Minulotýždňový protest v Bratislave bol oproti predošlým skutočný prepadák. Počet účastníkov prudko klesol, neprišli ani „chuligáni“ a Fedor Gál odmietol vystúpiť s prejavom. Samotní organizátori sa tiež pekne vyfarbili, najmä keď očiernili košický protest a dištancovali sa od jeho organizátora Maroša Ambróza. Na začiatok si ešte raz zhrňme, kto všetko organizoval alebo vystúpil na poslednej akcii v Bratislave.
Oficiálny „štrajkový výbor“ na Slovensku alias „Privatizačná skupina © Gorila“
Ľubica Lehotská – známa veštica a kartárka Somezeda, ktorá dlhé roky propaguje svoje archetypologické schopnosti v rôznych reklamách a inzerátoch, má živnosť a rôzne kurzy zaoberajúce sa napr. aj výkladom tarotových kariet a pod.
Lucia Gallová – v Brne na VŠ nedoštudovala odbor chémia, začala podnikať s kozmetikou, dnes má reklamnú a marketingovú agentúru. Vlani v apríli založila internetovú televíziu, ktorá sa venuje meditácii a spiritualizmu.
Alena Krempaská – činná vo viacerých o. z., aktuálne najmä v protislovenskom o. z. Ľudia proti rasizmu a Inštitút Ľudských Práv…
Zuzana Wienk – feministka, pracovala pre Domino Fórum, v súčasnosti pre Alianciu Fair-Play. V roku 2010 ju časopis Plus 7 dní zaradil medzi desať najvplyvnejších žien na Slovensku.
Účastníci, ktorí dostali od „privatizačnej skupiny © Gorila“ priestor vystúpiť na protestoch:
Peter Weisenbacher – spoluzakladateľ Sorošom plateného Dúhového Pride-u a podporovateľ mnohých akcií za „ľudské práva“.
Robert Mihály – bojovník proti soche Svätopluka a za legalizáciu marihuany, bojovník proti vlasteneckému zákonu, prepojený na Dostála a OKS. Podľa už zaniknutého Prop.sk ho platil Soroš.
Lucia Piussi – pracuje v kníhkupectve Artfórum, prepojenom na DELET.SK, účinkovala na Pohode a na otázku Hríba, čo jej hovorí pojem slovenský národ odpovedala „vôbec nič“.
Fedor Gál – časopis .týždeň. Nakoniec s prejavom nevystúpil, pretože sa bál prítomnosti extrémistov.