shutterstock_2465427875-e1744112566818-810x500.jpg

Kanadský študent, ktorému bola zamietnutá náboženská výnimka pre COVID injekcie, sa obrátil na súd

18
Kultúra smrti
  • Študent Anisimov čelí diskriminácii za odmietnutie očkovania z náboženských dôvodov.
  • Univerzita porušila jeho právo na náboženskú slobodu a diskrimináciu.
  • Očkovanie COVID je spojené s morálnymi obavami a vedľajšími účinkami.
  • Katolíci sa postavili proti vakcínam kvôli ich spojeniu s potratmi.

Student ontarijskej univerzity, ktorého vyhodili zo školy po tom, ako bola zamietnutá jeho žiadosť o výnimku z očkovania vakcínou COVID z náboženských dôvodov, sa obrátil na súd s tvrdením, že boli porušené jeho občianske práva.

Centrum pre ústavné slobody (Justice Centre for Constitutional Freedoms - JCCF) pomáha Philipovi Anisimovovi bojovať proti Ontarijskej technickej univerzite, ktorá tento týždeň musí na súde obhájiť svoje rozhodnutie vyradiť študenta z evidencie za to, že sa rozhodol nepodstúpiť experimentálne očkovanie vakcínou COVID s prímesou potratov z náboženských dôvodov.

Podľa tlačovej správy JCCF včera, 15. apríla, a dnes, 16. apríla, bude Anisimovov’právny tím na ontarijskom súde predkladať argumenty, že univerzita “porušila jeho právo nebyť diskriminovaný na základe náboženstva.”

“Univerzita sa snažila charakterizovať pána Anisimova ako "nevinného", pretože sa snažil byť diskriminovaný na základe náboženstva. Anisimova’vieru ako osobnú preferenciu tvrdením, že očkovanie nie je skutočne v rozpore s jeho vierou,” poznamenal ústavný právnik Hatim Kheir.

“Rozhodovacie orgány sa nesmú zapájať do špekulácií a teologických debát o tom, ktorá dogma je správna. Pokiaľ má viera náboženskú povahu a je úprimne zastávaná, treba jej vyhovieť,” vysvetlil Kheir a načrtol, ako sa musí podľa zákona vykladať Kódex ľudských práv  provincie.

Anisimov’prípad siaha až do 30. augusta 2021, keď provincia Ontario pod vedením svojho hlavného lekára Dr. Kierana Moora nariadila, aby všetci študenti v provincii predložili doklad o očkovaní, pokiaľ nemajú výnimku alebo nesúhlasia s účasťou na vzdelávacom stretnutí o očkovaní COVID chváliacom sa očkovaním.

Tretia možnosť však na Ontárijskej technickej univerzite nebola k dispozícii, pretože vládny mandát umožňoval školám, aby si vybrali, či takýto program študentom ponúknu alebo nie.

V dôsledku toho bol Anisimov, ktorý požiadal o ubytovanie z náboženských dôvodov, ale bol odmietnutý, odhlásený zo všetkých svojich kurzov.

Na dokončenie štúdia bol potom nútený stráviť celý rok navyše. Podľa jeho právnikov rozhodnutie Ontario Tech University’neschváliť jeho žiadosť o výnimku z COVID jab “nielenže narušilo jeho kariérne plány, ale porušilo aj jeho právo nebyť diskriminovaný na základe náboženstva, ktoré je chránené Ontárijským kódexom ľudských práv.”

Podľa Kheira, “študenti by si nemali vyberať medzi tým, či zostanú verní svojmu náboženskému presvedčeniu a tým, či im bude umožnené dokončiť vzdelanie.”

“Pán Anisimov má úprimnú náboženskú výhradu voči vakcínam COVID a mohlo mu byť bez problémov vyhovené,” dodal.

Povinnosť očkovania COVID, ako aj výluky, ktoré prišli od provinčných vlád s podporou federálnej vlády, rozdelili kanadskú spoločnosť. Očkovanie mRNA bolo spájané s množstvom negatívnych a často závažných vedľajších účinkov u detí.

Okrem zdravotných obáv sa mnohí Kanaďania, najmä katolíci, postavili proti vakcínam z morálnych dôvodov kvôli ich viazanosti na fetálne bunkové línie získané z tkaniva potratených detí.