Gardone Riviera – Globálny korporativizmus vytvoril koncept antikoncepcie, potratov a brutálneho obmedzovania veľkosti rodiny ako „občianskej cnosti“. Jeho snahou je redukovať veľké časti ľudskej populácie na výrobné jednotky pracujúcich a spotrebiteľov, pre LifeSiteNews.com to uviedol americký katolícky právnik. Výsledkom toho je oddeľovanie práce a domova, separácia členov rodiny a ekonomická požiadavka na menšie rodiny.
Hnutie pro-life svoje snahy sústredí najmä na vlády a konania pred súdmi. Christopher Ferrara, zakladateľ a riaditeľ Americkej asociácie katolíckych právnikov, nedávno hovoril o obrovskom vplyve korporácií. Ich prioritou je stále rastúca komodifikácia a kontrola jednotlivcov a rodiny v záujme dosiahnutia čistého zisku.
Tieto nesmierne mocné nadnárodné spoločnosti sú, ako uviedol, hlavnými presadzovateľmi „antikoncepčnej kultúry“ a vlastne celej kultúry smrti, ktorá „psychopatickým spôsobom zničila veľkú časť našej civilizácie“.
Mnohé korporácie, alebo aj charitatívne nadácie postavené na bohatstve získanom od týchto korporácií - napríklad Ford, Gates a Hewlett Packard Foundations - pravidelne dávajú miliardy dolárov pro-antikoncepčným a pro-potratovým iniciatívam a organizáciám. Len v samotných Spojených štátoch amerických stovky popredných obchodných spoločností dávajú veľké sumy peňazí Medzinárodnej federácii pre plánované rodičovstvo, hlavnému vykonávateľovi potratov v krajine.
Tieto korporácie sú úspešnejšie v presadzovaní kultúry smrti, uviedol Ferrara, „prostredníctvom mentality spotrebiteľov, prostredníctvom trhu, vlády, čo je niečo, čomu ľudia nie celkom rozumejú“.
Ferrara upozornil tiež na to, že hnutie pro-life síce správne odhalilo ideológie zamerané proti životu, ktoré majú svoj vplyv aj vo vláde, k serióznej kritike vplyvu globálneho korporativizmu na kontrolu ľudskej populácie však ešte zrejme nedošlo. Korporácie, rovnako ako aj komunistické vlády, majú priamy záujem „na kontrolovaní rodiny, obmedzovaní počtu jej členov, pretože veľká rodina znamená povinnosti, ktoré by mohli konkurovať a zasahovať do práce,“ dodal.
„Tak sa efektívna antikoncepcia stala občianskou cnosťou. Ľudia, ktorí nelimitujú počet členov svojej rodiny, sú odsudzovaní, pretože obmedzujú slobodu rodiny ísť na trh a podieľať sa na ekonomických transakciách, zvlášť slobodu ženy, ktorá sa musí oslobodiť od pút pôrodu.“
„V súčasnosti sa považuje za nevhodné mať veľkú rodinu. Na rozdiel od stáročí kresťanstva je dnes miesto ženy na trhu - mala by mať prácu, chodiť do kancelárie, do jej riadne prideleného pracovného kútika a začleniť sa do podnikovej šablóny. Potom môže ísť domov na krátku dobu kvalitného času, navariť jedlo, ísť spať, ráno vstať a nasledujúci deň to všetko zopakovať.“
Ferrara bol hlavným rečníkom na výročnej konferencii Roman Forum v Gardone Riviera na severe Talianska. Tu poskytol aj rozhovor pre LifeSiteNews.com, v ktorom vysvetlil, ako boli životné otázky ovplyvnené rastom korporácií s „akoby štátnou mocou“. Takéto medzinárodné spoločnosti nie sú obmedzované legislatívou jednotlivých krajín a často sú vlastne v pozícii, že vládam diktujú legislatívne stratégie.
Korporácie sa tešia, ako tvrdí Ferarra, „nekonečnej rozšíriteľnosti“. Inými slovami, „svoje aktivity môžu rozširovať po celom svete v gigantických rozmeroch“. A ako pri každej „osobe“ s takmer neobmedzenou mocou, aj „osobnosť“ obchodnej spoločnosti sa naruší. V rozhovore spomenul tiež dokument právneho filozofa z University of British Columbia, Joela Bakana, ktorý popísal nadnárodnú korporátnu osobnosť „v podmienkach psychopata“.
Bakan „konzultoval s popredným expertom v oblasti psychopatie, ktorý prešiel zoznam čŕt ľudských psychopatov a potvrdil, že korporátna osobnosť vykazuje znaky psyhopata. Konkrétne ide o mimoriadny záujem o seba, nedostatok empatie, nezodpovednosť, manipulatívnosť, monumentálnosť, neschopnosť súcitu a prijatia zodpovednosti za svoje činy, povrchnosť vo vzťahoch k iným a sklony k asociálnemu správaniu“.
