Shutterstock_2497379019-810x500.jpg

Kamala Harrisová obvinená z plagiátorstva v knihe "Smart on Crime

17
Neutral

Viceprezidentka Kamala Harrisová bola obvinená z plagiátorstva pasáží svojej spoluautorskej knihy Smart on Crime z roku 2009:

Doktor Stefan Weber, rakúsky “lovec plagiátorov”, ako prvý poukázal na problémy v knihe, ktorú Harrisová napísala s “knižnou spolupracovníčkou” Joan O’C. Hamiltonom. Podľa Weberovej správy Harrisová “skopírovala do svojej knihy prakticky celý článok z Wikipédie bez uvedenia autora.” Tvrdí, že Harrisová “sfalšovala odkaz na zdroj a vymyslela si neexistujúce číslo strany.V správe sa tiež uvádza, že Harrisová prezentovala prípady, ktoré sama nestíhala, slovami “my sme stíhali.” Podľa správy Harrisová tiež urobila malé zmeny v overiteľných alebo vynechala overiteľné fakty, aby posilnila svoju argumentáciu. V jednom prípade použila materiál z inej spoluautorskej práce bez toho, aby uviedla svojho spoluautora alebo citovala článok. Celkovo Weberova’správa “poukazuje na 27 fragmentov plagiátorstva.”

Harrisová pripravila knihu počas svojej kampane na post generálnej prokurátorky Kalifornie.

Príbeh včera prevzal novinár Christopher Rufo, ktorý tvrdí, že Harrisová “doslovne prevzala jazyk z necitovanej správy AP/NBC,” “reprodukovala rozsiahle časti z publikácie John Jay College of Criminal Justice,” “ukradla dlhé pasáže priamo z Wikipédie,” “skopírovala…zo správy Úradu pre pomoc spravodlivosti,” a “prevzala propagačné formulácie zo správy Urban Institute a neuviedla svoj zdroj.”

Rufo okrem toho poznamenal, že Wikipédia, ktorá sa nepovažuje za spoľahlivú, je “zdrojom nízkej kvality.”

Podľa spravodajskej platformy Semafore Harrisova kampaň odmietla obvinenia z plagiátorstva ako prácu “pravicových agentov.”zatiaľ čo uchádzač o Harrisovu’súčasnú prácu, JD Vance, zverejnil Rufo’vove nálezy na X (predtým Twitter) s komentárom “Ahoj, ja’som JD Vance. Napísal som vlastnú knihu, na rozdiel od Kamaly Harrisovej, ktorá tú svoju skopírovala z Wikipédie.”

The New York Times sa priklonil k odmietnutiu Weberových’a Rufových’zistení a uviedol, že “pasáže, ktoré spochybnil Mr. Rufo na svojej platforme Substack, sa týkajú asi 500 slov v približne 65 000 slovách, 200-stranovej knihe.” (The Grey Lady tiež naznačil, citujúc “niektorých akademikov”—ktorých nemenuje, že Rufo’vov výskum plagiátorstva je rasistický.)

CNN však oznámila, že “zistila, že Harris a O’C. Hamilton nedokázali správne priradiť jazyk k zdrojom.”

Osobnosť X Wokal Distance, ktorý uvádza, že je spolupracovníkom Centra pre obnovu Ameriky, na X napísal, že ľudia prehliadli “obrovský príbeh”za Rufo’výskumom plagiátorstva Kamaly Harrisovej’. Ide o to, že “integrita amerických’elitných inštitúcií bola zničená podvodmi, klamstvami, nízkymi štandardmi a politickou korupciou.”

V dlhom “Twitter streame” Wokal Distance vysvetlil, prečo je príbeh o plagiátorstve Kamaly Harrisovej”najmä vzhľadom na príbeh o plagiátorstve Claudine Gayovej”taký dôležitý:

Našu spoločnosť drží pohromade množstvo vzájomne prepojených sociálnych, ekonomických, vzdelávacích a vládnych inštitúcií. Kapitálom, na ktorom tieto inštitúcie fungujú, je dôvera, kompetencie a znalosti.

Spôsob, akým si inštitúcie udržiavajú dôveru, spočíva v tom, že zabezpečujú, aby ľudia, ktorých zamestnávajú, boli kompetentní a aby znalosti/informácie, ktoré tieto inštitúcie používajú, spĺňali najvyššie normy a kritériá presnosti a pravdivosti. Keď sú tieto normy splnené, všetko je v poriadku.

Naše elitné inštitúcie sa však rovnako ako trh s nehnuteľnosťami v roku 2007 spoliehali na podvodné hypotéky, spoliehajú na nekompetentných ľudí a zlé informácie vytvorené pomocou skorumpovaných, zaujatých a politicky motivovaných teórií a myšlienok. *TO* je príbeh, ktorý ľuďom uniká.

