Globalism-e1723136156150-810x500.jpeg

Rímsky klub globalistov vyzýva na rozsiahle zmeny v správaní s cieľom riešiť "zmenu klímy" a chudobu

0
Kultúra smrti

Rímsky klub v rámci svojho programu Earth4All vyzýva národy, aby jedli menej mäsa, prerozdelili bohatstvo, prijali obehové hospodárstvo, zvýšili dane, reštrukturalizovali vzdelávanie a stanovili vysoké ceny fosílnych palív.

Rímsky klub už viac ako 50 rokov vychádza z presvedčenia, že na obmedzenej planéte existujú limity rastu. 

Pri hľadaní nového nepriateľa, ktorý by nás zjednotil, sme prišli na myšlienku, že znečistenie, hrozba globálneho otepľovania, nedostatok vody, hladomor a podobne by sa hodili [ Všetky tieto nebezpečenstvá sú spôsobené ľudským zásahom a prekonať ich možno len zmenou postojov a správania. Skutočným nepriateľom je teda samotné ľudstvo. - Prvá globálna revolúcia: A Report by the Council of the Club Of Rome, 1991

PREČÍTAJ: Nový premiér Spojeného kráľovstva Keir Starmer’v reakcii na občianske nepokoje smeruje k digitálnej tyranii 

Bez tradičného, militaristického nepriateľa, ktorý by uzákonil ich agendy podobné veľkému resetu v roku 1991 Rímsky klub vybral za najväčšiu hrozbu pre zdravie planéty samotné ľudstvo a vtedy’sa celý príbeh o globálnom otepľovaní a klimatických zmenách začal skutočne rozbiehať – ich riešenia konečne našli problém. 

Všetky návrhy Rímskeho klubu’sú zamerané na kontrolu ľudstva, napríklad na to, aby ľuďom určovali, čo majú jesť, ako majú využívať svoju pôdu, aké druhy energie majú mať povolené spotrebúvať, čo majú robiť so svojimi peniazmi, aký typ ekonomického systému majú mať, ako majú riadiť školy a tak ďalej a tak ďalej. 

Nazývajú to hospodárstvo blahobytu. 

V súčasnosti Rímsky klub zameriava svoje úsilie na ovplyvňovanie jednotlivých národných štátov prostredníctvom svojho Národného programu Earth4All. 

Najnovšou pilotnou krajinou tohto programu je Rakúsko. 

V rakúskom modelovom kontexte bola páka ‘zníženie spotreby mäsa’ implementovaná ako ‘zmena správania spotrebiteľov.’ — Rímsky klub, Earth4All: Rakúsko, júl 2024

V jeho “Earth4All: Rakúsko” správy Rímsky klub uvádza, že Rakúsko musí znížiť spotrebu mäsa, aby zabezpečilo lepšiu výživu svojich občanov a zachránilo dažďové pralesy. 

“Ľudia tiež ročne skonzumujú takmer dvakrát viac mäsa, ako je celosvetový priemer. Zníženie spotreby živočíšnych bielkovín je nevyhnutné na dosiahnutie obratu vo výžive,” uvádza sa v správe. 

A keďže zvieratá v Rakúsku sú kŕmené obilím, ktoré sa dováža z tropických pralesov, v správe sa uvádza, že chov hospodárskych zvierat v Európe zabíja dažďové pralesy na miestach, ako je Južná Amerika. 

ČÍTAJTE: Je ospravedlniteľné používať technológiu umelého oplodnenia pre úsilie o ochranu života?" 

Podľa správy, “spotreba potravín v Rakúsku môže mať vplyv aj na využívanie pôdy v tropických pralesoch. Týka sa to najmä mäsa, pre ktoré sa dováža krmivo pre zvieratá, napríklad sója, a všetkých potravinových výrobkov, v ktorých sa ako prísada používa palmový olej. Tropické lesy sa na tento účel často vyrubujú, čím sa ničia dôležité zásobníky uhlíka a ohniská biodiverzity.” 

