Story5_5_29_24-1-810x500.png

Zdravotne postihnutý Kanaďan tvrdí, že mu v nemocnici "viackrát" ponúkli eutanáziu

29
Kultúra smrti
  • Kanadčan trpí chronickým postihnutím a cíti sa traumatizovaný štátnou ponukou eutanázie.
  • Roger Foley odmietol eutanáziu a hovorí o nedostatku náležitej starostlivosti v nemocnici.
  • Foley je závislý od liekov a nemôže fungovať bez pomoci nemocničného personálu.
  • Problém s eutanáziou v Kanade, mainstreamové názory a nádej na zlepšenie situácie.

Kanadčan, ktorý bol v detstve veľmi chorý a teraz žije s chronickým postihnutím, tvrdí, že sa cíti úplne traumatizovaný a poškodený tým, že mu štát viackrát ponúkol eutanáziu namiesto toho, aby mu v nemocnici poskytol náležitú starostlivosť.

Na tohto muža, 49-ročného Rogera Foleyho, upozornila v krátkom filme režisérka Amanda Achtmanová v rámci svojej série Dying to Meet You.

Foley, ktorý vo videu zverejnenom na YouTube hovorí z nemocničného lôžka, povedal, že keďže prežil svoj raný život ako choré dieťa, bol “veľmi nekoordinovaný a stále unavený.”

“A potom nemali veľa testov, čo mi nakoniec diagnostikovali. Tak som si myslel, že som lenivý, že to zvládnem,”povedal.

Foley vyrastal so svojím otcom, ktorý bol inštalatér a veterán z druhej svetovej vojny. Spomínal, že mal “veľa vytrvalosti.”

“A to sa asi prenieslo aj na mňa. Keď zomrel, bolo to naozaj ťažké,”povedal.

Foleyho sa opýtali, či mu bola ponúknutá eutanázia alebo lekárska pomoc pri umieraní (MAiD), ako sa nazýva ukončenie života. Potvrdil, že mu tento zákrok, ktorý je v Kanade legálny od roku 2016, “ponúkol viackrát;

“Raz sa ma spýtal, či nemáte myšlienky na sebapoškodenie? Ja’som k nemu úprimná a povedala som mu, že premýšľam o ukončení života kvôli tomu, čím’prechádzam, že mi bránia v prístupe k prostriedkom, ktoré potrebujem na bezpečný život doma,”povedala Foleyová.

“A on z ničoho nič vytiahne: ‘No, ak nedostanete’samoplatbu, vždy môžete požiadať o asistenciu, viete, čo tým myslím?" ’Človek sa cíti tak vyrabovaný.”

Foley nemôže’ani ‘fungovať’ bez liekov. Je’vydaný na milosť a nemilosť nemocničnému personálu

LifeSiteNews sa nepodarilo s Foleym spojiť pred uverejnením článku, aby mu položili ďalšie otázky o tom, že mu bola ponúknutá eutanázia.

Foley, ktorý vo videu neprezradil presnú povahu svojho zdravotného stavu, len poznamenal, že bez liekov nemôže “ani fungovať” a že je “pripútaný na lôžko”, poznamenal, že súčasný kanadský systém zdravotnej starostlivosti mu nepomohol žiť lepšie, ale naopak, spôsobil mu ďalšie boje.

“Úplne ma to traumatizovalo,”povedal Foley a dodal, že teraz “je to’táto nadradená možnosť, keď v mojej situácii, keď poviem, že mám’samovražedné sklony, stretnem sa s tým, ‘No, viete, nemocnica má program, ktorý vám s tým pomôže, ak chcete ukončiť svoj život.’”

“To pred legalizáciou MAiD neexistovalo. Teraz však existuje. V rámci zvyšku môjho života už nebude ani sekunda, aby som’nemal na to spomienky, na znehodnotenie mňa a všetkého, čo som,” poznamenal.

Vzhľadom na to, že Foley’nie je schopný vykonávať základné úkony s pomocou inej osoby, musel sa takmer vo všetkom spoliehať na pomoc nemocničného personálu.

Keď ide o MAiD, poznamenal, že mainstreamové rozprávanie o tom, že opozícia voči nej pochádza len od veriacich ľudí, nie je nič iné ako “gaslighting.”

“To’je vrcholné vyhlásenie o gaslightingu. Akože ja’nie som veriaci, rešpektujem ľudí, ktorí sú veriaci. Tvrdiť, že proti eutanázii a asistovanej samovražde sú len “nábožensky založení ľudia”, je úplne nesprávne,” povedal.

Foley poznamenal, že pokiaľ ide o jeho budúcnosť, má “nádej”, že čoskoro bude môcť “preraziť” cez “systém”, aby mohol žiť doma.

“Vec, ktorá mi dáva nádej, je, že jedného dňa tento titánový múr systému budem môcť prelomiť a získať prístup k zdrojom, ktoré potrebujem, a žiť doma s pracovníkmi, ktorí chcú so mnou pracovať a ja chcem pracovať s nimi,” povedal.

“A môžeme pracovať ako tím … mám pre to vášeň. Akoby som sa nechcel’vzdať svojho života.”

Vo februári, po nátlaku pro-life, lekárskych a psychiatrických skupín, ako aj väčšiny kanadských’provincií, federálna vláda pod vedením premiéra Justina Trudeau odložila svoje plánované rozšírenie MAiD na osoby trpiace výlučne duševnými chorobami do roku 2027.

Počet Kanaďanov usmrtených smrtiacou injekciou od roku 2016 sa blíži k číslu 65 000, pričom len v roku 2023 sa odhaduje 16 000 úmrtí, a mnohí sa obávajú, že kvôli manipulácii s oficiálnymi štatistikami môže byť toto číslo ešte vyššie.

Skutočne, nedávna aktualizácia kanadského štatistického úradu priznala že vylúčila eutanáziu zo svojich súčtov úmrtí napriek tomu, že je to šiesta najčastejšia príčina úmrtnosti v krajine.

Začiatkom tohto týždňa LifeSiteNews zverejnil správu, v ktorej sa uvádza, ako kanadský vojnový veterán a delostrelec počas rozhovoru v podcaste s doktorom Jordanom Petersonom prezradil, že lieky používané pri MAiD v podstate ubíjajú človeka vodou na smrť.