Pavel-Durov-810x500.jpg

Generálny riaditeľ spoločnosti Telegram Pavel Durov ponúka bezplatné umelé oplodnenie ženám, ktoré chcú mať deti z jeho spermií

23
Kultúra smrti

Generálny riaditeľ gigantu v oblasti sociálnych médií Telegram, ktorý sa už stal otcom viac ako 100 detí v 12 krajinách prostredníctvom darcovstva spermií, teraz ponúka bezplatné oplodnenie in vitro (IVF) ženám, ktoré súhlasia s použitím jeho spermií na splodenie detí.

Štyridsaťročný Pavel Durov, ktorý je označovaný za ruského Marka Zuckerberga, má údajne hodnotu presahujúcu 15 miliárd dolárov.

Moskovská klinika na liečbu neplodnosti, prostredníctvom ktorej Durov svoju ponuku predložil, AltraVita, na svojej webovej stránke oznámila: “Na našej klinike môžete bezplatne podstúpiť IVF s použitím spermií Pavla Durova”- jedného z najznámejších a najúspešnejších podnikateľov súčasnosti. Táto príležitosť je jediná svojho druhu a počet miest je obmedzený.”

“Pavel Durov je ochotný financovať všetky protokoly IVF, pri ktorých sa použijú jeho spermie,” pokračuje oznámenie spoločnosti AltraVita. “Je to veľmi štedrý príspevok spoločnosti od človeka, ktorý chce pomôcť tým, ktorí snívajú o tom, že sa stanú rodičmi.”

Ženy, ktoré majú záujem o splodenie detí s Durovými spermiami, upozorňujeme, že na to, aby sa kvalifikovali, budú musieť “podstúpiť dôkladné lekárske vyšetrenie”, aby sa zistilo, či majú na tento protokol nárok.

Túto možnosť budú môcť “využiť len ženy mladšie ako 37 rokov, ktorých zdravotný stav bude klinikou posúdený ako uspokojivý.“

Žurnalista Nikita Mogutin, ktorý podľa britských’novín Mirror, ako prvý informoval o tom, že klinika propaguje Durovu’ponuku, povedal: “Je’desivé predstaviť si, aké objemy materiálu daroval. Práve v lete prezradil, že je biologickým otcom približne 100 detí z IVF – svoju novú ponuku zverejnil v čase, keď minulý mesiac dovŕšil 40 rokov.”

Durov údajne povedal, že dúfa, že “pomôže destigmatizovať celý pojem darcovstva spermií a motivovať viac zdravých mužov, aby to robili, aby rodiny, ktoré sa snažia mať deti, mohli využívať viac možností. Vzoprieť sa konvenciám — redefinovať normu!”

Vzdor Durovovmu’nadšeniu pre darcovstvo spermií a vajíčok a pre umelé oplodnenie je každý krok spojený s utrpením pre deti.

“Deti počaté prostredníctvom darcovstva spermií a/alebo vajíčok často zdieľajú, že ich rodičia zastávajú názor, že na biológii nezáleží”na čom v očiach dospelých najviac záleží, je to, ako veľmi boli deti chcené, a rodič je osoba, ktorá ich vychováva,” konštatujú Katy Faust a Stacy Manning vo svojej prelomovej knihe Them Before Us: Why we need a global children’rights movement.

Faustová a Manningová ponúkajú jedno z mnohých krátkych svedectiev detí počatých darcami, ktoré sú už dospelé:

Mama mi povedala, keď som bol dieťa. Všetko o tom, ako zúfalo túžila po dieťati a ako veľmi ma chcela a bol som výnimočný. Už to tak necítim. Teraz’som v strednom veku a prešla som si fázou klamania samej seba, že na tom nezáleží. Ale záleží. Ak mám byť úprimný, vždy to tak bolo. Cítil som sa odlúčený, odkedy si pamätám. Ako falošný.

“Ak by chcenie bolo adekvátnou náhradou za biológiu, deti počaté prostredníctvom darcovstva gamét by sa mali mať rovnako dobre ako deti vychovávané oboma biologickými rodičmi, ale nemajú, ” hovoria Faust a Manning. V štúdii s názvom “Môj otecko’sa volá Darca” sa zistilo, že mladí dospelí, ktorí boli počatí prostredníctvom darcovstva spermií, majú väčšiu pravdepodobnosť:

“‘Darovanie’ toľkých spermií ako Durov vyvoláva obavy z budúcich prípadov incestu, keď súrodenci, ktorí o sebe navzájom nevedia, vstupujú do rovnakých sociálnych kruhov a vytvárajú intímne vzťahy,” Nancy Flandersová písala pre LiveAction. Ona pokračuje:

“Vidíme mužov, ktorí darujú stovky a tisíce krát. Robia to’v malých oblastiach. Robia to’v rámci rovnakého druhu rokov,” povedala Louise McLoughlinová, ktorá sa vo veku 13 rokov dozvedela, že bola počatá s použitím darcu spermií. “Takže končíte s deťmi, ktoré vyrastajú, keď sa navzájom poznajú alebo sa stretávajú v neskoršej dospelosti, čo je jednoducho neuveriteľne, neuveriteľne nebezpečné.”

To všetko sú príklady toho, aký nekontrolovaný je priemysel plodnosti. “Komplexnejšie regulujeme benzín, komplexnejšie regulujeme jazdu autom. A napriek tomu tu v skutočnosti’vytvárame životy,” povedal profesor práva z Indiany Jody Madeira, ktorý sa zasadzuje o zvýšenie obvinení a trestov v prípadoch podvodov s plodnosťou.

“Naša kultúrna orientácia jednoducho uprednostňuje trh a priemysel a želania rodičov.”

Durov má údajne aj päť detí s dvoma bývalými priateľkami.