Kľúčom k ovládaniu svojich pracovných síl a zákazníkov, a k efektívnemu redukovaniu celých populácií na jednotky produkcie, je oddelenie rodín od „ťažiska výroby“ a jednotlivých jej členov od seba navzájom. Trend oddelenia živiteľa rodiny od domova a od členov rodiny v priebehu veľkej časti dňa začalo presunom hlavnej časti obyvateľstva z práce týkajúcej sa obrábania zeme na prácu živnostníkov v malých komunitách na začiatku industriálnej revolúcie.
Tento systém má záujem o stieranie rozdielov medzi mužmi a ženami, uviedol. „Názory radikálnych libertariánov,“ hlavnej filozofie globálneho korporativizmu, „redukujú prácu na výrobný faktor a nezáleží na tom, či tento výrobný faktor má mužské alebo ženské vlastnosti“.
Ferrara poskytol zoznam odporúčaní, ako sa jednotlivci môžu vymaniť z firemných väzieb. Nazval to „plán praktického distributizmu“ a zdôraznil, že existuje možnosť, ako môže človek radikálne redukovať závislosť na globálnom korporátnom systéme. Jednoducho, inak sa rozhodovať:
- Odmietnite podporovať veľké obchodné domy. Nakupujte inde – na blších trhoch, výmenných stretnutiach a garážových výpredajoch. Naučte sa rozmýšľať o spotrebnom tovare z hľadiska ich praktickej, funkčnej hodnoty, nie pozeraním sa na prestížnu značku.
- Ak môžete, zariaďte si vlastnú prácu. Práca z domu môže byť minimálne funkčným ekvivalentom vlastnej práce. Dokonca aj keď pracujete externe pre firmu, aspoň pracujete z domu. Alebo sa spojte s ostatnými zamestnancami a vytvorte nejakú formu spolupráce, prípadne si s nimi založte vlastnú spoločnosť.
- Pokúste sa zmeniť platenú prácu na čiastočný úväzok na poradenskú činnosť. Získate tak určitú nezávislosť od spoločnosti, pre ktorú pracujete.
- Ponechajte si vašu hlavnú prácu, ale začnite rozvíjať činnosti – malé veci, v ktorých ste dobrí - aby ste mali viacero príjmov. Keď potom príde čas, aby ste z tej práce odišli, budete mať dostatok jednotlivých príjmov, z ktorých budete môcť vyžiť.
- Na finančné služby využívajte credit union, nie veľké banky.
- Nepodieľajte sa na dlhoch obchodnej spoločnosti. Zničte kreditné karty. Ak ju nemáte, tak si ju ani nezaobstarajte. Nepotrebujete ich. Opakujem, nepotrebujete ich. Ak si niečo nemôžete dovoliť, tak to nekupujte.
- Podporujte - akýmkoľvek spôsobom - každé miestne podnikanie. Či už je to železiarstvo, mikro-podnik hocijakého druhu, nejaká forma spolupráce občanov alebo firma vo vlastníctve zamestnancov.
- Vypestujte si aspoň časť toho, čo jete, ak nie všetko. Alebo sa spojte so susedmi a vyrobte si malú susedskú záhradku a všetci spolu vypestujte časť potravín.
- Vzdelávajte svoje deti doma.
- Prejdite, akýmkoľvek spôsobom, na alternatívne, nie centrálne vyrábané energie. Zvážte solárne panely alebo iné inovatívne domáce zdroje energie.
- Zbavte sa svojho televízora. Vyhoďte ho von oknom. Vyhýbajte sa komerčnej zábave. Zabavte sa sami. Postarajte sa, aby sa vaše deti naučili hrať na hudobné nástroje. Rozprávajte si príbehy. Čítajte knihy. Majte v domácnosti hry.
- Naučte sa naozajstne variť, celé, čerstvé potraviny a prestaňte vy a vaše deti jesť spracované, zabalené jedlá alebo fast food, ktoré prispievajú k obezite a ďalším ochoreniam. Upečte si svoj vlastný chlieb.
- Dojčite svoje deti. „Dojčenie samo o sebe môže položiť korporátne podniky. Pretože ak žena dojčí svoje dieťa, buď nemôže ísť do práce alebo podnik bude musieť zmeniť svoj prístup a umožniť matkám dojčenie. A možno sa z toho vyvinie nejaká práca s flexibilným pracovným časom, čo je aspoň malá škáročka v korporátnom pancieri.“
„A tu je možno najdôležitejší spôsob, ako sa odpútať od nadnárodných mega-korporácií: s dôverou v Boha privádzajte na svet veľa detí. Veľké rodiny majú dynamiku, ktorá ich dostáva von z tejto celej šialenej operácie,“ uviedol.
„Najväčší návrh zo všetkých znie: praktizujte teologické cnosti: vieru, nádej a lásku, a zásadné cnosti: rozvážnosť, spravodlivosť, statočnosť a umiernenosť. A tiež sebadisciplínu, rešpekt, spoluprácu, zodpovednosť, čestnosť, motiváciu, priateľstvo, odvahu, nenásilnosť ... žite dobrý život a nakoniec dosiahnete prax v cnosti a Boh vás za to odmení.
To všetko v podstate zahŕňa žitie slušného kresťanského života človeka obkoleseného mnohými deťmi a hľadajúceho spôsob, ako podporiť rodinu vo svojom domove.“
Hilary Whiteová