Shutterstock_2375474313-810x500.jpg

Poľnohospodárska skupina obviňuje kanadskú vládu zo snahy obviniť poľnohospodárstvo zo "zmeny klímy

17
Kultúra smrti
  • Trudeauova vláda očierňuje poľnohospodárov pod zámienkou klimatických zmien.
  • Poľnohospodári čelia nereálnym cieľom zníženia emisií a tlaku na obmedzenie hnojív.
  • Globalisti a organizácie ako OSN tlačia na zníženie používania hnojív a depopuláciu.
  • Trudeau presadzuje ciele čistej nuly do roku 2035, čo zvyšuje tlak na poľnohospodárov.

Jedna z najväčších kanadských poľnohospodárskych skupín uviedla, že liberálna federálna vláda premiéra Justina Trudeaua ide priamo proti poľnohospodárom prostredníctvom “stratégie očierňovania” pod zámienkou “klimatických zmien” a že nedávna správa generálneho audítora dokazuje, že je to pravda.

Predseda Združenia poľnohospodárov v Ontáriu Jeff Harrison nedávno uviedol, že Trudeauova vláda&lddquo;žiada poľnohospodárov, aby znížili emisie, nie je realistická a že kanadským poľnohospodárom spôsobuje len ďalšie problémy.

“Vykresľovaním tohto klimatického obrazu ako viny poľnohospodárstva sa poľnohospodári očierňujú,” povedal Harrison a poznamenal, že je to “stratégia očierňovania” pripísať vinu poľnohospodárom.

“Je to“súčasť ďalšieho stresu na poľnohospodárov, že sa od nich očakáva nesplniteľné. Očakáva sa od nich, že vyriešia problém, ktorý nie nevyhnutne vytvorili,”poznamenal.

Harrison’sa vyjadril po tom, čo nedávna správa generálneho audítora s názvom “Poľnohospodárstvo a zmierňovanie klimatických zmien” rozobrala na kúsky dobrovoľný cieľ Trudeauovej vlády’znížiť emisie o 30 percent do roku 2030 prostredníctvom obmedzenia používania hnojív pre poľnohospodárov.

Organizácia Spojených národov vyhlásila vojnu dusíku a tvrdí, že jeho používanie sa musí spomaliť, pretože je “jedným z najdôležitejších problémov znečistenia, ktorým čelí človek.”

Dusík, ktorý sa nachádza v hnojivách, však tvorí približne 70 % zemského vzduchu a je nevyhnutný pre rastliny.

V správe generálneho audítora sa uvádza, že existuje rozsiahle zlé hospodárenie spolu s nedostatkom transparentnosti federálnych programov. Predovšetkým chýbali konzultácie so zainteresovanými stranami v poľnohospodárskom priemysle, ako aj s poľnohospodárskymi združeniami predtým, ako vláda zaviedla náhodné ciele znižovania emisií hnojív.

Harrison poznamenal, že takéto ciele znižovania emisií sú “nedosiahnuteľné ciele a nerealistické ciele,” a dodal, že takéto ciele “p—– ma, ak mám byť úprimný.”

Vojna proti poľnohospodárom nie je v Kanade ojedinelá

Po celom svete čelia poľnohospodári zvýšenému tlaku vlád a záujmových skupín napojených na globalistické organizácie, ako je Svetová hospodárska štvorka, aby znížili používanie hnojív. Ako totiž nedávno poznamenal Dr. Joseph Mercola s LifeSiteNews, celosvetový tlak na to, aby sa poľnohospodári zbavili “svojej pôdy, riadia mimovládne organizácie, ktoré sú primárne financované vládou, čo z nich robí predĺžené ruky vlády.”

“Skutočnú agendu však možno vystopovať až k Rímskemu klubu, think-tanku, ktorý sa stotožnil s neomalthusiánstvom – myšlienkou, že príliš veľká populácia zdecimuje zdroje – a mal v úmysle realizovať globálny program depopulácie,” napísal Mercola.

“Po vytlačení poľnohospodárov, globalisti navrhujú jedenie chrobákov ochráni planétu tým, že sa odstráni potreba chovu hospodárskych zvierat, zníži sa využívanie poľnohospodárskej pôdy a ochráni sa životné prostredie. OSN.’Organizácia pre výživu a poľnohospodárstvo tiež nabáda ku konzumácii hmyzu a potravín na báze hmyzu, a snaha o vyradenie poľnohospodárov z ich pôdy naďalej naberá na sile.”

Vláda Trudeau’sa snaží presadiť vo všetkých kanadských provinciách nariadenia o čistej nule, najmä pokiaľ ide o výrobu elektrickej energie, už v roku 2035. Provincie Alberta a Saskatchewan sú rozhodne proti Trudeauovým cieľom do roku 2035.

Trudeauova vláda aktuálne environmentálne ciele, ktoré sú v zhode s cieľmi OSN  Agenda pre udržateľný rozvoj do roku 2030, zahŕňajú postupné vyradenie uhoľných elektrární, zníženie používania hnojív a obmedzenie využívania zemného plynu v nasledujúcich desaťročiach.

Tlak na poľnohospodárov zo strany federálov prichádza v rovnakom čase, keď riešia vyššie miery samovrážd 

Ak ide o kanadských&nbspfarmárov, už teraz sú pod tlakom zvýšených nákladov na pohonné hmoty, nehovoriac o všetkých základných tovaroch a položkách potrebných na chod farmy, a to vďaka vysokej inflácii, ktorá je sčasti spôsobená nadmernými výdavkami federálnych orgánov.

Viac znepokojujúce je, že zvýšený tlak na poľnohospodárov, aby obmedzili používanie hnojív, a tým čelili nižším výnosom, prichádza v rovnakom čase, keď nedávne štúdie ukazujú, že samovražedné myšlienky medzi farmármi sú na extrémne zvýšenej úrovni.

Štúdia z roku 2022 z Univerzity v Guelphu v Ontáriu’zistila, že takmer tretina farmárov “mala v posledných 12 mesiacoch myšlienky na samovraždu.” Tieto čísla sú viac ako dvakrát vyššie ako u celkovej populácie Kanady.

Podľa štúdie približne tri štvrtiny zúčastnených farmárov zažívajú “stredný až vysoký stres a polovica z nich má úzkosti alebo depresie.”

K ich stresu prispieva aj to, že 1. apríla sa v Kanade’zvýšila daň z uhlíka, ktorú v roku 2019 zaviedla Trudeauova vláda, zo 65 na 85 dolárov za tonu vzdor tomu, že sedem z desiatich provinčných premiérov vyjadrilo námietky voči tomuto zvýšeniu a 70 % Kanaďanov sa vyslovilo proti nemu.

Trudeau zostal neoblomný, že nebude pozastavovať zvyšovanie.

Svoju uhlíkovú daň prezentoval ako najlepší spôsob zníženia tzv. Daň však zvýšila dodatočné finančné zaťaženie domácností napriek stovkám dolárov zliav na rodinu.

Na dosiahnutie Trudeauovho’cieľa čistej nuly do roku 2050 by sa uhlíková daň musela vyšplhať až na 350 dolárov za tonu.

Zníženie a prípadné zrušenie používania takzvaných “fosílnych palív” a prechod na nespoľahlivú “zelenú” energiu bol tlačený Svetovým ekonomickým fórom (WEF)  globalistickou skupinou, ktorá stojí za socialistickou “agendou Veľkého resetu v ktorej Trudeau a niektorí členovia jeho kabinetu sú zapojení.