shutterstock_1504894490-e1708106323286-810x500.jpg

Kanadská agentúra pre verejné zdravie stále pracuje na prijatí zmluvy WHO o pandémii: správa

11
Kultúra smrti

Kanadská agentúra pre verejné zdravie (PHAC) údajne stále pracuje na posledných detailoch implementácie pandemickej zmluvy Svetovej zdravotníckej organizácie, a to napriek významným varovaniam odborníkov, že by to narušilo národnú suverenitu.  

Podľa informácií, ktoré 15. novembra zverejnil The Counter Signal, PHAC pod vedením premiéra Justina Trudeaua’stále rokuje o konečných detailoch globálnej pandemickej zmluvy WHO’s oficiálnym názvom &ldquoDohoda o prevencii, pripravenosti a reakcii na pandémie,” ktorá, ako varujú kritici, by tejto globalisticky zmýšľajúcej organizácii poskytla väčšie právomoci nad Kanadou v prípade ďalšej “pandémie” alebo iných tzv. mimoriadnych udalostí. 

“Dohoda o pandémiách je stále vo vývoji,” uviedla agentúra v odpovedi na otázku z poradovníka, ktorú predložila konzervatívna poslankyňa Leslyn Lewisová a ktorú získal The Counter Signal.   

FAC údajne tiež prezradila, že v snahe implementovať dohodu zvažuje zmenu kanadských zákonov.   

“Ako budú rokovania postupovať, kanadská vláda bude naďalej starostlivo zvažovať jej potenciálny vplyv na naše existujúce vnútroštátne zákony, politiky a postupy a či je potrebné vykonať zmeny na vnútroštátnej úrovni, aby sme implementovali naše medzinárodné záväzky,” napísala agentúra.

Kým WHO tvrdí, že dohoda nenaruší národnú suverenitu, v januári Lewisová upozornil že zmeny a doplnenia Medzinárodných zdravotných predpisov (IHR) obsiahnuté v návrhu ohrozia autonómiu Kanady’tým, že medzinárodnej organizácii poskytnú v prípade “núdzového stavu väčšie právomoci nad Kanaďanmi.”    

“Kanada súhlasila so zmenami a doplneniami Medzinárodných zdravotných predpisov WHO’(IHR), ktoré obmedzujú Kanadu’čas na reakciu na ďalšie zmeny a doplnenia, a to napriek tomu, že tisíce Kanaďanov podpísali petíciu, v ktorej vyjadrili svoje obavy,” uviedol vtedy Lewis s odkazom na peticiu, ktorú podporila žiadajúcu, aby liberálna vláda “urýchlene” vystúpila z OSN a jej podskupiny WHO kvôli týmto obavám. 

Petícia varovala, že “tajne prerokované” zmeny a doplnenia by mohli “zaviesť neprijateľný, rušivý všeobecný dohľad, čím by sa porušili práva a slobody zaručené v kanadskej listine práv a Charte práv a slobôd.”       

Zmena, že Kanada stále rokuje o podmienkach zmluvy, prichádza takmer päť mesiacov po tom, čo sa krajinám nepodarilo dospieť k dohode.

V marci WHO nechala vydala “naliehavú” výzvu pre krajiny celého sveta, aby do mája podpísali dohodu o ich suverenite. S príchodom mája sa však krajiny stále nedokázali dohodnúť na podmienkach, pričom mnohé odmietli dohodu podpísať. 

V dôsledku toho nebola zmluva nikdy ratifikovaná, čo sa vlažne oslavovalo, keďže kritici sa naďalej obávali, že WHO a ďalšie krajiny budú pokračovať v presadzovaní tejto iniciatívy. 

Napokon, hoci zmluva nikdy nedostala zelenú, Trudeauova vláda pokračovala a oznámilanovú agentúru, ktorá bude regulovať činnosť Kanaďanov v prípade “budúcich pandémií” a “mimoriadnych zdravotných situácií.” 

Táto správa vyvolala na internete pobúrenie a znepokojenie vzhľadom na to, že Trudeauova vláda tvrdo reagovala na tzv. pandémiu COVID-19, ktorá zahŕňala dlhodobé uzávery, cestovné obmedzenia a povinné očkovanie.