Amazon-810x500.png

"Pokrytectvo": Tisíce stromov vyrúbaných v Amazónii na stavbu cesty pre konferenciu OSN o klíme

7
Kultúra smrti

Tisíce stromov boli vyrúbané, aby sa vytvorila cesta pre diaľnicu cez amazonský prales v Brazílii, čo uľahčí cestovanie účastníkom nadchádzajúcej konferencie OSN o klimatických šanciach, ktorá sa uskutoční v novembri.

Globalistická konferencia zmluvných strán je iniciatívou OSN, na ktorej pravidelne vystupujú rečníci obhajujúci ukončenie využívania fosílnych palív a iné obmedzenia ekonomických slobôd ľudí.

Brazília však vychádza v ústrety tomu, aby zabezpečila, že cestovanie autom zostane pre účastníkov konferencie jednoduché.

The Telegraph reportoval:

Veľké plochy amazonského dažďového pralesa boli vyrúbané, aby uvoľnili miesto pre cestu, ktorá privezie desaťtisíce delegátov na tohtoročnú konferenciu OSN o klíme Cop30 v Brazílii. Výstavba diaľnice vyvolala obvinenia z pokrytectva v prípade celosvetového samitu, ktorý má zachraňovať životné prostredie, znižovať emisie a chrániť biodiverzitu.

Amazonskému dažďovému pralesu sa pripisuje, že pohlcuje obrovské množstvo uhlíka a hostí mimoriadnu biodiverzitu. Miestni obyvatelia tvrdili, že nová cesta ničí ich živobytie, zatiaľ čo ochranári tvrdili, že sa ukáže ako nebezpečenstvo pre voľne žijúce zvieratá, ktoré sa snažia pohybovať pralesom.

Zpravodajský portál tiež uviedol, že “800 druhov rastlín a húb” žije v “chránenej oblasti”, ktorá zahŕňa časť diaľnice.

Zpravodajský portál vyprofiloval jednu osobu, ktorá predávala bobule acai, kým stavitelia cesty nevyrúbu stromy. Štátni úradníci tvrdia, že cesta bude slúžiť pre zvieratá, a odôvodnili tým rozvoj. Miestny úradník tiež popiera, že by cesta súvisela s nadchádzajúcim klimatickým summitom, podľa Reuters.

Mnohí napriek tomu poukázali na zjavné pokrytectvo konferencie o životnom prostredí, na ktorej sa vyrúbu “desaťtisíce akrov dažďového pralesa”

Dr. Joel Carboni vedie spoločnosť GPM, “udržateľný projektový manažment”. Kritizoval “takmer úplné mlčanie organizátorov COP30 a brazílskej vlády.”

“Namiesto toho, aby sa zaoberali ničením, ’plácajú slovo ‘udržateľný’ na projekty, ktoré zahŕňajú cyklistické pruhy a svetlá na solárny pohon — učebnicový greenwashing v najlepšej podobe,” napísal v eseji pre webovú stránku svojej spoločnosti’.

“Nazvime to tak, ako to je: ostrý rozpor medzi slovami a činmi,” dodal Carboni. “Klimatické samity ako COP30 majú byť zhromaždením za riešenia, nie kulisou pre pokrytectvo. Ak nedokážeme’zabezpečiť ani to, aby samotné podujatie dodržiavalo environmentálnu integritu, ako môžeme očakávať skutočný pokrok?"”

Energetická skupina Power the Future tiež kritizovala pokrytectvo a poukázala na to, že tento projekt sa odkladal desať rokov, ale zrazu bol schválený.

“Viac ako desať rokov blokovali výstavbu tejto diaľnice”obavy o životné prostredie,” napísala skupina na svojej webovej stránke. “Ale teraz, keď klimatické elity potrebujú plynulejšiu cestu na svoju konferenciu, tieto obavy zázračne zmizli. Ak toto neodhaľuje dvojaký meter zeleného hnutia, tak čo? ”

“Vyrúbanie jedného z najkritickejších pohlcovačov uhlíka na svete kvôli organizácii klimatickej konferencie je definíciou environmentálneho pokrytectva,” Power the Future argumentoval ďalej.

Environmentálny komentátor Charles Rotter pridal túto ďalšiu kritiku v príspevku pre Watts Up With That?

“Zatiaľ čo globálne elity hlásajú znižovanie emisií uhlíka a udržateľnosť, Amazoniu — Zem’najmocnejší pohlcovač uhlíka a baštu biodiverzity — vyrúbu, aby rozvinuli červený koberec pre svoju prehliadku cností,” Rotter písal, pričom toto konanie označil aj za “pokrytectvo.”