Church-fire-810x500.png

Konzervatívny poslanec vyzýva Kanaďanov, aby podporili návrh zákona na ochranu kostolov pred podpaľačstvom

15
Kultúra smrti

Poslanec Konzervatívnej strany Kanady (CPC) vyzval svojich politických oponentov, aby podporili návrh zákona, ktorý by sprísnil tresty pre podpaľačov prichytených pri vypaľovaní kostolov.

“Ide o veľmi vážny problém. Nie je to len útok na kostoly ako budovy, je to’útok na komunity, rodiny a útok na náboženskú slobodu v Kanade,” povedal poslanec CPC Jamil Jivani 2. októbra vo videopríspevku X.

“Potrebujeme vidieť kroky, potrebujeme, aby si ostatné politické strany uvedomili, že ide o vážny problém. Potrebujeme podporu za návrh zákona C -411 a musíme urobiť viac na ochranu kostolov v Kanade.”

V priebehu necelého týždňa, ako informoval LifeSiteNews, sa ďalšie dva kresťanské kostoly zmenili na hromady popola, jeden katolícky a druhý anglikánsky.

Jivani označil požiare za útoky na slobodu a povedal, že “model ničenia, ktorý pozorujeme, keď v Kanade vypaľujú kostol za kostolom”, sa musí zastaviť.

“Prečo vláda”nerobí nič s týmto problémom?" opýtal sa. “No, poviem vám, že konzervatívci predložili v tejto veci legislatívu. Návrh zákona C 4-11 by zvýšil tresty za trestné činy podpaľačstva voči kostolom tým, že by pri vynášaní rozsudkov za trestné činy podpaľačstva pridal ako priťažujúcu okolnosť aj zameranie sa na kostoly.”

Jivani poznamenal, že konzervatívci nezaznamenali “podporu ostatných politických strán tomuto návrhu zákona C-411.”

“Liberáli, NDP, Blok, všetci naďalej mlčia k tomuto problému. Tento model ničenia sme nevideli, že by iná politická strana podporila náš zákon, zákon C-411, a dokonca’neponúkajú ani svoj vlastný zákon,” povedal.

“Potrebujeme podporu za návrh zákona C-411 a musíme urobiť viac pre ochranu kostolov v Kanade.”

Návrh zákona C-411 alebo “Zákon o zmene a doplnení Trestného zákona (podpaľačstvo — lesné požiare a miesta bohoslužieb)” bol v júni predložil poslanec CPC Marc Dalton.

Zákon, ak bude prijatý, vytvorí osobitné trestné činy za zakladanie požiarov kostolov a za zakladanie požiarov v prírode.

Podľa novej legislatívy by sa podpaľačstvo, ktoré je priamo namierené proti kostolom alebo iným bohoslužobným miestam, trestalo “odňatím slobody na dobu najviac 14 rokov a minimálnym trestom odňatia slobody na dobu 5 rokov” pri prvom trestnom čine.

“Za každý ďalší trestný čin trest odňatia slobody na doživotie a k minimálnemu trestu odňatia slobody na dobu siedmich rokov,” uvádza sa v právnom predpise.

Právny predpis tiež uvádza dôsledky za založenie lesných požiarov vo výške pokuty až do 250 000 USD a doživotného odňatia slobody.

Od jari 2021 sa 112 kostolov, väčšinou katolíckych, boli vypálené do tla, vandalizované alebo znesvätené v Kanade.

Vypaľovanie kostolov sa začalo po tom, čo mainstreamové médiá a federálna vláda vyrukovali s podnetnými a pochybnými tvrdeniami o tom, že katolícki kňazi a mníšky, ktorí viedli niektoré z už zatvorených rezidenčných škôl v Kanade, pochovávali stovky detí a nebrali na ne ohľad.

LifeSiteNews predminulý týždeň informoval, že Leah Gazanová, poslankyňa za socialistickú Novú demokratickú stranu (NDP), predložila návrh zákona, ktorého cieľom je kriminalizovať popieranie nedokázaného tvrdenia, že systém rezidenčných škôl, ktorý kedysi fungoval v Kanade, bol “genocídou.”

Ako informoval LifeSiteNews v auguste, kabinet premiéra Justina Trudeaua’uviedol, že rozšíri niekoľkomiliónový fond zameraný na zdokumentovanie doteraz nepodložených tvrdení, že stovky malých detí zomreli a boli tajne pochované v rezidenčných školách.

Kanadské’ministerstvo pre vzťahy medzi korunou a pôvodným obyvateľstvom potvrdilo, že vynaložilo milióny na hľadanie “neoznačených hrobov” v rezidenčnej škole, ale neobjavilo žiadne ľudské pozostatky.

Kanadské domorodé rezidenčné školy prevádzkovala katolícka cirkev a iné kresťanské cirkvi, ale poverila ich a zriadila federálna vláda. Boli otvorené od konca 19. storočia až do zatvorenia poslednej školy v roku 1996.

Aj keď sa niektorí katolíci skutočne dopustili vážneho zneužívania domorodých detí, nedokázaný príbeh o “masových hroboch” viedol od roku 2021 k rozšíreným protikatolíckym náladám.