé, táto minimálna daň pre nadnárodné spoločnosti je spôsob, ako zákerne vybudovať podporu pre globálny harmonizovaný daňový režim, ktorý zníži daňovú konkurenciu medzi krajinami, a tým zabezpečí, že dane môžu zostať všade vyššie,” pokračoval.  

“Kanada opätovne potvrdzuje svoj záväzok k prvému pilieru a bude naďalej usilovne pracovať na dokončení multilaterálnej zmluvy a uvedení nového systému do platnosti hneď, ako bude chcieť kritické množstvo krajín,” uviedol rozpočet.  

“Vzhľadom na postupné meškania na medzinárodnej úrovni pri implementácii multilaterálnej zmluvy však Kanada nemôže naďalej čakať, kým začne konať,” pokračovalo sa v ňom.   

Trudeauova vláda tiež oznámila, že bude implementovať “druhý pilier,” ktorého cieľom je stanoviť globálnu minimálnu sadzbu dane z príjmov právnických osôb. 

“Druhý pilier plánu predstavuje globálny minimálny daňový režim, ktorý má zabezpečiť, aby veľké nadnárodné korporácie podliehali minimálnej efektívnej sadzbe dane vo výške 15 % zo svojich ziskov bez ohľadu na to, kde podnikajú,” vysvetlili liberáli.  

“Federálna vláda pokračuje v tvorbe legislatívy na zavedenie tohto režimu v Kanade po tom, ako v lete minulého roka prebehli konzultácie o legislatívnych návrhoch nového zákona o globálnej minimálnej dani,” pokračovala.  

Podľa rozpočtu Trudeau prisľúbil, že novú legislatívu čoskoro predloží parlamentu.  

Globálna daň bola najprv navrholgenerálny tajomník Amnesty International na zasadnutí WEF v Davose v januári tohto roku.  

“Začnime zdaňovať uhlík…[ale] nielen uhlíkovú daň,” povedala počas panelovej diskusie šéfka Amnesty International Agnes Callamardová.  

Podľa WEF, daň, navrhlaOrganizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD), “ukladá minimálnu efektívnu sadzbu 15 % na zisky podnikov.”  

Po zasadnutí sa 140 krajín vrátane Kanady zaviazalo zaviesť túto daň.  

Akkoľvek daň pre veľké korporácie neznie nevyhnutne neeticky, zavedenie globálnej dane sa zdá byť len prvým krokom v globalizačnom pláne WEF’podkopávaním suverenity štátov.  

Ak Bernier vysvetlil, že mnadnárodné spoločnosti by mali platiť dane, je podľa neho úlohou každej krajiny určiť, aké tieto dane budú.   

“Logika nátlaku na krajiny s nízkymi daňami, aby ich zvýšili, spočíva v tom, že sa tým znižuje daňová konkurencia a pre krajiny s vyššími daňami je potom menej nákladné a jednoduchšie udržať ich vysoké,” povedal.  

Bernier zdôraznil, že hospodárska súťaž je dobrá, pretože “núti všetkých zlepšovať sa a byť efektívnejšími.” 

“V konečnom dôsledku na dane doplácame všetci, dokonca aj tie, ktoré platia nadnárodné spoločnosti, pretože ich to núti zvyšovať ceny a prenášať náklady na dane na spotrebiteľov,” upozornil.  

Bernier ďalej vysvetlil, že nová daň by mohla byť prvým krokom “k zavedeniu globálnych daní Organizáciou Spojených národov alebo niektorými jej agentúrami v spolupráci s globalistickými vládami, ako je tá Trudeauova, ktoré sú ochotné odovzdať našu suverenitu týmto medzinárodným organizáciám.”   

“Tak ako ‘dočasné dane’ (ako daň z príjmu prijatá počas prvej svetovej vojny) majú tendenciu stať sa trvalými, ‘minimálne dane’ majú tendenciu sa zvyšovať,” varoval. “A ak sa myšlienka globálnej dane z príjmu právnických osôb stane normálnou, môžeme byť nakoniec svedkami ďalších dohôd o zavedení iných daní, z uhlíka, z leteniek alebo kto vie z čoho.”   

Trudeau’ova účasť na pláne WEF’by nemala byť prekvapujúca vzhľadom na jeho súčasné environmentálne ciele – ktoré sú v súlade s cieľmi Organizácie Spojených národov’ 2030 Agenda for Sustainable Development – ktoré zahŕňajú postupné vyradenie uhoľných elektrární, zníženie používania hnojív a obmedzenie využívania zemného plynu v nasledujúcich desaťročiach.    

Zníženie a prípadné odstránenie takzvaných “fosílnych palív” a prechod na nespoľahlivú “zelenú”energiu bol tiež tlačil Svetové ekonomické fórum – spomínaná skupina známa svojou socialistickou “Veľkou obnovou” agendou –v ktorej Trudeau a niektorí členovia jeho kabinetu sú do toho zapojení.    

Povedzte svojim poslancom a senátorom, aby zrušili uhlíkovú daň Pošlite správu ešte DNES