Za posledných niekoľko rokov sa stalo niekoľko vecí, ktoré dokazujú, že vedomosti, informácie, teórie a myšlienky vychádzajúce z elitných inštitúcií sú vytvorené politicky motivovanými aktivistami, ktorí používajú podvodné teórie s nízkymi štandardmi.

Obdivuhodným príkladom je aféra so štúdiom sťažností, v rámci ktorej [James Lindsay], [Peter Boghossian] a [Helen Pluckrose] v utajení napísali niekoľko účelových a zjavne absurdných článkov a nechali ich prijať do prestížnych akademických časopisov.

Ďalší príklad pochádza od [Christophera Rufa] a [Aarona Sibaria], ktorí dokázali, že viacerí vysokopostavení ľudia v elitných inštitúciách vrátane viceprezidenta USA a bývalého prezidenta Harvardu vytvorili svoje práce pomocou plagiátorstva.

Výsledkom je, že akademické časopisy, akademické štúdie, inštitúcie elitného vzdelávania vzali do rúk hŕbu chybných, neobjektívnych, skorumpovaných a politicky motivovaných teórií, zabalili ich do jedného balíka a potom ich predali inštitúciám plným nekompetentných ľudí.

Podobne ako banky znížili svoje štandardy a naplnili cenné papiere kryté hypotékami podvodnými úvermi, naše elitné inštitúcie znížili svoje štandardy a naplnili svoje akademické časopisy a prestížne publikácie bludnými nezmyslami napísanými nekompetentnými aktivistami.

Výsledkom je, že všetkým našim dôležitým spoločenským inštitúciám (školám, nemocniciam, vládam atď.), ktoré sa spoliehajú na to, že im elitné inštitúcie poskytnú kvalitné informácie, sa podávajú politicky motivované braky napísané woke aktivistami a tvrdí sa im, že ide o skutočné poznatky.

Politickí aktivisti v oblastiach, ako je kritická teória rasy, postkoloniálna teória a rodové štúdie, vytvorili podvodné akademické časopisy s nízkymi štandardmi ako prostriedok na publikovanie tendenčných prác a štúdií. Potom o tom všetkom tvrdia, že ide o legitímne poznatky a vedeckú prácu.

V súčasnosti sa obrovské množstvo inštitúcií spolieha na časopisy, štúdie a podobne, ktoré sú plné nezmyslov. Keď si to ľudia uvedomia, dôveryhodnosť, reputácia, prestíž a financovanie elitných inštitúcií, ktoré tieto nezmysly šíria, sa vyparia. Keď sa to stane, vznikne domino efekt, ktorý spôsobí, že aj ostatné inštitúcie, ktoré sú závislé od elitných inštitúcií, budú čeliť kríze. Ak bude kríza dostatočne hlboká a odhalí sa dostatok nekompetentných, neobjektívnych a politicky skorumpovaných aktivít, nastane domino efekt naprieč inštitúciami.

Výsledkom bude kolaps najvyšších a najprestížnejších elitných inštitúcií rovnakým spôsobom, ako sme boli svedkami kolapsu gigantických, bohatých, prestížnych finančných inštitúcií (ako Bear Sterns) počas finančnej krízy v roku 2008. Začiatok tohto procesu vidíme práve teraz.

Toto je príbeh, ktorý všetkým uniká. To, čo [Rufo] robí, nie je len poukázanie na niekoľko plagiátorov; ukazuje hnilobu a korupciu našich elitných inštitúcií a poukazuje na to, že legitímnosť mnohých z týchto inštitúcií je prelud.

Harris sa už predtým dostal do podozrenia z plagiátorstva, najmä za to, že si privlastnil a prispôsobil anekdotu Martina Luthera Kinga ml, ktorý povedal, že nikdy nezabudne na “malé černošské dievčatko” vo veku asi 7 alebo 8 rokov, ktoré na otázku prísneho policajta na birminghamskom zhromaždení za občianske práva, čo chce, odpovedalo “feedom.Vo svojej verzii príbehu, ktorá je citovaná v správe Webera, Kamala tvrdí, že bola na birminghamskom zhromaždení za občianske práva ako “batoľa”, ktoré žiadalo “slobodu.”

RELATED:

Súčasný šéf Harrisovej, Joe Biden, bol pritom sám prichytený pri plagiátorstve v roku 1987 počas predvolebnej kampane na prezidentského kandidáta demokratov. Biden si bez uvedenia autora prisvojil pasáž zo známeho prejavu vtedajšieho lídra britskej Labour Party Neila Kinnocka a kontroverzia bola taká, že Biden z boja odstúpil.

LifeSiteNews oslovil Joan O’C. Hamiltonovú, ghostwriterku, ktorá “spolu s Harrisom napísala” Smart on Crime, ale zatiaľ nedostala odpoveď.