GettyImages-2206579770-e1744022768635-810x500.jpg

Premiér Mark Carney prijal sväté prijímanie po tom, ako kňaz odsúdil potrat ako vraždu

18
Kultúra smrti
  • Prijímanie svätého prijímania v stave smrteľného hriechu je vážny duchovný problém.
  • Podpora potratov je v rozpore s katolíckou vierou a morálkou.
  • Viera a politika by mali byť v súlade s Božími zákonmi.
  • Každý katolík by mal pred prijatím Eucharistie vyhľadať spoveď.

Pro-potratového premiéra Marka Carneyho možno vidieť na videu, ako prijíma sväté prijímanie na omši, počas ktorej kňaz právom odsúdil túto prax ako “vraždu” a varoval pred smrteľným hriechom.

V živom prenose zo 6. apríla z kostola sv. Monica’s Parish v Ottawe je vidieť Carneyho, ktorý sa označuje za katolíka napriek tomu, že “bezvýhradne” podporuje potraty, ako prijíma sväté prijímanie na omši, počas ktorej kňaz vo svojej kázni označil potraty za “vraždu”; pripomenul prítomným, že napomáhanie alebo podporovanie potratov je smrteľným hriechom, a vyzval farníkov, aby si uvedomili, že nikdy nie je “dôvod prijímať sväté prijímanie”, ak “sme niekedy upadli do smrteľného hriechu”, kým nedostaneme rozhrešenie od hriechu pri spovedi.

“Potrat, to”je vražda,” povedal zhromaždeniu počas svojej kázne páter Michael El-Nacef, hosťujúci kňaz vo farnosti.

Veď El-Nacef vo svojej kázni opísal, ako smrteľné hriechy odrezávajú človeka od prijatia Božej”milosti. Potom opísal hriechy, ktoré sa často prehliadajú, ale predstavujú smrteľný hriech.

“Ak niekoho vediete k tomu, aby to urobil [potrat svojho dieťaťa], povzbudzujete ho, ‘ach, áno, nebojte sa, viete, že to’nie je pre vás správny čas, choďte na potrat.’To’je tiež vražda,” vyhlásil.

El-Nacef odsúdil aj eutanáziu, keď povedal: “Nazývame to lekárskou pomocou, nie je to’a nie je to’milosrdné. Je to vražda. Zabíjame človeka, pretože chceme nemocničné lôžko. Chceme tie peniaze.

“Možno ich to utrpenie očisťovalo, aby skutočne mohli ísť do neba, tam’nikdy nie je čas, aby bol niekto zbytočný,” vysvetlil.

“Je’veľkou urážkou Boha, keď povieme, že život tohto človeka’je práve teraz zbytočný: ‘Aká’je kvalita vášho života? Je’príliš nízka, nestojí za to žiť, Ježiš prišiel, aby zachránil,"” pokračoval El-Nacef a poukázal na chybnosť takéhoto myslenia.

El-Nacef zakončil svoju kázeň tým, že zhromaždeným povedal, aby neprijímali sväté prijímanie, ak sú v stave smrteľného hriechu.

“Ak sme’niekedy upadli do smrteľného hriechu, nikdy’nie je dôvod prijímať sväté prijímanie,” vyhlásil. “Vždy, vždy, vždy musíme ísť najprv na spoveď.”

Na živom prenose omše je vidieť, ako Carney vstupuje do kostola približne v čase 5:00 minúty, po tom, čo sa začala omša a číta sa čítanie.

Potom je vidieť, ako pristupuje k oltáru, prijíma sväté prijímanie a robí znamenie kríža. Zaujímavé je, že v tomto momente sa Carney rozhodol nevrátiť do svojej lavice a opustil kostol.

Podľa aktuálneho Kódexu kánonického práva Vatikánu’sa “k svätému prijímaniu nemajú pripustiť tí, ktorí boli exkomunikovaní alebo interdiktovaní po uložení alebo vyhlásení trestu, a iní, ktorí tvrdohlavo zotrvávajú v zjavnom ťažkom hriechu.”

Posledná kategória, “iní tvrdohlavo zotrvávajúci v zjavnom ťažkom hriechu”, sa vzťahuje na tých, ktorí verejne a dôsledne zotrvávajú v stave ťažkého hriechu, ako sú napríklad nezosobášené páry žijúce spolu, homosexuálne “páry” a politici podporujúci potraty.

Počas svojho krátkeho pôsobenia v kanadskej politike sa Carney postaral o to, aby si voliči boli vedomí jeho propotratovej platformy.

Koncom minulého mesiaca sa reportér pýtal Carneyho: “Premiér Carney, ste praktizujúci katolík. Predtým, ako ste dnes ráno navštívili generálneho guvernéra, ste sa zúčastnili na bohoslužbe. Podporujete jednoznačne právo ženy’na voľbu a ako vaša viera ovplyvní vaše politické úvahy v prípade, že vyhráte tieto voľby?" ”

Carney ešte predtým, ako reportér dokončil otázku, odpovedal: “absolútne”

“Ďakujem za otázku,”dodal. “Neupozorňoval by som’na to, že som chodil do kostola, ale ďakujem, že ste si to všimli. Absolútne bezvýhradne podporujem právo ženy na voľbu a budem ho brániť tak, ako ho bránila Liberálna strana: hrdo a dôsledne.”