Shutterstock_1447520042-810x500.jpg

Poilievre označuje drogovú politiku liberálov "bezpečných dodávok" za "smrteľnú katastrofu

14
Kultúra smrti
  • Politika dekriminalizácie drog v Kanade spôsobila tragické úmrtia tisícov ľudí.
  • Radikálne experimenty s drogami v Britskej Kolumbii sa ukázali ako katastrofálne.
  • Vláda by mala zakázať drogy a investovať do liečby a zotavenia.
  • Verejnosť si zaslúži bezpečnejšie prostredie bez drog a ich následkov.

Líder Konzervatívnej strany Kanady (CPC) Pierre Poilievre roztrúsil neúspešné výsledky liberálnej vlády v oblasti takzvanej politiky dekriminalizácie drog a označil ju za chladnokrvnú katastrofu, v dôsledku ktorej zomreli tisíce ľudí na predávkovanie.

“Povedal som, že táto politika dekriminalizácie a rozdávania drog na našich uliciach je katastrofou,” povedal Poilievre nedávno novinárom počas predvolebnej kampane.

“Liberáli na mňa za to nemilosrdne útočili, že je to chladnokrvné a podlé. No to, čo bolo bezcitné a podlé, bolo, že som tých ľudí nechal v stanových mestečkách zomierať na predávkovanie drogami.

Vláda liberálov’v rámci “bezpečnej ponuky” drogovej politiky vynaložila milióny dolárov v provincii Britská Kolumbia, kde boli tvrdé drogy skúšobne dekriminalizované, ako aj v iných provinciách na podporu distribúcie drog zadarmo.

Poilievre obnažil fakty o uvoľnenej drogovej politike zavedenej za bývalého premiéra Justina Trudeaua a povedal, že “radikálna drogová politika liberálov bola smrteľnou katastrofou.”

“Britská Kolumbia je možno najhorším miestom na Zemi z hľadiska predávkovania drogami v dôsledku týchto veľmi radikálnych experimentov,” povedal.

Kanaďania pôjdu 28. apríla k volebným urnám po tom, čo premiér Mark Carney vyvolal nedávne voľby. CPC vyzvala niektorých volebných kandidátov Liberálnej strany, ktorí podľa nich chcú presadzovať “radikálnu drogovú agendu.”

Poilievre uviedol, že to, čo treba urobiť, je “zakázať drogy, prestať rozdávať opiáty financované z daní, zatvoriť miesta spotreby drog a dať prostriedky na liečbu a zotavenie, aby sa naši blízki vrátili domov bez drog.”

Povedal, že to, čo je potrebné, je “detoxikácia, poradenstvo, skupinová terapia.”

“Môj odkaz pre každého, kto bojuje so závislosťou: vydržte, majte nádej. Pomoc je na ceste,” dodal.

Nedávno LifeSiteNews informoval, že vláda Britskej Kolumbie sa rozhodla zastaviť takzvaný “program bezpečných dodávok” liekov zdarma vo svetle správy, ktorá odhalila, že mnohé z tvrdých drog distribuovaných prostredníctvom lekární sa ďalej predávali na čiernom trhu.

Záznamy ukazujú, že liberálna vláda vynaložila v rokoch 2017 až 2022 na svoju kanadskú stratégiu pre drogy a látky približne 820 miliónov dolárov. Dokonca aj samotné kanadské ministerstvo zdravotníctva však v správe z roku 2023 priznalo, že liberálny’drogový program mal len “minimálne” výsledky.

V minulom roku bola liberálna vláda nútená ukončiť trojročný experiment s dekriminalizáciou drog v Britskej Kolumbii, ktorý umožňoval ľuďom mať pri sebe malé množstvo kokaínu a iných tvrdých drog bez poplatkov. Počas experimentu však stúpli sťažnosti verejnosti na spoločenský neporiadok.

Oficiálne údaje ukazujú, že počas dekriminalizačného pokusu stúpol počet predávkovaní, pričom za 15 mesiacov zomrelo 3 313 ľudí v porovnaní s 2 843 ľuďmi za rovnaké obdobie pred dočasnou legalizáciou drog.

Trudeauove’voľné drogové iniciatívy boli v Britskej Kolumbii považované za takú katastrofu, že premiér David Eby’vláda požiadala Trudeaua o opätovnú kriminalizáciu užívania drog na verejných priestranstvách, pričom tejto žiadosti bolo vyhovené.

Účinky dekriminalizácie tvrdých drog v rôznych častiach Kanady boli odhalené niektorými médiami. Dva dokumentárne filmy, Aaron Gunn’s Kanada umiera a U.K. Telegraph novinára Stevena Edgintona minidokumentárny film Kanada s Woke Nightmare: A Warning to the West podrobne popisujú pochmúrnu realitu drogovej krízy, najmä v Britskej Kolumbii.