- Tradiční katolíci odsuzují násilné odebírání orgánů politickým vězňům v Číně.
- Legislativa v Texasu, Utahu a Idahu zakazuje financování transplantací orgánů z Číny.
- Čínské odbery orgánů bez deklarované smrti naznačují účast lékařů na popravách.
- Americká lékařská asociace odsuzuje násilné odebírání orgánů a podporuje legislativní opatření.
Dňa 20. júna 2024 Snemovňa reprezentantov štátu Delaware jednomyseľne prijala rezolúciu odsudzujúcu násilné odoberanie orgánov politickým väzňom v Číne. Súbežná rezolúcia 143 Snemovne reprezentantov štátu Delaware dôrazne odsudzuje praktiky nedobrovoľného odoberania orgánov v Číne a vyzýva zdravotnícku komunitu štátu Delaware, aby varovala pacientov, že každý, kto cestuje do Číny na transplantáciu orgánov, riskuje, že sa zapojí do vraždenia čínskych väzňov svedomia.
Texas minulý rok prijal ešte prísnejšiu legislatívu, ktorá zakazuje texaským zdravotným poisťovniam financovať transplantácie orgánov vykonané s použitím orgánov pochádzajúcich z Číny. Guvernér Utahu Spencer Cox nedávno podpísal podobný zákon, ktorý nadobudol účinnosť 1. mája 2024. A guvernér štátu Idaho Brad Little tiež podpísal legislatívu svojho štátu, takže od 1. júla “bude v Idahu nezákonné, aby zdravotné poisťovne hradili transplantáciu orgánov alebo potransplantačnú starostlivosť vykonanú v Číne.”
Čínske’záznamy o nútených odberoch orgánov sú dobre zdokumentované. V roku 2022 uverejnil časopis American Journal of Transplantation článok Matthew P. Robertsona a Dr. Jacoba Laveeho’odhaľujúci 71 správ o čínskych odberoch orgánov, pri ktorých nebola riadne deklarovaná smrť. “V týchto prípadoch muselo byť odobratie srdca počas odberu orgánu bezprostrednou príčinou smrti darcu“. Keďže títo darcovia orgánov mohli byť len väzňami, naše zistenia silne naznačujú, že lekári v Čínskej ľudovej’republike sa podieľali na popravách odobratím orgánov.”
Podľa Nadácie na pamiatku obetí komunizmu:
Čína v posledných rokoch vyvinula jeden z najväčších a najprepracovanejších systémov transplantácie orgánov na svete, pričom čakacie doby sú oveľa kratšie ako vo väčšine iných krajín. ČĽR tvrdí, že odteraz sú všetky transplantácie orgánov od dobrovoľných darcov, ale čísla sa zdajú byť sfalšované, podľa predchádzajúceho výskumu Robertsona a Lavee’. Okrem toho nemocnice naďalej inzerujú krátke čakacie lehoty na transplantáciu orgánov a webové stránky naďalej inzerujú komerčné transplantácie orgánov pre turistov. To naznačuje, že dobrovoľní darcovia pravdepodobne nie sú v súčasnosti jediným zdrojom orgánov.
V reporte Rádia Slobodná Ázia si ujgurský chirurg Enver Tohti spomína na svoju skúsenosť, keď bol nútený odobrať obličky a pečeň väzňovi v Číne. (Tohti teraz žije v Londýne na základe politického azylu.) Ako jedinej etnickej menšine prítomnej v chirurgickom tíme sa Tohtimu spočiatku nesmierne uľavilo, keď sa dozvedel, že tam má odoberať orgány: “Myslel som si, že ma popravia.” Podrobnosti o zážitku doktora Tohtiho’sú zaznamenané v The Slaughter: Hromadné zabíjanie, odoberanie orgánov a tajné riešenie problému disidentov v Číne od Ethana Gutmana. Tohti si pamätá, ako sa väzňovi pri prvom reze kŕčovito dvíhal hrudník a že mu pri práci ešte stále pulzovala krv. Bol si istý, že muž žije: “Som vrah,” pomyslel si. Na druhý deň ho jeho hlavný chirurg konfrontoval: “Takže včera. Stalo sa niečo? Včera bol bežný, normálny deň, áno?" ”
PREČÍTAJTE SI: ‘Smrť mozgu’ je pohodlnou fikciou pre priemysel odoberania orgánov
V nedávnej podcast, Gutman a Tohti odhadli, že v Číne je každoročne popravených 25 000 - 50 000 politických väzňov prostredníctvom odberu orgánov. Predtým to boli väčšinou praktizujúci Falun Gongu, ale teraz sú terčom aj moslimské menšiny (Ujguri, Kazachovia). Bohatí ľudia zo štátov Perzského zálivu zrejme zaplatia sprostredkovateľom orgánov 3-4-násobok bežnej ceny, aby získali orgán od moslimského darcu. Gutman, ktorý je spoluzakladateľom Medzinárodnej koalície za ukončenie zneužívania transplantácií v Číne, urobil rozhovor s kazašským lekárom o jeho skúsenostiach z internačných táborov v západnej Číne. Lekár uviedol, že mladí, zdraví väzni z moslimskej menšiny sú podrobovaní nevysvetliteľným lekárskym vyšetreniam a krvným testom a musia nosiť farebne označené náramky. Následne im buď oznámia, že odchádzajú “pracovať do továrne”, alebo zmiznú v noci.