Státne nariadenia, ktoré sú v rozpore so známym spotrebiteľským správaním, sa často stretávajú s odporom. Napríklad mnohí ľudia sa bránia ‘reguláciám v oblasti stravovania’ hneď ako sa zdôrazní význam zníženia spotreby mäsa. — Rímsky klub, Earth4All: Rakúsko, júl 2024

Povedanie ľuďom, čo majú robiť, sa málokedy stretne s dobrým ohlasom a Rímsky klub to v správe priznáva, pričom zároveň vládam hovorí, čo majú robiť, aby zmenili správanie svojich občanov’ tak, aby jedli menej mäsa. 

Aby sa “zmenilo správanie spotrebiteľov, znížila spotreba mäsa alebo optimalizovalo a rozšírilo šľachtenie bielkovinových rastlín,” Rímsky klub navrhuje, aby vlády použili donucovacie daňové opatrenia a zaviedli “zákon o dodávateľskom reťazci poľnohospodárskych výrobkov”, aby sťažili život tým, ktorí ho nedodržiavajú. 

Niektoré z daňových opatrení zahŕňajú: 

Keďže návrhy na obmedzenie spotreby mäsa sú zamerané na Rakúsko, odrážajú aj celkovú stratégiu na stimulovanie, donucovanie alebo inú manipuláciu ľudského správania, aby slúžilo nevolenej globalistickej agende. 

Toto isté platí aj pre socialistickú víziu Rímskeho klubu’o prerozdeľovaní bohatstva. 

Permanentné monitorovanie bohatstva štátom a na jeho základe vytvorená verejná databáza o majetku a príjmoch sú nevyhnutným predpokladom opatrení na prerozdeľovanie. — Rímsky klub, Earth4All: Rakúsko, júl 2024

Podľa Rímskeho klubu je problémom bohatstva to, že “často ide ruka v ruke s vplyvom,” takže ich riešením je zrušiť nadbytočné bohatstvo a prerozdeliť ho – sľub každého komunistického diktátora. 

Podľa rakúskej správy “Nárast bohatstva preto vedie aj k väčšiemu vplyvu – viditeľnému v politike, v inštitúciách, dokonca aj na univerzitách.” 

“Nejde teda ani tak o všeobecné prerozdeľovanie, ako skôr o zníženie extrémnej koncentrácie bohatstva u 0,1 percenta najvyššieho obyvateľstva: ide o zrušenie nadmerného bohatstva.” 

Redistribúcia nepochybne vyvolá odpor. Ale nerovnosť a bohatstvo vyvolávajú odpor aj medzi vylúčenými a marginalizovanými skupinami. — Rímsky klub, Earth4All: Rakúsko, júl 2024

ČÍTAJTE: Documentary indicates James O’Keefe attended Bohemian Grove, suggests he’s a CIA asset 

Nevolení globalisti v Rímskom klube si plne uvedomujú, že ich programy sú mimoriadne nepopulárne. 

V správe Earth4All: Austria sa napríklad píše: 

Obzvlášť dôležitým bodom je prijatie a vnímanie opatrení občanmi, poľnohospodármi a podnikateľmi.

Napr. zvýšenie cien výrobkov, zastavenie dotácií na fosílne palivá alebo potenciálne vyššie ceny energie – ktoré by mohli naďalej rásť v dôsledku vyšších nákladov na infraštruktúru, ako je rozšírenie siete, skladovacie zariadenia atď – nemusia dobre vnímať najmä ľudia s nižšími príjmami na základe ich osobitného pohľadu.

Na to, aby sa verejnosť oklamala a vzdala sa svojich práv, majetku, spôsobu života a slobôd, Rímsky klub hovorí, že “bude potrebná komunikácia o tlmiacich opatreniach,” najmä pri ich celom marxistickom prístupe ku všetkému. 

