- Moslimovia demonštrovali proti "islamofóbii" v médiách v Hamburku.
- Skupina "Muslim Interaktiv" má väzby na islamistickú skupinu Hizb ut-Tahrir.
- Nemeckí politici odsúdili islamistickú demonštráciu a požadovali zákaz skupiny.
- Počet moslimov v Nemecku rastie v dôsledku migrácie a vyššej pôrodnosti.
Pomôžte kresťanom, ktorí utiekli z Gazy: V sobotu 27. apríla sa v hamburskej štvrti St. Georg zišlo viac ako 1 000 moslimov na demonštrácii proti “islamofóbnemu spravodajstvu v médiách” pod heslom “Neposlúchajte klamárov”. Viacerí účastníci držali v rukách transparenty s nápisom “Riešením je kalifát”;, bojový pokrik “Zastavte diktatúru hodnôt”, ktorý bol zjavným prejavom odmietnutia súčasného nemeckého štátu, skandovali rečníci a dav sprevádzali výkriky “Alláhu akbar” (Alah je väčší). Niektorí účastníci mávali vlajkami s vyobrazením šahády, islamského kréda.
Jeder Mensch in Deutschland sollte diese Videos kennen, um zu verstehen, auf welchen islamistischen Abgrund unser Land zu rast. Diese jungen Männer bekommen Jahr für Jahr hunderttausendfach Nachschub und wollen unsere Straßen für “Ungläubige” unbegehbar machen. pic.twitter.com/T6oHXYidTE
— Julian Reichelt (@jreichelt) 28. apríla 2024
Skupina, ktorá zvolala zhromaždenie, “Muslim Interaktiv,” má úzke väzby na islamistickú skupinu Hizb ut-Tahrir, ktorá je v Nemecku od roku 2003 zakázaná. Hizb ut-Tahrir je medzinárodná islamská skupina, ktorá požaduje vytvorenie globálneho kalifátu.
Vedúcim “Muslimského interaktivu” je 25-ročný Joe Adade Boateng, ktorý si hovorí Raheem Boateng a pôsobí ako islamský influencer na sociálnych sieťach. Podľa miestnych novín Hamburger Abendblatt, Boateng študuje za učiteľa na Hamburskej univerzite.
Rečníci a účastníci kritizovali spôsob, akým nemecké mainstreamové médiá informujú o konflikte na Blízkom východe, a podporu nemeckej vlády’Izraelu s tým, že vedie k smrti civilistov v pásme Gazy.
Bald ist wohl Schluss mit feministischer Außenpolitik. #Kalifat #Demo #Hamburg pic.twitter.com/jGFyIhDuRA
— Tim Kellner (@TimKoffiziell) 28. apríla 2024
Demonštráciu odsúdili nemeckí politici naprieč politickým spektrom.
“Vidieť takúto islamistickú demonštráciu v našich uliciach je ťažko znesiteľné. Je dobré, že hamburská polícia proti kriminálnym činom zakročila veľkým kontingentom,”ministerka vnútra Nancy Faeserová povedala pre Tagesspiegel. Zdôraznila, že islamistické skupiny, ktoré vyzývajú na takéto demonštrácie, budú sledované štátnymi orgánmi.
Hovorca pre vnútornú politiku Alternatívy pre Nemecko (AfD) Gottfried Curio vyjadril poľutovanie nad “rastúcou aktivitou islamistickej extrémistickej skupiny ‘Muslim Interaktiv,’”, ktorá sa koná “úplne bez zásahu nemeckých úradov” v Hamburgu.
“Ako ukazuje rozmáhajúci sa islamistický pouličný extrémizmus, je tu naliehavo potrebné vrátiť sa k politike nulovej tolerancie; oneskorený zákaz skupiny ‘Muslim Interaktiv’ by bol nevyhnutným prvým krokom,” dodal Kurio.
Islam bol najrýchlejšie rastúce náboženstvo v Nemecku už roky, predovšetkým v dôsledku masovej migrácie z krajín Blízkeho východu a severnej Afriky a vyššej pôrodnosti v týchto skupinách. Podľa štúdie nemeckého’ministerstva vnútra bude v roku 2020 žiť v Nemecku 5,3 až 5,6 milióna moslimov, čo predstavuje približne 6,4 až 6,7 percenta obyvateľstva.
RELEVANTNÉ
Prominentný pravoslávny biskup dobodaný v Austrálii údajným islamským extrémistom
Španielskemu kňazovi hrozia tri roky väzenia za údajný ‘zločin z nenávisti’ kritiky islamu
Islam na vzostupe: Londýn’West End prvýkrát v histórii osvetlili ramadánové svetlá
Pomôžte kresťanom, ktorí utiekli z Gazy: Fond na podporu života