Pošlite kanadským zákonodarcom naliehavú správu, v ktorej ich vyzývate, aby zastavili rozširovanie asistovanej samovraždy
V roku 2019 údajne istá zdravotná sestra z Alberty povedala kresťanskej autorke Heather Hancockovej, že je “sebecká”, pretože neukončila svoj život prostredníctvom programu lekárskej asistencie pri umieraní (MAiD) eutanázie.
V rozhovore pre Daily Mail z 12. júla Heather Hancocková, 56-ročná kresťanská autorka, ktorá trpí mozgovou obrnou, uviedla, že ju v roku 2019 zahanbila zdravotná sestra za to, že odmietla MAiD v regionálnej nemocnici Medicine Hat v Alberte.
Podľa Hancockovej jej počas dlhšieho pobytu v nemocnici v roku 2019 pre svalové spazmy zdravotná sestra, keď jej pomáhala na toaletu, povedala, že Hancocková “by mala urobiť správnu vec a zvážiť MAiD,” a že jej odmietanie MAiD je jej “sebectvo” a ona “nežije”, ale “len existuje.”
Hancocková si spomína, že sa cítila “ohromená” a povedala sestre, že jej život má hodnotu, aj keď väčšinu z neho strávi na invalidnom vozíku.
“Nemáte právo ma nútiť, aby som prijala MAiD,” hovorí, že to povedala sestre.
“Považujú ma len za príťaž pre zdravotnícky systém a že moje doláre na zdravotnú starostlivosť by mohli byť použité na zdravého človeka,” povedala Hancocková pre Daily Mail.
Okrem údajných incidentov z roku 2019 Hancocková tvrdí, že ju bežne nabádali, aby ukončila svoj život prostredníctvom eutanázie.
Hancocková, ktorá trpí mozgovou obrnou, tvrdí, že od roku 2016, keď Kanada spustila program eutanázie, ju trikrát nabádali, aby si vzala MAiD.
Hancocková v súčasnosti žije v centre podporovaného bývania v meste Moose Jaw v štáte Saskatchewan. Napriek svojmu postihnutiu zostáva aktívnou spisovateľkou a aktivistkou proti rozširujúcemu sa programu eutanázie v Kanade’
Nanešťastie, Hancockova’skúsenosť nie je ojedinelá, keďže MAiD údajne dostalo mnoho Kanaďanov.
V máji LifeSiteNews informovali o Kanaďanovi, ktorý sa cítil “úplne traumatizovaný” a porušený tým, že mu bola “viackrát” ponúknutá MAiD namiesto toho, aby dostal náležitú starostlivosť, ktorú potreboval, keď bol v nemocnici.
Prvýkrát zavedená v roku 2016 bola MAiD spočiatku dostupná len pre nevyliečiteľne chorých. V roku 2021 však Trudeauova vláda rozšírila túto smrteľne nebezpečnú prax tak, aby bola dostupná aj pre tých, ktorým nehrozí smrť, ale ktorí trpia chronickým ochorením.
Aj keď sa MAiD zatiaľ nevzťahuje na duševne chorých, nie je to z dôvodu nedostatočnej snahy zo strany Trudeauovej vlády, ktorá rozhodla odložiť rozšírenie eutanázie na osoby trpiace výlučne takýmito chorobami až do roku 2027 po tom, čo sa proti tomu postavili Kanaďania a významní lekári.
Najnovšie správy ukazujú, že MAiD je šiestou najčastejšou príčinou úmrtí v Kanade. Nebola však uvedená ako taká v top 10 hlavných príčin smrti od roku 2019 do roku 2022. Na otázku, prečo sa MAiD v zozname nenachádza, agentúra vysvetlila, že zaznamenáva choroby, ktoré viedli Kanaďanov k rozhodnutiu ukončiť svoj život prostredníctvom eutanázie, a nie samotnú príčinu smrti ako hlavnú príčinu úmrtia.
Podľa údajov Health Canada v roku 2022 zomrelo 13 241 Kanaďanov smrteľnou injekciou MAiD. To predstavuje 4,1 percenta všetkých úmrtí v krajine za tento rok, čo je 31,2-percentný nárast oproti roku 2021.
Aj keď čísla za rok 2023 ešte neboli zverejnené, všetko nasvedčuje tomu, že situácia bude ešte pochmúrnejšia ako v roku 2022.
Pošlite naliehavú správu kanadským zákonodarcom s výzvou, aby zastavili rozširovanie asistovanej samovraždy