MicrosoftTeams-image-24-1-810x500.jpg

Matky obetí predávkovania žiadajú ospravedlnenie po tom, ako sa Freeland vysmieval Poilievrovi, keď ho griloval v súvislosti s protidrogovou politikou

18
Kultúra smrti
  • Trudeau by mal zastaviť dekriminalizáciu tvrdých drog po katastrofe v BC.
  • Matky, ktoré stratili deti kvôli drogám, požadujú ospravedlnenie od Freelandovej.
  • Freelandová zosmiešnila Poilievra namiesto odpovedania na otázku o drogovej kríze.
  • Trudeauova politika dekriminalizácie tvrdých drog v BC má katastrofálne následky.

Povedzte Trudeauovi, aby po katastrofe v BC prestal dekriminalizovať tvrdé drogy. Pošlite odkaz ešte dnes

Viacero matiek, ktoré prišli o deti v dôsledku predávkovania drogami, požaduje, aby sa vicepremiérka Chrystia Freelandová ospravedlnila za to, že zosmiešnila lídra konzervatívcov Pierra Poilievra namiesto toho, aby odpovedala na jeho otázku o drogovej kríze v Kanade’. 

Tento týždeň sa kanadské matky, ktoré prišli o svoje deti v dôsledku predávkovania drogami, obrátili na sociálne médiá s požiadavkou, aby sa Freelandová ospravedlnila za zosmiešnenie Poilievrovho’vystúpenia namiesto toho, aby odpovedala na otázku o kríze predávkovania.  

“Žiadam ospravedlnenie od @cafreeland v mene svojom & každej ďalšej kanadskej matky, ktorá prišla o dieťa v dôsledku predávkovania drogami,” kanadská matka Stacey Monette napísala na X, predtým známom ako Twitter. 

“Robiť si dnes posmech z krízy v QP, keď len pred 3 dňami využila deti na politické fotenie, je nízke,” vyhlásila.  

Podobne sa vyjadrila aj Mioara Whytock, ďalšia matka, ktorá prišla o dieťa kvôli drogám, žiadala ospravedlnenie a uviedla: “Freelandová’dnes odpovedala Poilievrovi (počas hodiny otázok) v súvislosti s opioidovou krízou neprijateľne a mimoriadne hanebne.” 

“Každý, kto stratil blízkeho človeka v dôsledku opioidovej krízy, si zaslúži ospravedlnenie od spoločnosti Freeland,” pokračovala.  

Požiadavky matiek prichádzajú po tom, ako Freelandová zosmiešnila Poilievreovú za to, že počas odvysielaného segmentu Question Period v Dolnej snemovni mala na sebe make-up. Poilievre sa jej pýtal na “program bezpečných dodávok” liekov premiéra Justina Trudeaua, ktorý kritici obviňujú z pokračujúceho nárastu úmrtí súvisiacich s drogami. 

Bezpečná dodávka“ je termín používaný na označenie vládou predpísaných liekov, ktoré sa podávajú závislým osobám v domnienke, že kontrolovanejšia dávka drog znižuje riziko predávkovania – kritici tejto politiky tvrdia, že podávanie drog závislým len umožňuje ich správanie, ohrozuje verejnosť, demotivuje k vyliečeniu zo závislosti a neznížilo, a niekedy dokonca zvýšilo počet úmrtí na predávkovanie tam, kde sa zaviedlo.   

“Oni [Trudeauova vláda] si myslia, že dlh znížite tým, že si budete viac požičiavať, že infláciu zastavíte tlačením peňazí a že proti kríze predávkovania drogami budete bojovať legalizáciou tvrdých drog. Takže aspoň’sú konzistentní vo svojej iracionalite,”povedal Poilievre počas Hodiny otázok v Dolnej snemovni 21. mája. 

“Teraz’boli nútení tesne pred voľbami ustúpiť od svojej legalizácie tvrdých drog. Kanaďania sa totiž proti tejto politike búria,”dodal s odkazom na nedávne rozhodnutieBritskej Kolumbie, ktorá po nátlaku občanov ustúpila od liberalizácie drogových zákonov. 

Poilievre naliehal na liberálnu vládu, aby podporila konzervatívny návrh na “trvalý”zákaz tvrdých drog v celej Kanade.  

Odpoveď Freelandovej však bola zameraná skôr na Poilievrov’vzhľad, než na odpoveď na jeho otázku.   

“Líder konzervatívcov má na sebe viac mejkapu ako ja dnes,” povedala Freelandová. 

“Teraz si myslím, že to’je úžasné,” dodala za výkrikov konzervatívnych poslancov.  

Ak Freelandová na žiadosť predsedu snemovne svoje pripomienky stiahla, pokračovala v kritike Poilievra namiesto toho, aby odpovedala na jeho otázku.   

“Líderka konzervatívcov je falošná až do konca. Je falošný, keď ide o jeho obavy o ekonomiku, všetko, čo dokáže, je rozprávať o našej krajine, ” tvrdila. 

“A je falošný, keď hovorí o svojich obavách z opiátovej krízy, snaží sa získať lacné stranícke body. To’jednoducho nie je správne,”uzavrela Freelandová bez toho, aby ponúkla akýkoľvek dôkaz na podporu svojich tvrdení.   

Freelandová’zjavne bezcitne reagovala po tom, čo sa Trudeauov’protidrogový program ukázal byť v Britskej Kolumbii takou katastrofou, že provincia nedávno požiadala Trudeaua o opätovné zavedenie trestného činu užívania drog na verejných priestranstvách. O takmer dva týždne neskôr Trudeauova vláda oznámila že “okamžite” ukončí túto časť programu. 

Začiatkom roka 2023 Trudeau federálna politika v podstate dekriminalizovala tvrdé drogy v skúšobnej prevádzke v Britskej Kolumbii. 

V rámci tejto politiky začala federálna vláda povoľovať ľuďom v provincii držbu až 2,5 gramu tvrdých drog bez trestného postihu, ale predaj drog zostal trestným činom. 

Od zavedenia bola drogová politika provincie široko kritizovaná, najmä po tom, ako sa zistilo, že provincia porušila tri rôzne rekordy v počte predávkovaní drogami v prvom mesiaci platnosti nového zákona. 

Dôsledky dekriminalizácie tvrdých drog v rôznych častiach Kanady boli odhalené v nedávnom dokumentárnom filme Aarona Gunna’ Kanada zomiera, a v britskom dokumente Telegraph novinár Steven Edginton’minidokumente, Kanada’sa prebudila nočná mora: Varovanie Západu. 

Gunn hovorí, že dokumentuje “všeobecný spoločenský chaos a explóziu užívania drog v každom väčšom kanadskom meste.” 

“Počet úmrtí na predávkovanie vzrástol za posledných 10 rokov o 1000 percent,” uviedol vo svojom filme a dodal, že “(e)každý deň sú vo Vancouveri náhodne napadnutí štyria ľudia.” 

Povedzte Trudeauovi, aby po katastrofe v BC prestal dekriminalizovať tvrdé drogy. Pošlite správu ešte dnes