Screenshot-2024-07-02-at-1.51.04-PM-810x500.png

Katolícka spoločnosť, ktorá vyrobila najväčšiu vlajku Najsvätejšieho srdca na svete, zaznamenala obrovský nárast predaja

13
Kultúra života
  • Spoločnosť TradFlags.com zaznamenala obrovský nárast predaja vlajok Svätého srdca.
  • Majiteľ Keith a jeho manželka vyrábajú vlajky vo svojom dome v Kentucky.
  • Spoločnosť Bavarian Waste vlastnená katolíkom inštaluje vlajky podľa pobožností Katolíckej cirkvi.
  • Keith plánuje vyrábať vlajky aj na budúce mesiace zasvätené rôznym pobožnostiam.

Spoločnosť, ktorá vyrába najväčšiu vlajku Svätého srdca na svete, zaznamenala obrovský nárast predaja po tom, čo minulý mesiac vzbudila pozornosť médií firma z Kentucky, ktorá v júni nainštalovala na svojom pozemku vlajku s rozmermi 30 x 50 metrov. Podnik nainštaloval svoju vlajku Najsvätejšej krvi aj na mesiac júl. 

TradFlags.com dnes počas telefonického rozhovoru informoval LifeSiteNews, že jeho predaj za jún bol dvojnásobný v porovnaní s júnom 2023 a štvornásobný v porovnaní so začiatkom roka 2024. “Začali sme len pred tromi rokmi na radu mojej manželky,” povedal majiteľ Keith, ktorý si svoje priezvisko radšej necháva pre seba. “Bol to naozaj len vedľajší job. Ale verejné hriechy ako ‘mesiac hrdosti’ si zaslúžia verejné odškodnenie a naše výrobky, ktoré sa vyrábajú v USA, tomu pomáhajú.” 

Keith a jeho manželka majú deväť detí. Sídlia v Kentucky a vlajky s rozmermi 12 × 18 palcov, ktoré predávajú na webovej stránke, vyrábajú vo svojom dome. V prípade väčších položiek posiela objednávky na mieru svojmu výrobcovi. Keith, skúsený kameraman a pilot dronu, hovorí, že podnikanie sa “rozvíja” po tom, čo minulý mesiac predal svoju vlajku Sacred Heart spoločnosti Bavarian Waste v meste Walton v Kentucky. 

Bavarian vlastní zbožný katolík James “Jim” Brueggemann. Jeho rodina prevádzkuje spoločnosťod roku 1901. Spočiatku sa zaoberala nákladnou dopravou, prežila veľkú hospodársku krízu a z nákladnej dopravy sa vyvinula na spoločnosť zaoberajúcu sa likvidáciou odpadu. 

V piatok 31. mája sa viac ako 600 katolíkov zúčastnilo na slávnostnom odovzdaní vlajky Svätého srdca spoločnosti Bavarian’, ktorú požehnal kňaz zo Spoločnosti svätého Pia X. a vztýčil ju na 110 metrov vysokom stožiari na pozemku spoločnosti’. Miesto je jedným z najvyšších bodov v okrese Boone, vďaka čomu je viditeľné až zo vzdialenosti 5 míľ. 

Brueggemann pre LifeSite povedal, že vlajku bude každý mesiac vymieňať podľa konkrétnej pobožnosti Katolíckej cirkvi’. Vzhľadom na to, že júl je zasvätený Najdrahšej krvi Pána, v nedeľu 30. júna o 18.00 hod. nechal Brueggemann a jeho rodina počas súkromnej akcie nainštalovať Keith’“Vlajku Najdrahšej krvi”. Video z tohto stretnutia si môžete pozrieť v hornej časti tohto článku. Obsahuje poznámky o Drahej krvi, ktoré povedal 84-ročný kňaz Otec Gregory Post, prvý americký kňaz vysvätený v SSPX arcibiskupom Marcelom Lefebvrom v roku 1972. 

Keith dnes pre LifeSite povedal, že pred inštaláciou na pozemku Bavarian’bola vlajka Drahej krvi minulý mesiac prinesená na ružencové zhromaždenie v centre Cincinnati počas pochodu “Pride” mesiac. Viac ako 125 katolíkov, z ktorých všetci boli muži, sa modlilo na schodoch diecéznej baziliky s rozvinutou vlajkou, aby okoloidúci pro-LGBT ľudia videli obraz Drahej krvi. Video z ich protestu bolo začiatkom týždňa zverejnené na účte Sensus Fidelium na YouTube. 

Keith hovorí, že sa do oblasti Cincinatti presťahoval pred tromi rokmi z Kalifornie, aby mohol navštevovať farnosť Panny Márie Lurdskej, ktorú viedli páter Shannon Collins a páter Sean Kopczynski z Misionárov svätého Jána Krstiteľa. Kňazov v januári tohto roku nepoctivo potrestal Covingtonský biskup John Iffert, ktorý povedal, že ich negatívne hodnotenie a neochota obetovať omšu Novus Ordo “ich diskvalifikuje z udelenia povolenia verejne sláviť” latinskú omšu. 

Katolícka cirkev&nbspna mesiac august má pobožnosť Nepoškvrneného Srdca Panny Márie, zatiaľ čo september je zasvätený Sedembolestnej Panne Márii. Keith hovorí, že plánuje vyrobiť vlajky aj na tieto a budúce mesiace. Bavorský informoval LifeSite, že plánuje pokračovať v tradícii inštalovania nových vlajok každý mesiac.