Untitled-5-810x500.png

Súťaž Miss Maryland vyhral "transrodový" muž, čo vyvolalo pobúrenie medzi súťažiacimi ženami

25
Neutral
  • Miss Maryland USA podporuje krásu a sebavedomie mladých žien.
  • Prvým transrodovým víťazom Miss Maryland USA sa stal Bailey Anne Kennedy.
  • Víťazstvo Kennedyho vyvolalo kontroverzie a podozrenia o nespravodlivosti súťaže.
  • Súťažiace ženy cítia zradu a požadujú verejné ospravedlnenie a finančnú kompenzáciu.

Miss Maryland USA sa hlási k oslave krásy aj sebavedomia mladých žien a sľubuje “férové prostredie, v ktorom majú mladé ženy možnosť rozvíjať schopnosti, ktoré im pomôžu zvíťaziť v živote tým, že budú vo všetkom, čo robia, najlepšie.”

Ale 1. júna, keď súťaž krásy korunovala muža za víťaza Miss Maryland USA, viaceré súťažiace mali pocit, že im nebolo poskytnuté to spravodlivé a podporné prostredie, ktoré im bolo sľúbené.

ČÍTAJTE: Toronto ‘Pride’ vystavuje deti grotesknej perverznosti bez toho, aby konzervatívci zdvihli päste

Mužská víťazka sa volá Bailey Anne Kennedy a identifikuje sa ako transrodová žena. Deň, keď bol korunovaný za Miss Maryland USA, bol zároveň prvým dňom “Mesaca hrdosti” – skutočnosti, ktorá súťažiacim neunikla.

“Bola som šokovaná,” povedala jedna súťažiaca pre The Daily Signal, keď opísala, ako sa dozvedela, že súťaží proti mužovi. Táto súťažiaca, ktorá si želala zostať v anonymite, aby si chránila súkromie, bude identifikovaná ako súťažiaca A. “Mala som zmiešané pocity. Začala som si myslieť, že víťaz môže byť vopred určený." ”

“Transsexuálna žena dostane korunku počas prvého dňa mesiaca hrdosti transsexuálov?" ”opýtala sa." “Nevyzeralo to ako náhoda. Najmä keď majiteľka súťaže je sama transrodová žena. Od začiatku som mala pocit, že ani ja, ani moje kolegyne nemáme spravodlivú šancu."”

Kennedy teraz bude v auguste súťažiť o titul Miss USA v Los Angeles. Tridsaťjedenročná účastníčka súťaže krásy, ktorá by sa v prípade víťazstva údajne stala najstaršou víťazkou Miss USA v histórii súťaže, je vydatá za dôstojníka námornej pechoty Caseyho Guthrieho.

Kennedy sa označuje za vojenskú manželku. Bezprostredne po víťazstve v súťaži Miss Maryland Kennedyová pochodovala na Capitol Pride Parade vo Washingtone, D.C.

Screenshot, Miss Maryland USA, Instagram.

“Byť v tejto pozícii a môcť ovplyvniť svoju komunitu, najmä komunitu LGBTQIA, vojenských manželov a imigrantiek – mať takýto vplyv,” Kennedy povedala tento týždeň pre ABC News “Myslím si, že’je to niečo, o čom sa mi ani nesnívalo, a je’pre mňa takou cťou byť tu.”

Tento rok Miss Maryland USA zrušila viaceré požiadavky na súťaž a teraz umožňuje súťažiť ženám, ktoré majú viac ako 28 rokov, a ženám, ktoré sú vydaté. A Kennedymu neuniklo, že jeho víťazstvo sa rozchádza s predchádzajúcim precedensom súťaže.

“Vyhrať to celé, vedel som, že je to väčšie ako ja, ”povedal Kennedy pre ABC. “Vedel som, že v konečnom dôsledku to bude znamenať niečo viac pre moju komunitu, komunitu LGBTQIA a vojenských manželov a imigrantky. Dúfam, že to bude posolstvo pre všetkých a bude to lahodná výzva pre ľudí, aby jednoducho boli sami sebou a razili si svoju vlastnú cestu, aj keď to’nevidia.”

Čítajte: Snemovňa reprezentantov štátu Ohio schválila návrh zákona, ktorý zakazuje študentom s pohlavným rozdielom používať toalety opačného pohlavia

Kennedy na žiadosti o komentár nereagoval. Oslovený prostredníctvom priamej správy na Instagrame, mužský účastník súťaže krásy zablokoval The Daily Signal. Miss USA podobne nereagovala na viaceré žiadosti o komentár.

The Daily Signal si prezrel kópiu zmluvy o účasti na Miss Maryland USA 2024, v ktorej sa od súťažiacich výslovne žiada, aby potvrdili, že sú biologicky ženy. Ak súťažiaci nie je ženou, ale mužom, ako napríklad v prípade Kennedy’ho, tento súťažiaci by musel predložiť dôkaz, že je’vládou právne uznaný ako žena – a možno dokonca, že podstúpil tzv. transgenderové operácie a hormóny.

