image-2-3-810x500.png

Klaus Schwab a ďalší vedúci pracovníci WEF obvinení zo sexuálneho obťažovania súčasnými a bývalými zamestnancami

20
Kultúra smrti
  • WEF obvinené z toxického sexuálneho obťažovania na pracovisku.
  • Zamestnanci trpeli traumou a obťažovaním od vysokopostavených členov.
  • Šéfovia WEF sa dopúšťali nevhodného správania a morálnych pochybení.
  • Schwab podporuje globalistický plán a má veľký vplyv na svetových lídrov.

Globalistické Svetové ekonomické fórum (WEF) bolo podľa denníka The Wall Street Journal obvinené z toho, že umožnilo, aby sa na pracovisku rozmohla toxická kultúra sexuálneho obťažovania.

Denník sa rozprával s viac ako 80 súčasnými a bývalými zamestnancami, z ktorých niektorí pôsobili v organizácii už v 80. rokoch minulého storočia. Prierez z nich sa podľa denníka spája nad “spoločnou traumou” v skupine WhatsApp “WEFugees,” vrátane stoviek bývalých zamestnancov.

“Bolo znepokojujúce byť svedkom toho, ako sa kolegovia viditeľne stiahli do seba s náporom obťažovania zo strany vysokopostavených zamestnancov, prešli zo spoločenského a veselého do sebaizolácie, vyhýbali sa očnému kontaktu, zdieľali nočné mory ešte roky potom,” povedal denníku Farid Ben Amor. Amor je “bývalý vedúci pracovník amerických médií”, ktorý pre WEF pracoval viac ako rok, než v roku 2019 podal výpoveď.

Niektoré sťažnosti sa týkajú rozhodnutí, na ktoré má WEF pravdepodobne právo, aj keď sú nežiaduce, nespravodlivé a zle načasované, napríklad prepustenie starších a tehotných žien. Iné sa však týkajú znepokojujúceho správania šéfov WEF, ktoré vyvolávajú otázky o morálnom charaktere niektorých jeho vedúcich pracovníkov, odhliadnuc od obrovských červených vlajok, ktoré vyvolávajú ciele WEF’vrátane globálneho vládnutia a iniciatív na potláčanie slobody, ako napríklad digitálne meny centrálnych bánk (CBDC), ako aj bývalý líder Klaus Schwab’s chvála komunistickej Číny. 

Podľa jednej sťažnosti sa šéf WEF v Davose pýtal černošskej zamestnankyne Tiffany Hartovej na jej parochňu a “spýtal sa, či ju môže podpáliť”, pričom “sa oháňal zápalkami.”

Ďalšie obvinenie bolo vznesené voči Malte Godbersenovi, súčasnému šéfovi technologických a digitálnych služieb, v roku 2010. Podľa žaloby počas očkovania proti chrípke predstieral, že je lekár, keď prišla mladá zamestnankyňa. Začal jej klásť lekárske otázky a “žiadal, aby sa pohybovala do rôznych polôh,” a na jej otázku, či si má vyzliecť tričko, odpovedal kladne.

Podľa osoby oboznámenej s incidentom sa Jeremy Jurgens, vysokopostavený úradník, ktorý teraz pôsobí ako mvýkonný riaditeľ a vedúci Centra WEF’pre štvrtú priemyselnú revolúciu, zosmiešnil, keď prišiel na miesto činu. 

Žena sa následne sťažovala na oddelení ľudských zdrojov a Godbersen incident zabalil ako “vtip.” Žena uviedla, že “takmer okamžite” po tom, ako udalosť prediskutovala s oddelením ľudských zdrojov, si začala všímať, že jej prácu “neustále kritizuje jej šéf,” niekto iný ako Godbersen, a v priebehu niekoľkých mesiacov ju vyhodili. Personálne oddelenie jej povedalo, že ju prepustili kvôli jej pracovným výsledkom, a nie kvôli incidentu.

Godbersen dostal pokarhanie a podľa dokumentov mu bola znížená odmena, ale v WEF zostáva.

Sám veľký šéf Schwab — ktorý je ženatý — bol obvinený z toho, že mal “sugestívne poznámky” na adresu troch žien, ktoré s ním v Ženeve úzko spolupracovali: recepčnej, osobnej asistentky a európskej zamestnankyne. Európanka povedala, že Schwab si raz “podoprel nohu na jej stole s rozkrokom pred jej tvárou a povedal jej, že by si želal, aby bola Havajčanka, pretože by ju ”rád videl v havajskom kostýme.”

Ďalší zamestnanec povedal pre Journal, že on a ďalší zamestnanec videli Schwaba “robiť rozkrokovú pózu” pred európskou zamestnankyňou a ďalšími ženami.

Hovorca WEF pre Journal povedal, že tento príbeh je nepravdivý, označil ho za “nechutný a nesprávny;”a dodal, že Schwab nebol’oboznámený s havajskými kostýmami. 

Cheryl Martinová, bývalá zástupkyňa U.ministerstva energetiky USA, ktorá pôsobila aj ako vedúca predstaviteľka WEF, uviedla, že sa počas pôsobenia na WEF snažila pomôcť riešiť problémy s obťažovaním, usilovala sa o prísnejší kódex správania a povzbudzovala zamestnancov, aby nahlasovali akékoľvek obťažovanie v Davose. Denníku povedala, že Schwab a ďalší členovia správnej rady si mysleli, že “to preháňa, ” a že v roku 2018 bola v podstate bez vysvetlenia degradovaná.

“Zmenila som, čo som mohla, a keď som si uvedomila, že už naozaj nemôžem viac, odstúpila som,” povedala. “Zdvihla si skaly, ktoré si mohla.”

V máji bolo oznámené, že Schwab má v úmysle odstúpiť zo svojej súčasnej pozície šéfa WEF pred jeho ďalším výročným zasadnutím v roku 2025 a prejsť do funkcie nevýkonného predsedu. 

Schwab, ktorý sa v marci dožil 86 rokov, je synonymom Svetového ekonomického fóra, keďže pôsobí ako predseda od založenia organizácie v roku 1971. Každoročné stretnutie WEF’v malom horskom mestečku Davos vo Švajčiarsku každoročne priláka desiatky najvplyvnejších ľudí sveta’vrátane generálnych riaditeľov najväčších korporácií a nadácií a mnohých hláv štátov.

Napriek tomu, že WEF je oficiálne nezisková organizácia, je mimoriadne bohaté. Vlani dosiahla príjmy takmer 500 miliónov dolárov a v hotovosti mala 200 miliónov švajčiarskych frankov.

Schwab sa stal celosvetovo známym počas krízy COVID v roku 2020, keď vyzval na Veľký reset, globalistický plán na pretvorenie sveta. Je zástancom takzvanej štvrtej priemyselnej revolúcie, technokratického, transhumanistického programu, ktorý zahŕňa genetickú úpravu ľudí a spájanie ľudí s počítačmi.

Vplyv Schwaba a WEF’ďaleko presahuje poskytovanie teoretických myšlienok svetovým lídrom. V prejave na Harvardovej univerzite v roku 2017 sa Schwab pochválil, ako WEF “preniká do kabinetov” vlád na celom svete, pričom významní politici sú absolventmi programu WEF’Young Global Leader”. Medzi najvýznamnejšie osobnosti tohto programu patria kanadský premiér Justin Trudeau, francúzsky prezident Emanuel Macron a bývalá novozélandská premiérka Jacinda Ardenová.

“Viac ako polovica tohto (Trudeauovho’kabinetu) sú vlastne mladí globálni lídri Svetového ekonomického fóra,” hrdo oznámil Schwab.