Shutterstock_2292441999-810x500.jpg

Vírusové videá z kongresu NDP ukazujú, že strana klesla na nové dno

14
Kultúra smrti
  • NDP čelí historickému úpadku a vnútorným konfliktom, čo je pozitívne pre tradičné hodnoty.
  • Verejné vystúpenia o „rovnosti“ odhaľujú absurdnosť progresívneho aktivizmu a jeho neudržateľnosť.
  • Nový líder NDP je z privilegovaného prostredia, čo podkopáva ich vlastné ideály rovnosti.
  • Fanatizmus progresívnych ideológov môže ohroziť slobodu a tradičné hodnoty v spoločnosti.

Zjazd Novej demokratickej strany (NDP), ktorý sa konal 27. – 29. marca vo Winnipegu, prišiel v čase historického úpadku tejto kedysi hrdého vlajkonosiča kanadského progresivizmu – v Dolnej snemovni mala len šesť poslancov, obrovský dlh vo výške 13 miliónov dolárov a vo volebných prieskumoch dosahovala absolútne dno. Členovia dúfali, že zvolia nového predsedu a zároveň upriamia pozornosť celej krajiny na svoju stranu. A to sa im naozaj podarilo.

Jedno video za druhým z kongresu NDP sa stalo virálnym nielen v Kanade, ale aj na medzinárodnej úrovni, keď členovia prichádzali k mikrofónom, aby prehovorili, a mávali oficiálnymi „kartami rovnosti“, ktoré označovali ich status ako členov „skupín usilujúcich sa o rovnosť“,x201D;, čo sú podľa strany “členovia rôznych rás”, domorodí členovia, členovia “komunity 2SLGBTQ+”, ľudia so zdravotným postihnutím a ženy/”muži, ktorí nie sú cis”.

Každý člen, ktorý spĺňal jednu z týchto kategórií, dostal pri registrácii farebnú kartu, ktorá mu umožňovala mať prednosť pri mikrofónoch počas debát. Niektorí členovia mali samozrejme prekrývajúce sa identity, a tak mali viac ako jednu kartu, čo viedlo k hádkam a výčitkám v štýle „Olympijských hier útlaku“ zo SNL.

Zjazd viedla Adrienne Smith, aktivistka a právnička z Vancouveru, ktorá sa identifikuje ako „nebinárna“, a v jednom momente pokarhala rečníka nosiaceho keffiyeh, ktorý sa na ňu obrátil ako na „madam“ za „nesprávne určenie rodu“:

„Ešte raz by som chcela požiadať delegátov, aby ma neoslovovali madam predsedníčka. Som nebinárna osoba, moje zámená sú they/them a ‚predsedníčka‘ mi stačí,“ povedala Smith kyslo, na čo publikum okamžite zareagovalo potleskom. To by sa mohlo zdať vtipné, kým si nespomeniete, že Smith úspešne vybojoval odškodné vo výške 30 000 dolárov na tribunále pre ľudské práva v Britskej Kolumbii pre zamestnanca reštaurácie, ktorý bol prepustený po tom, čo trval na používaní zámen „oni/im“.

V skutočnosti, potom, čo sa videá so Smithom na zjazde NDP stali virálnymi, Billboard Chris zverejnil video aktivistov, ktorí tvrdili, že „transfóbia je vzor negatívneho správania voči trans ľuďom, ktorý začína nesprávnym oslovovaním a môže skončiť násilím a vraždou“:


Konvent sa v priebehu času stal čoraz viac fraškou. Tu je napríklad delegátka NDP, ktorá sa sťažuje, že „cis žena“ vystúpila pred ním, hoci podľa jeho „karty rovnosti“ mal mať prednosť on – naozaj to treba vidieť, aby sa tomu dalo uveriť:


Ale je tu ešte niečo viac:


A to ani nehovoriac o kandidátovi na predsedu Robovi Ashtonovi , ktorý kričal „zjedzte tých prekliatych bohatých!&#“ a pol tucta ďalších naozaj divokých prejavov. Zjazd NDP pripomínal študentskú úniu krajnej ľavice na jednom z najhorších kanadských kampusov, ktorá sa prezentuje ako seriózna politická strana.

Je smiešne, že po všetkom tom mávaní kartami rovnosti, používaní zámen, „osobných výhrad“, socializmu a intersekcionálnych prejavov si NDP stále zvolila za svojho lídra toho najprivilegovanejšieho člena establishmentu, akého mohla strana získať: Aviho Lewisa, člena prominentnej kanadskej politickej rodiny, ktorého dedko David Lewis bol predsedom federálnej NDP v rokoch 1971 až 1975 a ktorého otec Stephen bol predsedom NDP v Ontáriu v rokoch 1970 až 1978 a následne kanadským veľvyslancom pri Organizácii Spojených národov v rokoch 1984 až 1988.

Pri sledovaní videoklipov z kongresu som však zistil, že mi to všetko pripadá zábavné, kým si neuvedomíte, že ide o ľudí, ktorí sa berú tak vážne, že sú ochotní uväzniť svojich oponentov za prejavy a robiť hrozné veci, pričom sú absolútne presvedčení, že majú pravdu. Tento druh fanatizmu je zábavný len dovtedy, kým ľudia, ktorí ho vyznávajú, nie sú pri moci – vtedy sú to práve oni, ktorí s radosťou posielajú ľudí do prevýchovných táborov.

Zatiaľ je NDP stále okrajovou stranou a videá z ich zjazdu vyvolali u miliónov ľudí jeden či dva úsmevy. Pri takých zlých výsledkoch prieskumov ich nedokáže urobiť volebne životaschopnými ani tretia generácia „NDP kráľovskej rodiny“. V Kanade je však veľa ľudí na mocenských a vplyvných pozíciách, ktorí uvažujú rovnako ako ľudia v tých videách – v školských radách, univerzitných správach, tribunáloch pre ľudské práva a áno, aj v liberálnej vláde a určite v Senáte. To presne vysvetľuje, prečo sa Kanada stala experimentom v oblasti „wokeness“ – a to nie je žiadna sranda.