- Biden zakázal ťažbu ropy a plynu na Aljaške pre ochranu životného prostredia.
- Emisie uhlíka v USA klesli o 1 000 miliónov ton za posledných 16 rokov.
- Bidenove kroky signalizujú menej ťažby ropy a plynu počas jeho vlády.
- Bidenova administratíva ochránila viac ako 41 miliónov akrov pôdy a vôd.
Deň Zeme pripadol na 22. apríla a prezident Joe Biden opäť uprednostnil Američanov a ochrancov životného prostredia tým, že zakázal ťažbu ropy, zemného plynu a dôležitých nerastných surovín na území Aljašky.
Americký vzduch je z roka na rok čistejší a emisie uhlíka sa za posledných 16 rokov znížili o 1 000 miliónov ton. Aj keby sa Amerika vzdala všetkých fosílnych palív, globálna teplota by podľa vládnych modelov do roku 2100 klesla len o dve desatiny stupňa Celzia.
Čítajte: Úradník z Alberty odhalil, že ‘takmer všetky’ požiare v provincii tento rok založili ľudia
Ceny ropy sú vyššie ako 80 dolárov za barel a Američania sú frustrovaní, že ceny benzínu rastú. Prečo teda vo volebnom roku jeho ministerstvo vnútra zakazuje ťažbu ropy na 13 miliónoch akrov na Aljaške vrátane 40 percent Aljašskej národnej ropnej rezervy?
Ceny ropy sa určujú podľa očakávaní budúcej ťažby a Bidenove’kroky signalizujú, že za jeho vlády sa bude ťažiť menej ropy a plynu.
Starší poradca Bieleho domu pre klimatickú politiku John Podesta uvádza vo svojom vyhlásení: “Dnešné’historické kroky na ochranu pôdy a vôd v západnej Arktíde zabezpečia ďalšie využívanie aljašských domorodých komunít pre vlastnú potrebu a zároveň zachovajú tieto výnimočné miesta pre budúce generácie. Vďaka týmto novým oznámeniam Bidenova-Harrisova administratíva teraz ochránila viac ako 41 miliónov akrov pôdy a vôd.”
Podesta je bývalým prezidentom Centra pre americký pokrok, ktoré má za cieľ “spravodlivú a rovnú cestu k 100-percentnej čistej ekonomike s nulovým čistým znečistením klímy, ochranu 30 percent pôdy a vôd.”Darcovia CAP’nepochybne chvália Podestu za kroky Bieleho domu.
Toto prichádza v čase, keď Amerika, Rusko a Čína súperia o cenné hlbokomorské nerasty, ktoré majú poháňať batérie ich elektrických vozidiel. Amerika má jedny z najväčších arktických ložísk na mori, ale prenechá ich zahraničným protivníkom, ak ich americké spoločnosti nebudú môcť ťažiť.
Ministerstvo vnútra tiež neschválilo projekt 211-kilometrovej cesty Ambler Road, ktorá by spojila Daltonskú diaľnicu s riekou Ambler a otvorila by nové oblasti pre ťažbu medi a rozvoj iných zdrojov.
Predpisy Agentúry na ochranu životného prostredia vyžadujú 70 % predaja nových osobných áut a 25 % predaja nových nákladných áut má byť do roku 2032 elektrických a cesta by prispela k dostupným kritickým nerastným surovinám pre elektrické batérie.
Podobne Biden využil zákon o pamiatkach na vytvorenie piatich národných pamiatok, ktoré sa spoločne rozprestierajú na viac ako 1,5 milióna akrov federálnej pôdy. Hoci sú tieto vyhlásenia zdanlivo zamerané na ochranu oblastí s historickým alebo archeologickým významom, často sa uskutočňujú na úkor rozvoja zdrojov.
Ľudia závislí od ťažby dreva, baníctva a získavania energie pocítili najväčšie škody spôsobené Bidenovými’nariadeniami.
Biden nedávno určil témer 1 milión akrov pôdy v Arizone na vytvorenie národného pamätníka Stopy predkov Veľkého kaňonu. Podobne ako na Aljaške sú ložiská medi, ktoré sú teraz zakázané, aj v Arizone sú jedny z najbohatších ložísk uránu v Amerike’čo znemožňuje budúcu ťažbu uránu.
Bidenove’prehnané zásahy výkonnej moci oslabujú Ameriku a zvyšujú jej závislosť od Číny v oblasti kritických nerastných surovín. Miestnym komunitám’berie možnosť zabezpečiť ekonomickú stabilitu pre seba a národ.
ČÍTAJTE: Pápež František: ‘Popierači klimatických zmien’ sú ‘hlúpi’
Americké ropné spoločnosti a rafinérie sledovali, ako Biden podniká krok za krokom na zničenie ich priemyslu, aby upokojil environmentalistov, pričom tých istých výrobcov obviňuje z nedostatku pohonných hmôt a kritických nerastných surovín.
Biden okrem prerušenia dodávok ropy, plynu a nerastných surovín dosadil klimatických komisárov do Komisie pre cenné papiere a burzu a do Úradu pre kontrolu meny. Títo úradníci odrádzajú spoločnosti od investovania do potrubí a zariadení na fosílne palivá a banky od poskytovania úverov spoločnostiam na financovanie.
Pri súčasnej miere využívania sú vyťažiteľné zásoby národa’dostatočne veľké na zásobovanie ropou najmenej na dve storočia. Okrem toho stále nachádzame ďalšie zásoby alebo zdokonaľujeme technológie na efektívnejší prístup k rope.
Americký úrad pre energetické informácie nevidí žiadne vyhliadky na zníženie celosvetového dopytu po rope v období do roku 2050. Deväťdesiat percent dopravných potrieb Američanov’ sa uspokojuje pomocou ropy a predaj elektrických vozidiel sa spomaľuje.
Ropné produkty sa používajú na oveľa viac ako len na dopravu. Ropa sa používa ako surovina na výrobu všetkého možného, od liekov a plastov až po oblečenie. Amerika má dostatok energie a dôležitých nerastných surovín, keby k nim politici len umožnili prístup.
Biden sa zahráva s politikou na domácom a svetovom energetickom trhu. Priemerní Američania nechcú kupovať drahé elektrické vozidlá a sú vedľajšími škodcami, ktorí uviazli s prudko rastúcimi cenami elektriny a pohonných hmôt. To’nie je žiadny darček ku Dňu Zeme.
Pretlačené so súhlasom The Daily Signal.