Obama káže: byť proti svadbám homosexuálov narúša morálku!

1,888
Kultúra smrti

Prezident Obama zrušil summit s ruským prezidentom Vladimirom Putinom deň po tom, čo vo vysielaní NBC označil nový zákon proti homosexuálnej propagande ako nemorálny.

Obama povedal, že zákon, ktorý okrem iného zakazuje propagovať svadby homosexuálov, „narúša základnú morálku.“

Moderátor večernej šou Jay Leno sa k tejto téme dostal, keď v nej naposledy účinkoval prezident Obama. V tomto zábavnom programe bol hosťom už šiestykrát, pričom štvrtýkrát ako prezident Spojených štátov.

 „Prekvapuje ma, že okolo toho nevzniká veľké haló: zrazu je homosexualita protizákonná,“ nesprávne poznamenal Leno.„Pripomína to Nemecko. 'Zhromaždime Židov, zhromaždime gayov, zhromaždime čiernych.' Takto to začína – zhromaždíte ľudí, ktorých nemáte radi. Prečo to nepohoršuje viac ľudí?“

Ruský zákon proti propagácii homosexuality, ktorého návrh Vladimir Putin podpísal toto leto, má ďaleko od nahnania homosexuálov do koncentračných táborov. Zákon sankcionuje Rusov obhajujúcich „svadby“ homosexuálov sumou $156. Toto populárne opatrenie nepostihuje vzťahy homosexuálov, ale zakazuje akékoľvek verejné debaty, „ktorých cieľom je vytvárať minoritné, netradičné sexuálne základy.“

Obama, ktorý Lena neopravil, odpovedal: „Už som sa jasne vyjadril k tomu, že narúšanie všeobecných práv, základných slobôd a diskriminácia na základe rasy, náboženstva či pohlavia – to všetko je narúšaním základnej morálky, ktorá by podľa mňa mala presahovať hranice všetkých krajín.“

Dodal, že nemá „žiadnu trpezlivosť s krajinami“, ktoré nepodporujú „gayov, lesby a transgender osoby.“

Prezident podotkol, že zvažuje redefinovanie manželstva ako neodcudziteľného práva už od roku 2010, kedy vo svojej prvej správe o ľudských právach Američanov pre Radu OSN pre ľudské práva hovoril o „rovnakom práve na manželstvo“.

Obama do diskusie zahrnul aj Afriku, kde prenasledovanie zo strany zahraničných vodcov „niekedy vyzerá ako nepríjemná tlačová konferencia.“

Obamov niekoľkoročný zápal pre zaistenie štátneho súhlasu s homosexualitou v Afrike ešte viac zosilnel toto leto, kedy prezident vyprovokoval konfrontáciu s africkým usporiadateľom tlačovej konferencie s prezidentom Mackym Sallom, čím spôsobil šok nielen v Afrike. Zástupca prezidenta Kene a kenský kardinál kritizovali dekadentné moderné krajiny za to, že vraj zabudli na Boha a prirodzený poriadok.   

Prezident Lenovi povedal, že podpora LGBT politických programov na celom svete je „veľmi dôležitá“, pretože takéto privilégiá „by sa mali dať uplatniť všade.“

Rusko naznačilo, že počas nastávajúcich Olympijských hier tento svoj zákon nezruší. Následkom boli výzvy rôznych organizácií pre podporu homosexuality, aby ľudia túto udalosť bojkotovali. Obama odpovedal, že ruské úrady dobre vedia, že „väčšina krajín, ktoré sa zúčastnia olympiády, nebudú tolerovať iný prístup k homosexuálom.“

Zdalo sa, že Obamov hnev voči ruskému zákonu podporujúcemu rodinu prevážil obavy o národnú bezpečnosť, keďže povedal len to, že z udelenia dočasného azylu udavačovi Edwardovi Snowdenovi je „sklamaný“.

Tlačový sekretár Jay Carney v stredu vyhlásil, že prezident zrušil septembrový míting s Putinom, lebo „náš bilaterálny rokovací program v poslednej dobe veľmi nepokročil.“ Dodal, že „neuspokojivé rozhodnutie“ Rusov vo veci Snowdena„bolo tiež faktorom, ktorý zohral svoju úlohu.“

Utorkový vopred nahraný rozhovor sa dotkol mnohých tém, napríklad dozorom NSA, imigrácie a verdiktu v prípade Georgea Zimmermana.

 „Nemáme domáci špionážny program,“ povedal Obama v istom momente. NSA podľa neho sotva „ má nejaké mechanizmy, ktoré dokážu vystopovať telefónne číslo či emailovú adresu“ a poskytuje „užitočné informácie.“

Johnovi McCainovi sa od bývalého rivala dostalo chvály. Obama senátora nazval „bezúhonným mužom“, lebo prispel k udeleniu amnestie ilegálnym imigrantom.

Obama tiež okomentoval prípad zastrelenia mladíka Trayvona Martina a vyhlásil, že Martin bol „dokonalým dieťaťom.“

 „Všetci vieme, že mladí Afroameričania majú nepomerné zastúpenie, čo sa týka kriminálnych aktivít a násilia z rozličných dôvodov, a to nie je žiadne ospravedlnenie,“ povedal.

 „Pokúšam sa uistiť sa, že vedieme dialóg a že sa pýtame sami seba, ‘Je niečo, čo môžem urobiť pre zlepšenie porozumenia a uistiť sa, že nemáme zákony podporujúce násilie, ktoré v tomto prípade skončilo tragédiou? ‘“