“Potvrdzujem, že som žena, právne a medicínsky uznaná ako taká v Spojených štátoch,” uvádza sa v dohode. “Ak vaše pohlavie určené pri narodení nebolo ženské, [musíte] byť schopní poskytnúť právne a vládne uznanie [vášho] pohlavia určeného ako ženské federálnou vládou USA alebo [vaším] štátom bydliska v USA (čo môže zahŕňať, ak si to vyžiadame, akékoľvek potvrdenie, že [ste] úplne dokončili zmenu pohlavia vyžadovanú vaším štátom a/alebo poskytnutú lekárom).”

Bývalý účastník štátnej súťaže v rámci Miss Universe organizácie, ktorá o tejto záležitosti hovorila s denníkom The Daily Signal, sa vyjadrila, že ju veľmi znepokojilo, že mužovi bolo umožnené nielen súťažiť a vyhrať súťaž, ale aj zdieľať priestory žien, pričom niektoré z týchto žien vôbec nevedeli o jeho skutočnom pohlaví.

“Potrebujeme transparentnosť a súhlas na ochranu priestorov, ktoré vedú ženy, najmä tých, ktoré sa týkajú neplnoletých dospievajúcich súťažiacich,” uviedla bývalá súťažiaca, ktorá požiadala o zachovanie anonymity, aby si chránila svoje súkromie.

“Ak sa veci nezmenili od čias, keď som súťažila ja, súťažiaci majú spoločné šatne a spálne,” dodala. “Rodičia (a všetci súťažiaci) majú právo vedieť o biologických mužských jedincoch, ktorí okupujú súkromné priestory ich ženských detí”vrátane spoločných šatní a hotelových izieb. Ďalej organizácie nesmú vnucovať politické programy, ktoré podkopávajú tvrdú prácu, financie a odhodlanie súťažiacich.”

Muž… alebo žena?

Viacero súťažiacich žien, ktoré sa rozprávali s denníkom The Daily Signal, uviedlo, že si neboli isté, či je Kennedy muž alebo žena, až kým sa súťaž neskončila a nebol vyhlásený za Miss Maryland USA.

To je pravdepodobne spôsobené tým, že Kennedy naozaj veľmi presvedčivo vyzerá ako ženská kráľovná krásy. Fotografie mužskej súťažiacej ukazujú, že Kennedy je tónovaný, nohatý a štíhly, má dlhé čierne vlasy a zvýraznený dekolt. Viaceré ženy, ktoré sa rozprávali s denníkom The Daily Signal, uviedli, že Kennedy vyzerá v skutočnosti mužnejšie a že jeho fotografie na internete ho zobrazujú ako ženskejšieho, než je v skutočnosti.

Čítajte: Reakcia na virálnu austrálsku reklamu demonštruje globálny odboj proti transgenderovému hnutiu

“Prvýkrát som si uvedomila, že súťažím s biologickým mužom,” povedala súťažiaca Elizabeth McCarthyová. “Videla som ho na instagrame Miss Maryland USA. Najprv som bola v šoku. Bolo mi zle od žalúdka a veľmi som sa trápila kvôli ostatným ženám v prvej päťke. Bola som znechutená a sklamaná, že koordinátori súťaže dovolili ženám vyzliecť sa pred mužom bez akéhokoľvek odhalenia.”

“Len nechápem, čo sa stalo s prijatím svojho PRAVÉHO JA,” dodala. “Ja, ktoré Boh dokonale stvoril na svoj obraz. Nechápem,’čo sa stalo s láskou k sebe samým takým, akí SOM, a nie takým, akí CHCEME byť. Cítim sa úplne hrozne, že nás spoločnosť tlačí do toho, aby sme zmenili to, kým sme. Nie je to fér, láskavé ani milujúce.

Tretia súťažiaca, ktorá si želala zostať v anonymite, aby si chránila svoje súkromie, a ktorá bude označená ako súťažiaca B, povedala, že sa cíti zradená spôsobom, akým sa súťaž uskutočnila.

“Cítila som sa oklamaná,” podelila sa o svoje pocity. “Chcela“som to vedieť dopredu, keďže som sa musela prezliekať, využívať toaletu a byť v rovnakom priestore ako biologický muž“ určite to vyzeralo, akoby sa organizácia a Bailey snažili túto skutočnosť zatajiť, kým sa im to hodilo.”

Tretia účastníčka súťaže Miss Maryland, ktorá bude označená ako súťažiaca C, zdôraznila, že nie je “proti LGBTQ komunite” a verí, že jednotlivci, ktorí sa identifikujú ako LGBT, majú “práva ako každý jednotlivec.”

“Verím však, že súťaž bola zmanipulovaná,” podelila sa o to. “Nepochybujem o tom, že to tak nebolo. Myslím si napríklad, že v predchádzajúcich rokoch súťaž zabezpečovali iní porotcovia Myslím si, že boli vymenení. Okrem toho personál nebol úctivý ani príjemný. Úplne chápem, že je to súťaž a prebieha v rýchlom tempe, ale je tu určitý rešpekt, ktorý by mali jednotlivci poskytovať, najmä preto, že sme všetky dospelé ženy, ktoré sa vedia riadiť a počúvať.”

