Najvyšší súd USA vo štvrtok súhlasil s tým, aby Bidenova administratíva pokračovala v naliehaní na sociálne médiá, aby cenzurovali obsah, ktorý vláda považuje za “dezinformácie.”
V rozhodnutí zo 14. septembra sudca Najvyššieho súdu USA Samuel Alito v mene súdu uviedol, že Bidenova administratíva môže dočasne pokračovať v úsilí presvedčiť spoločnosti sociálnych médií, aby odstránili určitý obsah vrátane takzvaných “dezinformácií COVID-19,” informovala agentúra Reuters.
Rozhodnutie prišlo po tom, čo Bidenova administratíva predtým v ten deň požiadala o pozastavenie “bezprecedentného” súdneho príkazu, ktorý vydal americký piaty odvolací obvodný súd a ktorý bráni vládnym úradníkom, aby naliehali na spoločnosti sociálnych médií, aby cenzurovali príspevky, ktoré vláda považuje za nežiaduce.
Štvrtkové rozhodnutie Najvyššieho súdu’umožňuje vláde do 22. septembra pripraviť a predložiť formálne odvolanie Najvyššiemu súdu predtým, ako súdny príkaz zakazujúci vláde zasahovať do veľkých technológií nadobudne platnosť.
RELEVANTNÉ: Federálny súd zrušil dohodu Bidenovej administratívy’o cenzúre online s Big Techom
Pred rozhodnutím zo 14. septembra mal v pondelok nadobudnúť účinnosť súdny príkaz piateho obvodu’zakazujúci zásahy vlády .
V 297-stranovom podaní sa Bidenova administratíva sťažovala, že súdy nižšej inštancie “rozhodli, že federálni úradníci transformovali rozhodnutia súkromných platforiem’ o moderovaní obsahu na štátne opatrenia” a porušili prvý dodatok, keď vyzvali platformy sociálnych médií, aby vymazali takzvané “dezinformácie” o COVID-19 alebo varovali pred zahraničnými “dezinformáciami.”
Priznávajúc, že “vláda nemôže trestať ľudí za vyjadrovanie odlišných názorov” alebo “hroziť trestom médiám alebo iným sprostredkovateľom za šírenie nepohodlných prejavov,” vláda tvrdila, že je rozdiel “medzi presviedčaním a nátlakom.”
Tvrdila, že napríklad žiadosti o cenzúru zo strany FBI nie sú “svojou podstatou nátlakové len preto, že FBI je mocný orgán presadzovania práva.”
Bidenova administratíva ďalej tvrdila, že používanie jej “rečníckeho pulpitu na presviedčanie Američanov — a amerických spoločností — aby konali spôsobom, ktorý by podľa prezidenta podporil verejný záujem” tvorí “ústredný rozmer prezidentskej moci.”
Ako LifeSiteNews podrobne informoval, vládne agentúry sa aktívne zapojili do podpory cenzúry konzervatívnych názorov, najmä počas epidémie COVID-19 a volieb v roku 2020, aby bojovali proti takzvaným “dezinformáciám.”
The “Twitter Files,” séria interných dokumentov, ktoré preskúmali a o ktorých informovali viacerí novinári, ktorých ručne vybral majiteľ Twitter/X Elon Musk, odhalili vzorec komunikácie medzi spoločnosťami sociálnych médií a vládnymi agentúrami týkajúci sa potláčania určitých príspevkov a obsahu.
PREHLIADKA: 6 bombastických faktov zo spisov Elona Muska’na Twitteri, ktoré musíte vedieť
K významným prípadom cenzúry sociálnych médií v prospech a v prospech demokratov patrili potlačenie príbehu o notebooku Huntera Bidena na základe obvinení, že ide o “hacknutý” materiál alebo “ruské dezinformácie” a potlačenie obsahu, ktorý spochybňoval U.Centrám pre kontrolu chorôb (CDC)’ rozprávanie o záležitostiach týkajúcich sa COVID-19 vrátane uzáverov, maskovania, povinnosti očkovania a alternatívnej liečby.
Začiatkom tohto roka generálny prokurátor štátu Missouri Andrew Bailey podal žalobu, Missouri v. Biden, proti federálnej vláde, v ktorej tvrdí, že vládne subjekty nútili spoločnosti sociálnych médií, aby sa zapojili do cenzúry.
“To, čo sme’preukázali a o čom sme presvedčení, že sa deje, je cenzúra, pretože ide’o nevolených federálnych byrokratov, ktorí sa zameriavajú na konkrétne prejavy, ktoré sa im nepáčia, a žiadajú, aby boli odstránené z platforiem veľkých technologických sociálnych médií,” Bailey povedal v tom čase. “To’je problém. Potláča to slobodnú, spravodlivú a otvorenú diskusiu a podkopáva to náš prvý dodatok. Mal by existovať trh myšlienok, ktorý je oslobodený od vládnej cenzúry.”
Ako predtým informoval portál LifeSiteNews, prvá várka e-mailov zverejnených v rámci súdneho procesu zistila, že Bidenovi úradníci a Big Tech sa pravidelne stretávali, aby diskutovali o tom, čo treba cenzurovať. Jeden e-mail od zamestnanca Facebooku dvom pracovníkom CDC sa pýtal na zriadenie mesačného “stretnutia na odstraňovanie nesprávnych informácií” “okrem našich týždenných stretnutí.”
Zástupcovia spoločnosti Facebook zmazali parodický účet Fauciho na Instagrame po tom, ako sa sťažoval úradník Bieleho domu Clarke Humphrey.
V júli sa americký Okresný sudca Terry Doughty súhlasil s tým, že spoločnosti Facebook, Google, Youtube a Twitter/X boli pod nátlakom úradníkov Bidenovej administratívy “prinútené potlačiť príspevky týkajúce sa COVID-19 a tvrdení o podvodoch vo voľbách v roku 2020,” uviedla agentúra Reuters.
AG Bailey prisľúbil, že bude bojovať proti snahám Bidenovej administratívy’o odvolanie sa proti rozhodnutiu okresného súdu’
“Vykoreníme tento cenzorský podnik a všetkých previnilcov budeme brať na zodpovednosť,”uviedol vo vyhlásení podľa agentúry Reuters.