Útok liberálov na základné pravdy našej viery!

260
Kultúra smrti

Len nedávno sme krútili hlavou nad tým, ako vo Fínsku (ne)funguje náboženská sloboda a tešili sme sa, že súd nakoniec oslobodil spod obžaloby za údajné podnecovanie nenávisti voči homosexuálom političku Päivi Räsänenovú. Uplynulo len pár dní a žiaľ, rovnakú kauzu musíme riešiť aj na Slovensku. Katolícki kňazi totiž na hodinu náboženstva v Trenčíne pozvali odborníka, ktorý hovoril o homosexualite ako o zranení. Vedenie školy sa rýchlo ospravedlnilo všetkým, koho sa to dotklo a mladí liberáli okamžite zacítili príležitosť kopnúť si do Cirkvi…

Zdroj: pixabay.com

Mládežníci zo strany Sloboda a solidarita na sociálnej sieti publikovali rozhorčený status o hrôzach, ktoré sa dejú na gymnáziu v Trenčíne. Dozvedeli sme sa, že „na nemenovanej slovenskej škole vyučujú o homosexualite skutočne svojským spôsobom. O homosexualite hovoria ako o zranení a homosexuáli sú vraj narušení ľudia, ktorí nedospeli do pokročilej fázy vývoja.“ Mladí sas-kári ďalej moralizujú o tom, ako na Slovensku Fero z Hornej Dolnej, tradičný chlap, mláti svoju ženu. „Nikto z nás nemá právo útočiť na druhých len preto, že sú iní, než my. A je jedno čo pán farár hovorili. Ak vás navádzali na ubližovanie druhým ľuďom, tak sú to veľmi zlý farárko,“ rozčuľuje sa liberálny „výkvet“ národa, ktorému sa ani trochu nedarí skrývať nenávisť voči Cirkvi.

Zdroj: facebook.com

Nemôžeme učiť pravdy viery?

Redakcia Christianitas si preštudovala prezentáciu, ktorú nejaký dobrák zaslal liberálom, a z ktorej pozvaný hosť, dlhoročný odborník v službe duchovnej pomoci kresťanom s homosexuálnymi sklonmi, prednášal študentom o homosexualite. Zverejnené snímky sme si prezreli naozaj pozorne a ani pri najväčšej snahe sme tam nenašli nič, čo by navádzalo heterosexuála ubližovať homosexuálovi. Teda žiadne útočenie, žiadne ubližovanie. Pozvaný odborník skrátka na hodine náboženstva rozobral tému homosexuality v súlade s katechizmom katolíckej Cirkvi a presne ako v prípade fínskej političky sa už strhla poriadna mela – ako si to len mohol dovoliť?!

Vedenie školy sa poponáhľalo s odsúdením

A aby toho nebolo málo, rozhorčenie prišlo aj zo strany vedenia školy. V ich stanovisku sme si prečítali, že nielen vedenie, ale dokonca celá škola je pobúrená tým, že na hodine katolíckeho náboženstva sa rozoberali pravdy katolíckeho katechizmu.„Vedenie školy a celá škola sa nestotožňuje s prezentovanými názormi a jednoznačne ich odmieta. Uvedenú situáciu budeme riešiť s vyučujúcim náboženskej výchovy a jeho cirkevnými nadriadenými,“vyhlásilo vedenie školy, ktoré zrejme zo strachu pred tým, aby ich niekto neoznačil za homofóbov, zareagovalo na kauzu, vzhľadom na pomery v našom školstve, neuveriteľne rýchlo. Mohla k tomu prispieť aj slovenská tlač, ktorá okamžite vycítila príležitosť opäť si raz kopnúť do veriacich a do Cirkvi, tak ako sa to už stáva na Slovensku národným športom, a začala plniť strany nepravdivými titulkami ako: Kaplán deťom vymýva mozgy.

Čo od nás čakajú?

Za zmienku stojí posledná veta zo stanoviska školy. Prednášku plánuje škola riešiť s „cirkevnými nadriadenými“. Obyčajnému veriacemu katolíkovi tu už naozaj zostáva rozum stáť a musíme sa pýtať, čo vlastne škola od cirkevných autorít očakáva? Že zmení učenie v oblasti homosexuality tak, aby boli mladí sas-kári spokojní? Že už prestaneme homosexuálne správanie nazývať hriechom a budeme sa tváriť, že nie je prekážkou na ceste do neba? Našťastie stále ešte na Slovensku máme ľudí so zdravým rozumom a tí to odkázali aj sas-károm: A čo sa majú učiť na náboženstve? Že existuje 800 pohlaví a podobne?“

Neostáva iné len veriť, že KBS sa pevne postaví na stranu tých, ktorým sa krátko pred Veľkým týždňom ušla vlna nepochopenia a odsúdenia za pravdu a obránia ich pred útokmi ľudí, ktorí by ich najradšej videli tam, kde fínski liberáli Päivi Räsänenovú. Za mrežami.

DISKUSIA k článku