“Myslím si, že je skľučujúce, že toľko žien si platí trénerov, účesy a make-up a hľadá sponzorov, keď už vedeli, koho vyberú,” dodala súťažiaca C.

Súťažiaca B tiež poukázala na to, že Kennedyová je podľa vlastných slov “žena v domácnosti bez detí.” Vzhľadom na to, že súťaž Miss Maryland USA oceňuje ženy nielen za krásu, ale aj za tvrdú prácu a profesionálny úspech, súťažiacej B sa zdalo zvláštne, že Kennedyová vyhrala bez práce a rodiny.

“Stretla som veľa žien, ktoré boli magnátkami v podnikaní, filantropii a ďalších oblastiach. Ale Bailey nakoniec vyhrala bez toho, aby mala prácu alebo chodila do školy,” zdôraznila súťažiaca. “Ako to môže prezentovať alebo inšpirovať ženy/mladé ženy, že môžu všetko?”

Výhra v mesiaci hrdosti

Viaceré zo žien, s ktorými sa The Daily Signal rozprával, sa domnievajú, že Kennedy’výhra súvisela s jeho transrodovou identifikáciou, pričom poznamenali, že súťaž vyhral 1. júna, teda hneď v prvý deň Mesiaca hrdosti.

“Keď vyhrala, bol týždeň hrdosti, takže by som predpokladala, že to bolo preto, aby ukázala, že komunita súťažiacich nie je diskriminovaná,” povedala súťažiaca C.

“Mám pocit, že Kennedyová vyhrala túto súťaž, pretože to tak bolo nastavené,” McCarthyová povedala pre denník The Daily Signal. “Aká je šanca, že titul Miss Maryland USA vyhrá osoba s transidentifikáciou v prvý deň mesiaca hrdosti? Mám pocit, že muži preberajú všetko, na čom ženy tak tvrdo pracovali.”

PREČÍTAJTE SI: Texaský najvyšší súd potvrdil zákaz mrzačiacich transrodových hormónov, operácií pre deti

“Myslím si, že Kennedyová získala tento titul len na základe toho, že je [sic] transrodová a je prvou transrodovou ženou, ktorá vyhrala Miss Maryland, najmä preto, že to bolo v prvý deň Pride Month,”argumentovala súťažiaca B.

“Táto organizácia chcela zaškrtnúť všetky svoje rozmanitosti a rôzne škatuľky, takže namiesto toho, aby vybrali najkvalifikovanejšie, vybrali to, čím by vynikol nový majiteľ organizácie, ktorý je tiež transgender,” dodala a argumentovala: “Tento priestor je menej o podpore žien a viac o tom, koľko škatuliek môžeme zaškrtnúť.”

Všetky súťažiace, ktoré sa rozprávali s denníkom The Daily Signal, uviedli, že by si želali, aby Miss Maryland USA pravdivo priznala, prečo vybrala za víťazku Kennedyovú, a tvrdili, že Miss Maryland USA dlhuje súťažiacim v roku 2024 “verejné ospravedlnenie.”

Screenshot, Miss Maryland USA Instagram.

McCarthy dokonca navrhol, aby Miss Maryland USA nahradila Kennedyovú prvou vicemiss Terrou Johnsovou. Johnsová, ktorá neodpovedala na žiadosť The Daily Signal’o komentár, podporila Kennedyovú verejne v príspevku na Instagrame a uviedla, že je “poctená”, že má “príležitosť” sledovať, ako Kennedyová vstupuje do histórie.

“Ideš na Miss USA a ja sa už”neviem dočkať, ako ti budem fandiť!” napísala. V tom istom popisku však súťažiaca v súťaži krásy a prvá vicemiss hovorila aj o dôležitosti Božieho’plánu pre jej život a naznačila sklamanie.

“Toto nie je odmietnutie, je to’presmerovanie,”napísala.“Boh má vždy plán a ja som to nestratila zo zreteľa. Dôverujem mu a viem, že moje najlepšie dni sú predo mnou. Ako mi pred súťažným víkendom výstižne pripomenula moja najlepšia priateľka, skutočná sláva je v procese stávania sa. Na krásne neznáme a na stupne vzostupu. Práca sa tu’nekončí."”

ČÍTAJTE: Irská učiteľka prepustená po vyše 400 dňoch vo väzení za odmietnutie používať transrodové zámená

Vzhľadom na to, že mnohé zo súťažiacich vliali do svojich outfitov, mejkapu a účesov obrovské sumy peňazí, ženy by chceli vidieť nejakú finančnú kompenzáciu aj ospravedlnenie.

“Je to’drahé,” povedala jedna žena, “a oni už [vybrali] víťazku.”

“Dúfam, že všetkým ženám vrátia peniaze,” dodala ďalšia súťažiaca. “Život v súťaži sú veľké peniaze a neviem si predstaviť, koľko peňazí od nás získali. Myslím si, že súťaž Miss Maryland mala usporiadať samostatnú súťaž pre transrodové osoby, kde by mohli súťažiť a postúpiť na Miss USA, ak by o to mali záujem.”

Prevzaté so súhlasom The Daily Signal.