Rozdelenie sa zatiaľ nepovažuje za vhodné. V budúcnosti tu bude potrebná oveľa lepšia, zrozumiteľnejšia komunikácia o tlmiacich opatreniach. — Rímsky klub, Earth4All: Rakúsko, júl 2024

Aby ste si vedeli predstaviť komunikačnú stratégiu Rímskeho klubu’autori Earth4All: Rakúsko vykresľujú svoje komunistické názory tak, že znejú takmer príliš dobre na to, aby boli pravdivé: 

Znižovaním štrukturálnej nerovnosti sa príjmy a bohatstvo rozdeľujú tak spravodlivo, že už takmer neexistuje peňažná chudoba.

Všetci ľudia majú zabezpečenú existenciu. Majú prístup k práci a základnému príjmu, takže si môžu dovoliť dobre žiť v rámci planetárnych a sociálnych hraníc, čo má pozitívny vplyv aj na regionálne hospodárstvo, klímu a prírodu.

Videli ste to?  

Benefičný režim prerozdelí bohatstvo tak spravodlivo, že peňažná chudoba bude minulosťou! 

Keď vám prudko stúpnu dane a ukradnú vám možnosť jazdiť autom alebo jesť, čo chcete, vraj budete mať aspoň “základný príjem,”ale nie na nákup tovarov trvalej hodnoty, nie; vôbec nie!" 

Toto oni nechcú. Chcú, aby ste si všetko prenajímali od svojich korporátnych pánov vďaka obehovému hospodárstvu. 

Čoraz viac ľudí sa zaoberá novými koncepciami organizácie hospodárstva a merania sociálneho blahobytu. Príkladmi sú obehové hospodárstvo, hospodárstvo zdieľania, ekologické hospodárstvo, feministické hospodárstvo, zelený rast, stabilný stav, degrowth a postrast. — Rímsky klub, Earth4All: Rakúsko, júl 2024

Rímsky klub vidí v obehovom hospodárstve so svojimi Product as a Service obchodný model, za jednu zo svojich najdôležitejších agend. 

Ale agenda obehového hospodárstva je vlk v ovčom’rúchu. 

Mladí ľudia už nie sú takí blázni do vlastníctva vecí, chcú sa o veci deliť, chcú využívať služby. — Dr. Anders Wijkman, spolupredseda Rímskeho klubu, 2015 

Čítajte: Ako by Svetové ekonomické fórum mohlo prevziať pevnú kontrolu nad globálnym finančným systémom 

Zástancovia obehového hospodárstva v mene záchrany planéty pre celé ľudstvo tvrdia, že povedie k odolnejším a udržateľnejším materiálom, zvýšenej recyklácii a zníženiu emisií uhlíka. 

Znie to skvele, však?" 

Obehové hospodárstvo je však inšpiráciou pre  neslávne známu vetu: “Nebudete’nič vlastniť. A budete’šťastní,” zo Svetového ekonomického fóra. 

Ako vysvetlil generálny riaditeľ spoločnosti Royal Philips Electronics Frans Van Houten na WEF v roku 2016: 

V obchodných modeloch obehového hospodárstva by som chcel, aby sa výrobky vracali ku mne ako pôvodnému konštruktérovi a výrobcovi, a keď si túto predstavu osvojíte, prečo by som vám vlastne predával výrobok, keď vás zaujíma predovšetkým úžitok z výrobku? Možno by som mohol zostať vlastníkom výrobku a predávať vám len úžitok ako službu.

Najnaliehavejším krokom pre udržateľný rast v krajinách s nízkymi príjmami je zvýšenie financovania transformačného výskumu v oblasti obehového hospodárstva v krajinách s nízkymi príjmami. — Rímsky klub, Earth4All: Rakúsko, júl 2024

V správe Rímskeho klubu Earth4All: Rakúsko sa obehovosť spomína viac ako 20-krát, väčšinou v kontexte podpory hospodárskeho rastu, znižovania emisií uhlíka a recyklácie. 

Rakúska správa tiež cituje správu “Circularity Gap”, ktorú sme’už citujeme tu na The Sociable, ktorá hovorí, že obehové hospodárstvo je o “odklone od vlastníctva a akumulácie” smerom k modelom založeným viac na službách. 

