girls-locker-room-scaled-e1697553817916-810x500.jpg

Snemovňa reprezentantov v Ohiu schválila návrh zákona, ktorý zakazuje študentom s pohlavným rozdielom používať toalety opačného pohlavia

9
Kultúra života
  • Snemovňa v Ohiu schválila zákon zakazujúci študentom s pohlavným rozdielom používať toalety opačného pohlavia.
  • Návrh zákona 183 bol pridaný ako pozmeňujúci návrh k návrhu zákona 104.
  • Zákon je zameraný na študentov K-12 a bráni im spoločné prenocovanie.
  • Podobné opatrenia boli prijaté v ďalších GOP-naklonených štátoch v USA.

Snemovňa reprezentantov v Ohiu schválila legislatívu, ktorá zabraňuje študentom s pohlavným rozdielom používať toalety a šatne opačného pohlavia.

Návrh zákona 183 bol pridaný ako pozmeňujúci návrh k návrhu zákona 104 počas posledného zasadnutia snemovne pred letnými prázdninami. Opatrenie bolo schválené v pomere 60 ku 31 podľa straníckych línií, pričom dvaja republikáni hlasovali spolu s demokratmi proti.

Návrh, ktorý podľa slov guvernéra GOP Mikea DeWinea podpíše, je zameraný na študentov K-12 navštevujúcich verejné a charterové školy, ako aj univerzity. Zabraňuje tiež tomu, aby stredoškoláci a mladší študenti spoločne prenocovali.

Spoluautorka návrhu zákona a republikánska štátna poslankyňa Beth Lear z Galeny vo svojom vyhlásení jasne argumentovala, že “chlapci a dievčatá by nemali byť v šatniach spolu.”

Ako upozornili viaceré médiá v Ohiu, podobné opatrenia boli prijaté v štátoch, ktoré sú naklonené GOP. ABC-affiliate News 5 Cleveland informovala, že Arkansas, Idaho, Iowa, Kentucky, Oklahoma, Tennessee, Alabama, Louisiana, Mississippi, SevernáDakota, Florida, a Utah schválili návrhy zákonov, ktoré zakazujú osobám so zmeneným pohlavím používať toalety opačného pohlavia.

V januári zákonodarcovia v Ohiu prekonali DeWine’ovo veto zákona, ktorý zakazuje transrodové lieky a operácie pre neplnoleté osoby. Podľa Ohio Capital Journal zákonodarcovia diskutovali o tom, či tak urobiť, asi hodinu, než sa nakoniec dohodli na pokračovaní. Republikánska senátorka Kristina Roegnerová vtedy povedala, že “pohlavie nie je fluidné” a že “neexistuje nič také ako pohlavné spektrum.”

Napriek ich prehlasovaniu sa úradníci zastavili kvôli tomu, že sudca okresu Franklin dočasne zastavil účinnosť opatrenia v apríli. Rozhodnutie bolo vydané po tom, ako ultraliberálna Americká únia občianskych slobôd podala žalobu.

Ostatné súdy v USA rozhodli o podobných zákonoch, pričom viaceré z nich boli zrušené. V januári sa Najvyšší súd USA rozhodol neprejednať prípad, o ktorom rozhodol 7. obvodný odvolací súd v Chicagu, ktorý umožnil študentke v Indiane používať chlapčenské’ toalety.

Ako uvádza portál LifeSite, “detransideri,” názov pre osoby, ktoré sa zvyknú prezentovať ako opačné pohlavie, sa často vyjadrujú proti procedúram, ktoré podstúpili. Rodičia žiakov na štátnych školách sa podobne postavili proti školským radám po prijatí pro-LGBT politiky, ktorá vyústila do napadnutia ich detí alebo sexuálneho napadnutia spolužiakmi, ktorí si nevymysleli pohlavie na toaletách.