Screenshot-2024-07-02-at-3.10.55-PM-810x500.png

Veriaci katolíci verbálne zneužívaní LGBT aktivistami počas protestu proti svätokrádežnej "Pride Mass

10
Kultúra života
  • Katolíci organizovali ružencové zhromaždenie ako zadosťučinenie za "Pride Mass".
  • LGBT aktivisti sa pokúšali ružencové zhromaždenie rušiť obscénnosťami a rúhaním.
  • Prítomnosť TFP nezastavila LGBT aktivistov, ktorí sa stále rozčuľovali.
  • Katolíci organizujú modlitby ako zadosťučinenie za urážku Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu.

Koncom júna sa katolíci v New Jersey, ktorí organizovali ružencové zhromaždenie na znak zadosťučinenia za takzvanú "Pride Mass”", ktorá sa konala v tejto oblasti, stretli s rozzúrenými LGBT aktivistami.

Dňa 23. júna sa katolíci zišli o 15.30 hod. v Maplewoode v New Jersey, aby zorganizovali ružencové zhromaždenie ako náhradu za takzvanú “Pride omšu”, ktorá sa v ten istý deň konala o 16.30 hod. v Kostole sv. Podľa organizátora zhromaždenia Kevina Cortrighta sa malá skupina katolíkov pokojne modlila, keď sa stretla s odporom aktivistov. 

Leták na LGBT ‘Pride Mass’ v kostole sv. Jozefa v Maplewoode v New Jersey

V komentároch zaslaných LifeSiteNews Cortright vysvetlil, že keď “sme sa modlili ruženec, začali prichádzať veľké skupiny LGBT aktivistov, ktorí na nás pokrikovali obscénnosti a robili nápisy rúhajúce sa nášmu blahoslavenému Pánovi.”

Pokračovali sme v modlitbe a protestujúcich sme si nevšímali, pretože sme sa viac starali o to, aby sme odčinili svätokrádež, ktorá sa diala,” povedal Cortright. 

Cortright spresnil, že približne v tom čase sa na scéne objavili aj členovia katolíckej skupiny Tradícia, rodina a majetok (TFP), ktorí pomáhali pri ružencovom zhromaždení’a držali v rukách svoje podpísané “America Needs Fatima” nápisy – odkazujúce na zjavenia Panny Márie v portugalskej Fatime v roku 1917.

Podľa Cortrighta prítomnosť TFP’nezastavila LGBT aktivistov, ktorí sa namiesto toho “na nás čoraz viac rozčuľovali” a pokúšali sa “prehlušiť naše modlitby hlasnou hudbou” a “neúctivým tancom.”

“Kričali aj na policajtov, ktorí mali v úmysle udržať obe skupiny oddelené,” vysvetlil a dodal, že po skončení takzvanej “omše hrdosti” sme “odišli, pretože náš dôvod účasti a modlitby za nápravu sa skončil.”

Takzvaná “Pride Mass” v New Jersey bola len jednou z mnohých rúhavých bohoslužieb, ktoré sa v priebehu júna ponúkali v údajne katolíckych kostoloch.

Dalšia takáto bohoslužba sa totiž konala 23. júna v neďalekom Hobokene a tiež sa stretla s odporom a modlitby pokánia zo strany katolíkov, vrátane TFP.

Mnohí katolíci považujú tieto bohoslužby za dvojnásobne pohoršujúce, keďže Cirkev zasvätila jún mesiacu Najsvätejšieho Srdca Ježišovho, čo je v rozpore so sekulárnym svetom’LGBT “Pride Month,”, ktorý oslavuje neprirodzené sexuálne akty a životné štýly odsudzované Cirkvou.

V reakcii na takéto bohoslužby katolíci v celej Amerike organizujú rosárske zhromaždenia a iné modlitebné stretnutia ako zadosťučinenie za urážku, ktorú tieto svätokrádeže spôsobili Najsvätejšiemu Srdcu.

Vzdor existencii takzvaných “Pride omší” a iných škandalóznych podujatí zostáva učenie Katolíckej cirkvi”o sexualite, ktoré odsudzuje všetky homosexuálne činy ako ťažko hriešne a odmieta myšlienku, že muž môže byť ženou alebo naopak, nemenné.