A keď sa vrátime k roku 2015, spolupredseda Rímskeho klubu Dr. Anders Wijkman povedal o obehovom hospodárstve: 

Myslím si, že je to asi najdôležitejšia agenda, ktorú máme. Nastanú nové obchodné modely a my’nebudeme kupovať veľa vecí.

Budeme ťažiť z kvalitných služieb. To’je aspekt, ktorý podľa mňa bude zaujímať veľa, veľa ľudí – v neposlednom rade mladých ľudí, ktorí už nie sú takí blázni do vlastníctva vecí; chcú veci zdieľať; chcú mať prospech zo služieb.

Čítajte: Šokujúce nové odhalenia o spoločnosti Google: ‘Ovládajú miliardy ľudí’ 

Na osobnú poznámku, krátko po tom, čo som napísal, že obehové hospodárstvo je “zhora nadol riadená agenda pochádzajúca od nevolených globalistov, ktorí chcú pretvoriť svet na svoj obraz” v marci 2022, bývalý výkonný riaditeľ WEF’Adrian Monck odvolal sa na mňa ako na “aktéra v zlej viere” za moju kritiku “fóra’v súvislosti s informovaním o obehovom hospodárstve.” 

Vlani potom WEF zverejnilo spoločnú správu so spoločnosťou Accenture, ktorá otvorene priznala, že obehové hospodárstvo je skutočne a programom zhora nadol! 

V skutočnosti tento prístup zhora nadol zdôraznili niekoľkokrát, napríklad: 

Hypokrati, partia! 

V konečnom dôsledku obchodné modely obehového hospodárstva riskujú, že z popola strednej triedy vznikne neofeudálne, technokratické nevoľníctvo, ktoré by si podobne ako sedliaci a nevoľníci nemohlo&nbspkupovať veci, ako sú domy, autá a spotrebiče, ale prenajímať si ich od svojich futuristických pánov a vazalov, ktorí by digitálne sledovali a sledovali každý výrobok, ktorý by poskytovali ako službu. 

Rímsky klub a WEF sú hlavnými hnacími silami tejto agendy na odstránenie vlastníctva. 

Sociálne prijateľné opatrenia na ochranu klímy môžu zahŕňať aj voľný prístup k prírode, čo si môže vyžadovať komunitizáciu súkromného vlastníctva. — Rímsky klub, Earth4All: Rakúsko, júl 2024

Rímsky klub od svojho vzniku pred viac ako 50 rokmi presadzuje agendy degrowth a mnohé z jeho politických odporúčaní vychádzajú z marxistických ideológií. 

Propagujú prerozdelenie bohatstva, zospoločenštenie súkromného vlastníctva, obmedzenie vlastníctva, reorganizáciu vzdelávacích systémov, prijatie kritickej “feministickej ekonómie,” umelé nafúknutie cien fosílnych palív a kontrolu toho, čo ľudia jedia. 

Niektoré Earth4All: Rakúsko politické páky zahŕňajú: 

Program WEF Veľký reset je takmer identický s programom Rímskeho klubu Earth4All, ale líšia sa v prístupe. 

Kým Rímsky klub je vo svojom pochode k neofeudalizmu otvorene marxistický, WEF uprednostňuje technototalitárnejší prístup k presadeniu svojej verzie neofeudalizmu – s veľkým dôrazom na využitie nových technológií tzv štvrtej priemyselnej revolúcie na uskutočnenie svojho veľkého resetu. 

WEF a Rímsky klub majú spoločnú históriu, ktorá siaha viac ako 50 rokov dozadu (ako je opísané vo videu nižšie od HelioWave). 

PREČÍTAJTE SI: ‘Odtrhnúť nohu alebo dve’: Rímsky klub’Správa Earth4All: Rakúsko je príručkou pre všetky rozvinuté krajiny. 

Nie je však jedinou pilotnou krajinou v programe Rímskeho klubu’národov. 

Aby ste videli, čo Rímsky klub pripravil pre rozvojové krajiny, pozrite si “Earth4All: Keňa” správu a pozrite sa, aké rôzne prostriedky chcú použiť na dosiahnutie rovnakých cieľov. 

Prevzaté so súhlasom z The Sociable.