shutterstock_1962149062-810x500.jpg

Obhajcovia života a rodiny sa tešia po tom, čo súd v Malawi zamietol "manželstvo" osôb rovnakého pohlavia

8
Kultúra života
  • Ústavný súd Malawi zamietol homosexuálne manželstvá, podporujúc tradičné hodnoty.
  • Afrika odmieta korupciu a nasleduje Boha, čo ju vedie k múdrosti a vedeniu sveta.
  • Human Life International Malawi bojuje proti legalizácii homosexuality a manželstiev osôb rovnakého pohlavia.
  • Organizácia poskytuje pomoc a vzdelávanie o životných otázkach z katolíckej perspektívy.

Medzinárodná organizácia Human Life International Malawi ocenila prorodinné rozhodnutie Ústavného súdu Malawi z konca júna, ktorý zamietol homosexuálne manželstvá.

Súdne rozhodnutie je v súlade s tým, že v tejto juhovýchodnej africkej krajine je homosexualita postavená mimo zákona ako trestný čin, za ktorý možno uložiť trest odňatia slobody. Human Life International Malawi sa aktívne postavila proti pokusu presadiť manželstvá osôb rovnakého pohlavia na súde a predložila správu právnikom, ktorí zastupujú Katolícku cirkev v tejto veci na najvyššom súde Malawi’

Dr. Brian Clowes, riaditeľ pre vzdelávanie a výskum v Human Life International, najväčšom pro-life a pro-rodinnom katolíckom apoštoláte na svete, vydal nasledujúce vyhlásenie: 

Na Západe opäť vidíme múdrosť Afriky. Namiesto nasledovania najnovších módnych trendov Afričania nasledujú Boha a jeho plán pre náš život. Práve preto bude Afrika už o niekoľko desaťročí viesť svet. Všetko, čo musia Afričania urobiť, je odmietnuť korupciu, ktorú sa im Západ snaží vnútiť.

Páter Alpheus Zikomankhani z organizácie Human Life International Malawi vysvetlil, ako trojčlenný súdny senát zamietol žalobu dvoch mužov trestne obvinených z homosexuálnych činov. Dvojica sa pokúsila o vyhlásenie zákonov, ktoré údajne porušili, za protiústavné a usilovala sa o potvrdenie manželstva osôb rovnakého pohlavia.

Pr. Zikomankhani sa podelil o to, ako sa on a ďalší obhajcovia rodiny tešia zo zamietnutia manželstva osôb rovnakého pohlavia súdom’a povedal: “Ďakujeme Bohu za víťazstvo. Ministerstvo zahraničných vecí USA v správe o ľudských právach kritizuje krajiny, ktoré sú za život a manželstvo

Pri Human Life International Malawi’poradenskej úlohy v právnom úsilí, skupina pomáhala organizovať demonštrácie širokého verejného odporu proti legalizácii homosexuality a manželstiev osôb rovnakého pohlavia, ktoré sa dostali na titulné stránky novín v júli 2023. 

 Malawi sa tradične považuje za bohabojný národ, pričom 98 % Malawijčanov sa zaraďuje medzi veriacich. To z neho urobilo opakovane cieľ takzvaných “progresívnych” depopulačných programov. V januári 2023 bola viacročná snaha o presadenie kontroverzného zákona o potratoch v Malawi v parlamente porazená, a to najmä vďaka úsiliu globálnej, katolíckej, pro-life organizácie Human Life International. 

Human Life International je jedinou autoritou so sídlom v USA v oblasti globálnych otázok života, vrátane potratov, antikoncepcie a otázok týkajúcich sa konca života. Human Life International sa zaoberá poskytovaním pomoci, vzdelávaním a propagáciou na celom svete a je najväčšou globálnou pro-life organizáciou, ktorá pôsobí vo viac ako 100 krajinách na šiestich kontinentoch. Human Life International poskytuje zdroje a vzdelávanie o otázkach života z katolíckej perspektívy, pričom poskytuje pomoc po celom svete a pripravuje tých, ktorí sa pripravujú na službu, a tých, ktorí pôsobia v službe, aby sa týmito otázkami zaoberali vo svojom povolaní. Viac informácií nájdete na stránke hli.org.