Počas demografického kolapsu, Japonsko povoľuje postkoitálnu antikoncepciu

7,228
Kultúra smrti

TOKYO, Pondelok 7. Marca, 2011 (LifeSiteNews.com) - V tomto čase, keď Japonsko trpí dramatickým demografickým kolapsom, Ministersto zdravotníctva povolilo predaj abortívnej "núdzovej antikoncepcie" značky NorLevo.

Tlačová správa Japonského výrobcu týchto liekov, Sosei s r.o., uvádza, že Japonské ministerstvo zdravotníctva, práce a sociálneho zabezpečenia povolila tejto biofarmaceutickej spoločnosti predaj núdzovej antikoncepcie 23. februára. Tieto antikoncepčné tabletky sa tak stali prvou postkoitálnou antikoncepciou dostupnou na Japonskom trhu.

Firma Sosei získala exluzívne dodávacie práva na tento produkt v Japonsku a v Austrálii od Laboratoire HRA Pharma v apríli 2001. NorLevo bol prvýkrát uvedený na trh v Európe v 1999 a je momentálne povolený v okolo päťdesiatich krajinách.

Tabletky budú v Japonsku uvedené na trh frimou ASKA Pharmaceutical, s očakávaným začiatkom uvedenia produktu v polovici mája 2011.

Výrobca a distribútor lieku - Európska farmaceutická spoločnosť HRA Pharma na svojej stránke uvádza, že aktívna látka lieku, levonorgestrel, používa "rozličné mechanizmy...ako zmenožnenie ovulácie, alebo zmenu v maternicovej výstelke. V každom prípade, táto núdzová antikoncepcia pôsobí ešte pred uložením vajíčka v maternici."

Slovné spojenie "zmena v maternicovej výstelke" napovedá, že rovnako ako pri iných "núdzových antikoncepciách", jeden mechanizmus lieku spôsobuje, že matenica je pre oplodnené vajíčko nepriateľská. Týmto zabraňuje novopočatému životu implantovať sa, čím v podstate spôsobuje jeho smrť.

Japonský distribútor tvrdí, že liek NorLevo sa "má požiť do 72 hodín po nechránenom pohlavnom styku, inak tabletka zlyhá v zabránení nežiadanému tehotenstvu." Zatiaľ čo HRA Pharma tvrdí, že liek má 95% úspešnosť ak je požitý do 24 hodín, úspešnosť klesá na 85% po 48 hodinách a na 58% pri 72 hodinách.

HRA Pharma na svojej stránke vymenúva veľajšie účinky ako napr. “nevoľnosť a vracanie, závrat, únava, bolesť hlavy, bolesť v podbrušku, citlivosť prsníkov a vaginálne krvácanie.”

Mnohé štúdie spájajú antikoncepčné lieky so zvýšeným zdravotným rizikom pre užívateľov. Štúdia publikovaná v New England Journal of Medicine tvrdí, že ženy, ktoré používajú tabletky s levonorgestrelom boli 2,4 krát náchylnejšie k infarktu v porovnaní s ostatnými.

V roku 2010 v Japonsku zaznamenali 1,07 milióna pôrodov a 1,19 milióna úmrtí - najvyšší počet úmrtí od roku 1947, kedy povojnové ministerstvo zdravotníctva začalo zaznamenávať tieto štatistiky - výsledkom čoho je čistá strata na populácii.

V roku 2010 Japonská populácia poklesla o 123 tisíc obyvateľov kvôli pôrodnosti hlboko pod úrovňou reprodukcie a stále sa zvyšujúcemu počtu úmrtí. Táto klesajúca demografická tendencia sa v Japonsku prejavuje už štvrtý rok po sebe.

V novembri 2010 časopis The Economist vyhlásil ,že "Japonsko smeruje do demografického víru. Je to najrýchlejšie starnúca krajina na Zemi a prvá veľká krajina v histórii, ktorej sa prirodzenými prostriedkami prudko zmenšuje populácia."

K prostriedkom, ktoré The Economist nazýva "prirodzenými" patrí umelá antikoncepcia a potraty, a taktiež tendecia odďaľovať sobáš alebo voľba mladých ľudí ostať slobodnými.