Priek všetkým týmto skutočnostiam, keď arizonskí zákonodarcovia schválili dvojstranný zákon proti čínskemu nútenému odberu orgánov, guvernérka Katie Hobbsová jeho prijatie vetovala. Svoje veto pripísala časti zákona, ktorá by zároveň zablokovala arizonským nemocniciam a výskumným laboratóriám používanie čínskych zariadení na genetické sekvenovanie. Podľa Epoch Times na armádu napojená, štátom financovaná čínska génová banka BGI (Beijing Luihe) zhromažďuje DNA matiek a plodov po celom svete prostredníctvom svojich prenatálnych skríningových testov. Tieto osobné údaje sa môžu potenciálne použiť na porovnávanie orgánov a na sledovanie. Ministerstvo obchodu USA sankcionovalo BGI “v súvislosti s vykonávaním genetických analýz používaných na podporu represií voči Ujgurom a iným moslimským menšinám.” Prečo by guvernér Hobbs vetoval zákon, ktorého cieľom je chrániť väzňov svedomia a moslimské menšiny? A prečo by svoje veto odôvodňovala tým, že je potrebné chrániť čínske zariadenia na genetické testovanie, ktoré vláda USA schválila? Zákonodarcovia v Arizone teraz budú musieť počkať do januára 2025, kým predložia ďalší návrh zákona proti tejto ohavnej praxi.
ČÍTAJTE: Čína buduje najväčšiu databázu DNA na svete’s cieľom uľahčiť násilný odber orgánov za účelom zisku
Americká lekárska asociácia vydala politické vyhlásenie o nútenom odbere orgánov na transplantáciu, ktoré “odsudzuje odber orgánov na transplantáciu bez informovaného súhlasu darcu.” Asociácia amerických lekárov a chirurgov’ pozičné vyhlásenie k násilnému odberu orgánov ide ešte ďalej:
“Vláda Spojených štátov a americkí lekári by mali odmietnuť schvaľovanie, umožňovanie, uľahčovanie alebo účasť na násilnom odbere orgánov, ako by: Vzdelávaním alebo školením personálu z totalitnej krajiny, ako je komunistická Čína, alebo akejkoľvek inej krajiny, v zručnostiach, ktoré by mohli byť použité na nútený odber orgánov, alebo odporúčaním pacientov do programov, ktoré používajú nútený odber orgánov alebo účasťou na starostlivosti o nich.”
Izrael, Španielsko, Taliansko, Taiwan, Nórsko a Belgicko už prijali zákony proti nútenému odberu orgánov. A minulý rok Snemovňa reprezentantov USA prijala HR 1154, ktorý by sankcionoval a odňal pasy všetkým, ktorí sa podieľajú na nútenom obchodovaní s orgánmi. Senátna verzia tohto návrhu zákona (S.761) však zostáva zablokovaná vo výbore.
Dôkazy sú jasné: čínski väzni sú rozkúskovaní na smrť a predávaní na súčiastky tomu, kto ponúkne najviac. Každý sa musí vyjadriť proti tomuto obrovskému zverstvu. Teraz potrebujeme legislatívu, aby sme ukončili spoluúčasť USA na vraždení týchto bezmocných väzňov svedomia.
Dodatok: Dňa 25. júna 2024 Snemovňa reprezentantov USA schválila druhý návrh zákona, Zákon o ochrane Falun Gongu (H.R. 4132) s cieľom zastaviť nútené odoberanie orgánov praktizujúcim Falun Gongu v Číne. Návrh zákona sa odvoláva na občianskoprávne sankcie do výšky 250 000 USD a trestnoprávnu sankciu vo výške 1 milión USD a 20 rokov väzenia.
Doktorka Heidi Klessigová je anestéziologička na dôchodku a špecialistka na liečbu bolesti, ktorá píše a prednáša o etike darcovstva a transplantácie orgánov. Jej prácu nájdete na stránke respectforhumanlife.com.